Jump to content
RobertDe

Profesjonalne plany budynków do nauki

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje profesjonalnych(lub nieprofesjonalnych ,ale w dobrej jakości i ze wszystkim opisami) planów budynków dzięki którym ,mógłbym poćwiczyć prace z nimi w 3ds maxie. Nie wydaje mi się żeby kupowanie planów za xxxx zł byłoby dobrym rozwiązaniem tylko po, aby zrobić niekomercyjną wizualizacje.

Najlepiej żeby był to floor plan+eleviation plan(ewentualnie zdjęcia wybudowanego już budynku). Dotychczas budynki modelowałem "na oko" ze zdjęć lub ze słabych, w niskiej rozdzielczości planów jakie udało mi się znaleźć w internecie przez co budynki znacząco się różniły. Chciałbym nabrać wprawy w modelowaniu budynków z dokładnych projektów. Nie jestem architektem ani nic w tym rodzaju wiec nie sądzę ,że sam zrobiłbym dobry projekt nie znając podstaw.

Plany te byłyby użyte wyłącznie do nauki. Znacie może jakieś stronki z takimi planami lub mógłby ktoś podesłać? Może to być dowolny budynek, ale jednak wolałbym ,żeby był to jakiś blok mieszkalny lub dom jednorodzinny. Dziękuje serdecznie za każdą odpowiedź i radę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wejdź na stronę jakiegoś pierwszego lepszego developera lub biura architektonicznego, na pewno znajdziesz tam jakieś rzuty projektów. A jak chcesz bardzo profesjonalnie mieć to dogadaj się z jakimś architektem z okolicy, że będziesz mu wizki za friko trzaskał w zamian za udostępnienie plików *.dwg :-)

 

Pozdrawiam,

Niedźwiedź

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli Ciebie to interesuje mogę Ci przesłać budynki, które robiłem na studiach na poprzednim roku. Budynek usługowy, gdzie są rzuty w skali, elewacje itp i mam jeszcze całą dokumentacje domu jednorodzinnego, którą robiliśmy na budownictwo. Obydwa sprawdzone i ocenione, pierwszy na 5 a drugi na 4.5 to błędów nie powinno raczej być.

 

Ja z kolei słyszałem, że architekci nie sa skłonni do takiego rozdawania projektów do wizek bo w sumie nie wiadomo do czego wykorzystany zostanie, czy ktoś będzie miał projekt domu za darmo np. Ale to tylko zasłyszana opinia także najlepiej popytaća nuż jakaś oferta współpracy sie pojawi jak się sprawdzisz.

 

 

 

Pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę sie wypowiadał za moich kolegów ale tak naprawdę to domu nie postawisz z takiego suchego projektu architektonicznego na którym jest elewacja i rozrys wnętrza , bez dokumentacji technicznej to taka chałupa długo nie postoi. Blok mogę cały ci podesłać projekt już stoi straszy w jednym mieście także nie ma najmniejszego problemu aby ci coś takiego dać do ćwiczeń , pytanie tylko czy masz autocada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. @rdawlud jeśli możesz to oczywiście poprosiłbym o przesłanie projektu na PW i zobaczę co uda mi się zrobić.

@shadowsexpe tak posiadam autocada(wersja edukacyjna, ale jest) także nie byłoby problemu z otworzeniem jej. Również proszę o przesłanie na PW.

Edited by RobertDe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy