Jump to content
chipmunk

Tygodniowy Speed Modeling #59 - Japońska Broń Biała

Recommended Posts

Wspaniały temat. Uwielbiam oglądać katany, nodachi, nagamaki i inne tego typu rzeczy :). Życzę powodzenia :).

w poniedziałek znajdę trochę czasu i coś wymodeluję, bo temat leży mi niesamowicie dobrze ;D oby więcej takich ;)

to ja zacznę bo temat fajny

2z56ofr.png[/img]

Edited by rice

Moim zdaniem to was pogięło z tymi regulaminami. Gloss pomaga wyciągnąć trochę detalu, który często pozostaje niezauważony bez niego.

Smoku, mi się wydaje, że bardziej chodziło o 1 plik, bo rice wrzucił 2, ale widać już poprawione :)

Co do glossa, to też myślę że może być, byle by materiał był w 1 kolorze.

Edited by Paveu69

chipmunk zaiste świetna rzecz, fajne detale, miejscami za ostro, na Koiguchi i na Tsuba...

salut.

Musiałem sprawdzić w google o czym mówisz ;)

Parę błędów rzeczywiście popełniłem i wiele można byłoby poprawić, ulepszyć. Nie miałem już jednak czasu. Pewnie w wolnych chwilach do tego modelu będę wracał i z czasem go dopracuję.

Naginata

pierwszy raz biore udział w tego typu bitwie więc jesli cos robie nie tak to po prostu napiszcie ;) .. model w zbrushu .. 120 min kolo 4 mil poli ..moze kidys zrobie retopo ..

naganatakopia.jpg

Broń bardzo fajna, ale niestety to w dużej mierze sculpt, a nie modeling. Jeśli usuniesz inkrustacje i wstawisz sam model, to chyba przejdzie.

Tak spoglądam na wasze prace i boje się wrzucić coś od siebie, miałem to dopracować ale nie ma kiedy, problem szkolny znów sie zaczą:] nie bądźcie zbyt surowi ^^ razx.jpg

to ja taki nożyk zrobiłem, albo kunai jak kto woli :) czas 45min.

ps. dobry pomysł ze zdjęciem ograniczenia na 900pix :)

kunaif.jpg

deepyellow nie wiem czy to do mojej pracy pytanie ale jesli tak to, to jest zwykła czcionka wyextrudowana potem tylko chamferem po krawedzi zeby ladnie sie swiatlo zalamywalo.

Początkowo skręcałem siatkę modyfikatorem, ale w końcu ręcznie poprzesuwałem vertexy. Musisz kombinować metodą prób i błędów, co chwilę sprawdzając jak siatka wygląda pod turbosmooth.

Później wkleję siatkę bez smootha, tak żeby było widać co i jak, ale nie wiem czy to Ci pomoże. Czysta siatka zupełnie nie przypomina rezultatu końcowego.

Edited by chipmunk