Jump to content
SansSerif

gtx580 czy gtx670 lub gtx680 pod maxa?

Recommended Posts

Czy macie już jakieś doświadczenia z gtx670 lub gtx680 w pracy z maxem 2012/13?

Interesuje mnie wyłącznie wydajność viewportów maxa z nastawieniem pod wyświetlanie w rozdzielczości 2560x1600.

Miesiąc po upływie gwarancji padała mi gtx470, która na nitrousie pozwalała na stosunkowo komfortową pracę. Teraz szukam informacji czy brać gtx580 czy wchodzić w nową architekturę 6xx.

Przekopałem internet i nie znalazałem miarodajnych opinii poza testami syntetycznymi, pseudotestami teoretyków gawędziarzy i negatywnymi opiniami totalnych laików technicznych.

w vewport nie odczujesz różnicy pomiędzy nvidią 5XX a 6XX , obie karty dadzą ci satysfakcjonujące odczucia wrażenia z pracy pod maxem

Do pełnej satysfakcji z Autodeskiem w tej kwestii raczej nigdy nie dojdzie :)

Matszklar, testujesz te kompy które składasz? Czy jesteś w stanie ocenić doświadczalnie różnice w wydajności wyświetlania pomiędzy 570, 580, 670, 680? Czy ilość pamięci karty ma jakiś wpływ na wydajność wyświetlania? Interesuje mnie tylko tryb shade i wireframe. Tekstury nie mają znaczenia. Na tryb realistic nawet nie liczę.

Wszystko zależy od wielkości sceny: przy jej dużej złożoności ilość ramu ma znaczenie. Najwydajniesza z kart domowych jest w tej chwili 580 z 3GB ram, ale niedługo zmieni się to na korzyść 680-tki.

Jeżeli tworzysz naprawdę duze sceny i męczy cię dyskomfort odświeżania rysowania zainwestuj w Quadro k5000, jednakże miej na uwadze że za kwotę n razy większą od kwoty zakupu 580-tki ( 9000 pln) nie będziesz miał n razy większej szybkości rysowania.( w rzeczywistości będzie to max 2 x razy szybciej).

Co ma sie zmienic i dlaczego ?[/b]

Autodesk pracuje już nad softem na rok 2015 żeby mogła lepiej obsługiwać przestarzałe już wtedy karty Nvidii na Keplerze :)

Autodesk pracuje już nad softem na rok 2015 żeby mogła lepiej obsługiwać przestarzałe już wtedy karty Nvidii na Keplerze :)

Raczej by w ogole działały takie wynalazki jak IRAY, ktory w chwili obecnej nie dziala na keplerze.

Koledzy,

Ja sie dolacze tu, zeby juz nie tworzyc kolejnego tematu.

Jak oceniacie prace kart ati 6870 / 7850 we viewportach w porownaniu do kart Nvidii z segmentu sredniego do grania, czyli takie gf 560/560ti np? Mial ktos i takie i takie na tych samych scenach i moglby to porownac? Chcialbym cos zakupic do swojego komputera i tu od razu powiem, ze nie renderuje na gpu. Zalezy mi, zeby komfortowo pracowac w Maxie 2012, i nie musiec zaznawac zwalniania obracania obiektow, czy oddalania, jak mam te kilka mln polys, tj jakies umeblowane wnetrza i drzewa 3d za oknami.

podrzuccie jakies informacje, dzieki.

p.s. I mam jeszcze pytanie jedno, gdyz wkradla sie w moje mysli pewna niejasnosc.

Czy Cuda w przypadku kart Nvidii moze w jakis sposob wspomagac rendering przy uzyciu procesora? Chodzi mi o Vraya (nie RT i podglad w oknie). Czyli inaczej mowiac, czy karta moze sie dolaczyc do procesora i mu pomoc?

Edited by kielbasa

Pod maxa polecam cos od nvidii, na ogol sprawuja sie lepiej choc czesc radeonow takze dziala wydajnie i bez problemow. Przy nvidii masz mozliwosc skorzystania z kilku bajerow takich jak physx i rendering za pomoca iray ktory laczy w sobie cpu + gpu

Trafiłem dziś na wątek o kartach graficznych na rosyjskim forum http://3dcenter.ru/forum/index.php?showtopic=111343

Podsumowanie publikowanych tam testów można zobaczyć na http://diasarnaat.blogspot.com/p/21.html

Oczywiście nie są to w pełni miarodajne wyniki bo każdy był robiony na innym kompie, ale to chyba najbardziej obszerny test pokazujący że najnowsze geforce z seri 600 i radeony radzą sobie bardzo dobrze.

1013tablfps10mln.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1013tablfps100mln.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edited by SansSerif

Sam stoję przed identycznym wyborem kart. Jest sporo postow z okolicy stycznia/ maja 2012 które mówią, żeby absolutnie nie brać kart z rodziny 6xx, bo są same problemy, zwiechy, keplery nie obsługują iraya itd. Czy coś sie w tej kwestii zmienilo? Czy ktoś kto posiada maxa 2012 i 6xx mógłby dać opinię z pierwszej ręki? Ani renderowanie na GPU ani w sumie iray mnie obecnie nie interesują, chodzi mi o czystą funkcjonalność bez problemów. :) dzięki za pomoc

pozdr.

Edited by nigrum

Guest RafalPL

Czysta funkcjonalność to Quadro a funkcjonalność to GTX480/580.

Skoro są obawy przed 6xx to najpewniej wziąć 5xx. Niestety praktycznie nie do dostania. Mam na myśli dokładnie : Gigabyte gtx580 3gb.

Z dyskusji wynika, że najlepszym rozwiązaniem jest gtx 580 , która jest niedostępna.... nieźle

Ja teraz działam na quadro 600 i jest to jeden z powodów poszukiwań dobrego gtx...Nie wiem jak z nową serią quadro ale mam nadzieję, że się coś zmieni na plus. (soft 3ds+vray)

Dynamico: dzięki za link...jest to rozwiązanie.

Edited by PurePixel

Guest RafalPL

A jak ma się tutaj nowa seria FirePro W5000 dostępna jest za ponad 400dol nigdzie nie ma zasadniczo nic konkretnego o tej karcie szczególnie dla 3d max. Parametry ma nawet niezle.

Ja stałem się suma sumarum szczęśliwym posiadaczem gtx580 evga ds(niestety 1,5gb-trafiła się okazja na alledrogo). Soft-3dsmax2013-nitrous. Jak się obrobie z robotą to mogę porobić jakieś testy-narazie odpaliłem scenę nad którą aktualnie pracuje -17mln poly i w realistic 4-9 fps..jak dla mnie wynik bardzo dobry.