Jump to content
SansSerif

gtx580 czy gtx670 lub gtx680 pod maxa?

Recommended Posts

Guest RafalPL

Przy 15.605.280mil poly mam srednio +- 7 FPS a posiadam Quadro 600 i 3d max 2012 a karta jest z 3x slabsza od GTX 580.

Ilosc poly nie ma tylko i wylacznie przelozenia na plynnosc dzialania sceny. Wczoraj odpalilem scene z 14 mln polys i chodzila plynniej niz wnetrze, ktore mialo 2,5mln. Jak chcecie porownywac, to tylko te same sceny i to na tych samych wersjach programow.

Witam,

Chciałbym zadać szybkie pytanie a nie chcę zakładać nowego tematu. Może trochę z innej beczki.. Kupuję notebooka i waham się pomiędzy modelami z kartami: GT630, GT640, GT650m oraz GTX660m. Notebook będzie używany do pracy a raczej nauki modelowania, głównie w 3ds maxie, czasem majce i mudboxie oraz sporadycznie gier.

Rzecz jasna pytanie brzmi: który wybrać?

Z góry dzięki

Edited by arty

Witam,

Chciałbym zadać szybkie pytanie a nie chcę zakładać nowego tematu. Może trochę z innej beczki.. Kupuję notebooka i waham się pomiędzy modelami z kartami: GT630, GT640, GT650m oraz GTX660m. Notebook będzie używany do pracy a raczej nauki modelowania, głównie w 3ds maxie, czasem majce i mudboxie oraz sporadycznie gier.

Rzecz jasna pytanie brzmi: który wybrać?

Z góry dzięki

GTX660m, najmniej oberżnięta.

Porównywać karty można tylko na tej samej scenie. Fps w dużej mierze zależy od wielkości tekstur czy masz obiekty jako poly,mesh..im więcej grup tym większa zamuła. Moje quadro 600 już zrobiło wyjazd i dokładnych danych nie podam aczkolwiek wyżej wymieniona scena chodziła dużo wolniej niż na gtx.

GTX660m, najmniej oberżnięta.

A czy do zwykłej pracy na viewporcie GTX660 będzie miał sporą przewagę nad GT650?

Sa to bądź co bądź karty zbliżone wydajnościowo. Nie bardzo wiem co jest istotne przy wyborze karty do modelowania stąd moje pytanie.

Pamiętaj że karty mobilne w laptopach i tak są mniej wydajne, na pewno 660m będzie przynajmniej te 20 -30% wydajniejsza od 650m. Jeśli chcesz używać mudboxa to może mieć znaczenie, wydajność viewportu mocno zależy od karty graficznej. Zależy co chcesz robic. Najlepiej kup sobie laptopa do zabawy i stacjonarke do pracy;)

różnice w benchmarkach nie są duże co można zobaczyć po testach:

30upwzm.jpg

Jak już wspomniałem, nie wiem jakie przełożenie do pracy z modelami mają testy 3d markowe etc..

Zapomnialem dodac ze GTX660 ma pamięci na GDDR5 a 650 na GDDR3.

Stacjonarka odpada niestety.

Przełożenie benchmarków na viewporty powinno byc w miare proporcjonalne;). Jak różnica w cenie jest duża i szkoda Ci kasy to bierz 650, twoja decyzja:). Na pewno nie będzie jakiejś totalnej różnicy rzędu 100fps. Przy cięższych modelach może być te pare fps róznicy robiące różnice między płynna pracą a skakaniem, normalne. Na pewno 660 jest mocniejsza, czy się opłaca to juz kwestia ceny:)

Jakby kogoś to jeszcze interesowało to doświadczalnie stwierdzam że GTX 680 4GB daje radę.

Na oko, na moich scenach jest zauważalnie lepiej niż na GTX 470. Na scenach z tych wszystkich pseudotestów wyniki wychodzą mi niewiele lepsze niż na Radeonie 2600XT.

Guest Chrupek3D

te 680 GTX kosztują 2 patyki, a wydajność to "niewiele więcej"... paranoja normalnie.

To wynika niestety z faktu ze jest to GTX - na quadro masz odpowiednio dobrane stery ktore daja znacznie wiecej niz sam sprzet. Na wszystkich GTXach masz mikro przyciecia, na quadro idzie plynnie.

Jesli chodzi o nitrous to ogolnie wszystkie GTXy daja podobna wydajnosc, czy to bedzie GTX460 czy GTX680 jest bardzo podobnie.

SansSerif podałbyś linki do scen, na których testowałeś swoje gtx ? Z chęcią porównałbym moje gtx580 1,5gb i wkońcu dał odpowiedź na pytanie z tytułu wątku. Pewnie komuś w przyszłości się przyda...Pozatym sam jestem ciekaw czy rzeczywiście jest tak jak mówi kitamo

SansSerif podałbyś linki do scen, na których testowałeś swoje gtx ? Z chęcią porównałbym moje gtx580 1,5gb i wkońcu dał odpowiedź na pytanie z tytułu wątku. Pewnie komuś w przyszłości się przyda...Pozatym sam jestem ciekaw czy rzeczywiście jest tak jak mówi kitamo

scena: http://narod.ru/disk/61821057001.880f5b1287af99e15ee86a4fb00e8571/Fps%20100%20MLN.zip.html

wyniki: http://2.bp.blogspot.com/--zLVDDuzY9M/UHlK4WTNrbI/AAAAAAAACYw/Xr_yHtu6gGw/s1600/10+13+tabl+Fps+100+MLN.jpg

scena: http://narod.ru/disk/44311261001.7e0ad5085dd2a4f91e3040e8c7dd8c18/FPS%20%2010%20000%20000%20Nitrous.zip.html

wyniki: http://4.bp.blogspot.com/-80-uAjA7jlw/UHlLCf5SBQI/AAAAAAAACY4/EimKQLpN8Yk/s1600/10+13+tabl+Fps+10+MLN.jpg