Jump to content

Evermotion HDRI - Hub vol. 1


Recommended Posts

Firma Evermotion wydała pierwszą pierwszą płytę z zestawem 17 map HDRI w wysokiej rozdzielczości. Każda mapa HDR posiada ustawienia sIBL (Smart Image Based Lightning). Pozwala to na łatwe wykorzystanie tej mapy w takich programach jak Lightwave, 3ds max, Maya, modo czy Softimage XSI.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2460

 

 

Link to post
Share on other sites

Co prawda autorami nie jesteśmy tylko resellerami ale odpowiem :) "Dynamic range" zależy głównie od tego co jest na danej mapce i na pewno jest standardowe dla hdrek 16 EV czyli 3 składowe ekspozycje -2, 0, +2 EV ... o ile na mapie jest np ostre słońce. Jeśli słońca nie widać to "dynamic range" siłą rzeczy wyjdzie mniejszy. W sumie to tylko luźna obserwacja z renderingu ale mogę dokładniej którąś mapkę zbadać jeśli to dla kogoś ważne.

Link to post
Share on other sites

Tak, ale przecież pojedynczy RAW ma 12 do 14 EV + te dwie ekspozycje i jest ok. O ile wiem tak powstaje większość hdrek, przy większej ilości zdjęć potęguje się problem z ruchem, a jedyne miejsce gdzie mogłoby mieć sens strzelenie jeszcze ciemniejszych ekspozycji to samo słońce.

Link to post
Share on other sites

no jezeli z raw to mozna troche EV podciagnac. Ale pierwsze slysze zeby pojedynczy raw faktycznie mial 14 EV to znaczy ze moglbys sie walnac z pomiarem swiatla nieziemsko i jeszcze wszystko wyciagnac w post ;) wyciagniecie 2-3 EV na plus lub minus to max (w zaleznosci od aparatu of koz) czyli wiecej niz 4-6 EV w takim rawie nie upchniesz ;)

Link to post
Share on other sites

Hmm, trochę o czym innym mówimy. Chodzi o różnicę w jasności dwóch miejsc na zdjęciu, bez zmiany jego EV. Np w 8 bitowym pliku teoretycznie jest 8 EV, jako że schodząc z białego (256) 8x o połowę dojdziesz do wartości 1 czyli max czarnej. I tak mierząc nowe lustrzanki mają właśnie około 14 EV rozpiętości tonalnej zdjęcia. Żeby nie było że wymyślam można podejrzeć te wartości aparatów na dxomark.com

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy