Jump to content
Monio

Sight - Krótkometrażowy film SF

Recommended Posts

Bardzo ciekawa wizja przyszłości przedstawiona w świetnie zrealizowanym szorcie.

pomysl dobry, realizacja tez ale historyjka slaba i jak wczesniej bylo napisane oklepana

Ee, całkiem fajne to. Pachnie troszeczkę amatorszczyzną w aktorach, ale ogólnie jak na studencki projekt to super.

t.

....wszyscy będą mieli telewizory 4k/3d do oglądania zwykłego PAL-a, i samochody 250KM, które będą kontrolowały radary stojące co kilometr, (no bo trzeba to mieć) każdy zostanie przywalony przerażającą ilością zbędnej informacji tylko po to żeby mu wcisnąć nowy gadżet do jej ogarnięcia, i będzie taki masowy dostęp do narzędzi kreacyjnych, że większość ludzi z nich zrezygnuje... bo nadal nie może przekroczyć na tym polu granicy codziennego podcierania zada.....:)))

...i to żadna przyszłość to już jest i się rozwija....:))).

Niezwykle odkrywcze dziadku, ale myśle, że te obszczymurki studenci też to zauważyli i to było celem w całej animacji, niestety powtarzanie ich zdania jest zbyt konstruktywnym komentarzem na temat ich animacji :P Co nie oznacza, że np. mój był odkrywczy/konstruktywny ale chociaż był krótki...

gość miał brudne stopy....moim zdaniem wyczuła to...

poza nawiasem mniej więcej tak właśnie będzie wyglądać przyszłość :)

Fajny film! Forma klarowna, historia prosta i wiarygodna. Jedyne co można lekko zarzucić, to że bohater jest od początku dość antypatyczny i od razu widać że neurotyk i psychotyk. Trochę to zdradza zakończenie. Fajnie jak by od początku był jak ideał, a na końcu dopiero wyszło szydło z worka. Ale mimo wszystko, choć wiadomo że coś będzie nie tak, nie wiadomo do końca jak ...

Bardzo dobry pomysł i realizacja. Aktorsko może nie najlepiej, ale i tak na poziomie nie gorszym, niż w polskiej telewizji. Nie zgadzam się z opinią, że pomysł jest oklepany.

Jakby się uprzeć to można powiedzieć ze pomysł bardzo oklepany bo ma jakieś 5 tysiący lat. Nawet dzisiaj sporo osób korzystają z takiego programu 3d który zaczerpnął z tego pomysłu nazwę. ;) Uniwersalne, to raczej dobre słowo.

Moim zdaniem kilka dobrych pomysłów. Szczególnie Fruit Ninja (mogli to pociągnąc dalej). Niestety tak jak napisał Baggins, trąci trochę amatorszczyzną. Szczególnie w zdjeciach (Canon 7d?!!! Swiatło?) Poza tym trakowanie jest niedokładne i kładzie od razu próbę sprzedania tego filmiku jako futurystyczny:P Ale to tylko moje zdanie;)

pikok ... futurystyczny odnosi się raczej do tematu, rekwizytów, przedstawionego świata. Co ma do tego trakowanie? A zdjęcia? światło? Dżizas, ciężko zadowolić polską publiczność ...

Dlaczego został usunięty mój post ? Napisałem, że filmik mi się podoba oraz, że za 5-7 lat coś takiego zostanie wprowadzone i jest już namiastka tego (program Aurasma). Co takiego było nieodpowiedniego w tym co napisałem ? W ogóle tego nie rozumiem...Nawet temu kto to zrobił nie chciało się wysłać PM z uzasadnieniem.

Realizacja fajna - niestety pomysł z hackowaniem emocji raczej mnie nie przekonuje.

Polecam trzyodcinkowy serial Black Mirror - szczególnie ostatni epizod - The Entire History of You.

fps: na początku gość nie mógłby być idealny, bo żaden idealny człowiek nie byłby na tyle głupi żeby zaakceptować czasy,w których będzie ciotą.

pawel lipka - kiedy ten gosc wlasnie jest alpha male, tyle ze zamiast tradycyjnych atrybutow meskosci ma nowe. W koncu dopial swego, prawda?

t.

Mi się spodobało bo już myślałem ,że kolejny post-apo w maskach gazowych w opuszczonych zakładach .

Nareszcie coś oryginalnego i sugestywnego. Można uwierzyć, że takie życie nas czeka. Pomysł wizualny na tyle atrakcyjny, że może się rozpowszechnić ten patent - pewnie jeszcze gdzieś to zobaczymy w większej produkcji.

Mnie nie przekonuje jedynie fakt wyswietlania czegos bezposrednio na oku. Jak to niby mialoby dzialac? Technologia technologia ale anatomia i fizyka swoja droga. Z tego co wiem o oku to raczej slabo z ostroscia czegos wyswietlanego w ten sposob. A jeszcze slabiej z tym zeby widziec ostro zarowno cos wyswietlanego na galce ocznej jak i jakiegos odleglego obiektu na raz. Ludziom wydaje sie, ze nie ma granic dla technologii - obawiam sie, ze niektorych czeka seria rozczarowan :D

kots - jesli chodzi o ilesc bzdurnych giereczek i reklamowek to tak. Technologicznie to tylko mokre sny nerdow.

Baggins: alpha male nie umawia się na randki tylko kobiety od razu przychodzą do jego łóżka;) A tymbardziej nie musi używać oprogramowania by kogoś zbajerować. Każda panna po prostu wie, że jest boski i nie obniża tej boskości choćby drobnym gestem wskazującym na inną od pójścia do łóżka potrzebę jej serca;) Ten gość to raczej samiec beta, taki typowy chyba dla naszych czasów.

Ale żarty żartami, takie technologie tyle mają wspólnego z prawdziwymi emocjami co żeglowanie po mapie google zamiast prawdziwym morzu. Dlatego bardzo doceniłem ostatnio Dziadka 3d za jego lotnicze zajawki, bo prawdziwy człowiek z krwi i kości naprawdę musi poświęcić ciało żeby był coś wart. Trzeba ryzykować, odważać się, walczyć..ale nie w stylu keyboard warrior'ów. Nie wracałbym do czasów, gdy chodziliśmy po łąkach z maczugami, ale widzę, że teraz balans poszedł w drugą stronę. Gdyby w przyszłości przyszlo nam tak żyć to szkoda będzie nawet wyszukiwać o kimkolwiek informacje, bo co to za osoba, która potrafi kogoś zaskoczyć tylko nową aplikacją, wiedzą, informacją, myślą.

W filmach, nawet tych głównie gadanych często zakłada się, że napięcie pochodzi z dialogów. Myślę, że słuchamy ich tylko dlatego, bo wiemy, że poprzedzają jedynie coś co naprawdę się wydarzy i na poziomie materii zmieni w jakiś sposób życie, świat, cokolwiek. Tymczasem obecnie człowiek staje się coraz bardziej tylko myślami i dialogami, za którymi żadne odważniejsze akcje nie idą i obsesyjne gromadzenie informacji by nimi zaskakiwać nie ma szans tego zastąpić.