Jump to content
Morbid Karbid

Głowa Kasandry - projekt

Recommended Posts

Coś pięknego.

Miałem okazję robić model wraku samochodu, wydaje mi się że w podobnej technice - kupa roboty, a wyszło mi nieporównywalnie gorzej. :) U Was wygląda naprawdę świetnie. Czy tajemnicą są użyte materiały? :) ciekawi mnie też jak zostały zrobione koła, też przez Was były robione?

A obrazek z człowieczkiem wypas.

Model pojazdu na zdjęciach świetny. Drzwiczki, światełka.. Chyba odgrywa on dużą rolę w filmie..

Osz... w mordę. No kawał solidnej roboty! Widzę, że z rozmachem! Na wypasie :)

Coś pięknego.

Czy tajemnicą są użyte materiały? :) ciekawi mnie też jak zostały zrobione koła, też przez Was były robione?

Cześć,

Materiały nie są tajemnicą , na blogu Marcina możesz zobaczyć szkielet z płyty PCV , szkielet ( pomijając ramę ze sklejki ) oraz większość pokrycia jest wykonana właśnie z płyt PCV ( grubości 5,3,2 i 1mm) , dodatkowo zostały użyte niewielkie fragmenty blachy ołowianej .

Koła wykonane w prosty sposób - wystarczyło wytoczyć jedno , nakleić kostki bieżnika i zaformować w silikonie , a pozostałe osiem to żywiczne odlewy .

• Like 1

Jackknife - dzięki serdeczne za odpowiedź! I korzystając z okazji - gratuluję pięknego modelu!

Zastanawia mnie ta blacha ołowiana, można ją porównywać z blachą miedzianą? Chodzi mi o możliwości i wygodę samego modelowania, jest to porównywalne? Koszty miedzi dużo wyższe, ale jak to wygląda z możliwościami ołowiu?

Dzięki za wskazówkę co kół!

Dziękuję w imieniu swoim , jak i autora projektu pojazdu ( któremu zaśmiecam tu wątek ;)) Blacha miedziana jest znacznie twardsza i bardziej sprężysta , najlepiej ją wyżarzyć przed modelowaniem , wtedy lepiej się odkształca i nie "wraca" Blacha ołowiana natomiast , jest bardzo plastyczna , w niektórych przypadkach aż zbyt plastyczna i dodatkowo jest ciężka, nie do wszystkich zastosowań się nadaje .

P.S. Jeśli masz jeszcze jakieś modelarskie pytania to proszę wysyłaj na priv. bo nam się tu zrobi wątek "analogowego" modelowania .

Edited by Jackknife

P.S. Jeśli masz jeszcze jakieś modelarskie pytania to proszę wysyłaj na priv. bo nam się tu zrobi wątek "analogowego" modelowania .

Mam pomysł, jeśli jest Pan chętny na odpowiedzi dotyczące analogowego modelowania to może by tak zorganizować wątek Q&A?

Na forum na pewno znajdzie się wiele osób zainteresowanych tematem :D

Łał, model maksymalnie wypasiony :) Będę śledzić temat no i muszę przypomnieć sobie opowiadanie bo powróciły dobre wspomnienia a baaardzo dawno je czytałem.

...to i ja się wkradnę na sekundę...

Bo coś tam dłubiemy do tego.

Postaram się niebawem pokazać cyfrową ( z May'ji 3d) wersję pojazdu Hornica, low res i high res, kilka fragmentów enwajrmentu z tizera, testowe postacie ( jak producent pozwoli). Działym powoli i po cichu. Narazie bardziej w tzw. "czasie wolnym". Ale projekt skupia wspaniałych i ambitnych ludzi. Sama historia jest naprawdę genialna. My zakochaliśmy się odrazu w tym projekcie.

Pamiętam jak Pan producent pokazał mi pierwszy raz genialne koncepty Marcina i opowiedział co to ma być i oczym o 4 nad ranem pewnego dnia...

Powiedziałem w imieniu całego zespołu "wchodzimy w to!". Polecam przeczytać książkę. Pozd. Autora i resztę ekipy.

• Confused 1

Ortografia i słownictwo do d... ale projekt świetny. Sześć gwiazdek póki co. Aktualizujcie ile wlezie.

Niezłe! Zatkało mnie jak zobaczyłem końcowy model. Chyba czas zabrać się za coś swojego. Dawno nic nie robiłem z fizycznych modeli :)

Superfajny ten plakat i milo widziec Cie w troche takich bardziej rysunkowych klimatach, troche jak okladka z dobrego frankofonskiego komiksu np. Moebiusa:)

moją pierwszym skojarzeniem też był Moebius, oczywiście w jak najlepszym sensie, świetny art!

Geanialność! Dopiero jak zacząłem głębiej analizować ten plakat to zastanowiło mnie to źródło światła, bo nie jestem w stanie określić skąd pada. Ale na odbiór pracy to nie ma specjalnie wpływu. Podpisuję się pod wszystkimi poprzednimi komentarzami!