Jump to content
J_W

Tygodniowy Speed Modelling #65 - PRZEDMIOT KULTOWY

Recommended Posts

Zamieszczam nowy tsm. sorry za opóźnienie, ale wakacje z mobilnym internetem są w niektórych miejscach ciągle problematyczne;( Pozdrawiam serdecznie

PS mój pierwszy TSM - więc jakbym robił coś źle to proszę pisać

speed1.jpg

[ATTACH=CONFIG]87152[/ATTACH]

Dla wielu ludzi różne rzeczy moga byc kultowe wiec ten tema obejmuje prawie wszystko.

Może się czepiam ale z tego co wnioskuje po zdjęciach chodzi o przedmioty kultu, a nie przedmioty kultowe.

mirras - przedmioty kultu to raczej takie do których ktoś się modli. chciałem to poszerzyć o wszelkie przedmioty służące w obrzędach. pierwotnie miało być przedmioty liturgiczne, ale po obróbce politycznej poprawności wyszedł mi taki potworek. faktycznie dość niefortunnie, ale szeroko.

chodziło mi więc o wszystkie totemy, laski szamana, przedmioty liturgii, zwoje, ubrania, ołtarze, kapliczki, itp. = przedmioty religijne

Niewiele widać z siatki bo wszystko ze spline'ów, ale powinno być jasne jak zrobione.

clay.jpg

mirras - przedmioty kultu to raczej takie do których ktoś się modli. chciałem to poszerzyć o wszelkie przedmioty służące w obrzędach. pierwotnie miało być przedmioty liturgiczne, ale po obróbce politycznej poprawności wyszedł mi taki potworek. faktycznie dość niefortunnie, ale szeroko.

chodziło mi więc o wszystkie totemy, laski szamana, przedmioty liturgii, zwoje, ubrania, ołtarze, kapliczki, itp. = przedmioty religijne

No czyli nie chodzilo ci o przedmioty kultowe. Przedmiot kultowy to moze byc np. magnum 44 brudnego harego albo cokolwiek innego

No cóż, chodziło mu o pierwotne znaczenie słowa kultowy. To drugie znaczenie rzeczywiście może pasować do wszystkiego. Czyli np. Matka Boska Częstochowska lub rytualny nóż satanisty podchodzi pod temat idąc tokiem myślenia autora.

Wydaje mi się, że tu sonda nie będzie potrzebna :P J_W niech zaczyna nowy temat :)