Jump to content

Win 7 czy Win8?

Recommended Posts

Są chyba dostępne wersje testowe obu, zładuj i przetestuj który ci bardziej odpowiada. Win8 ma bardzo dziwny interface, ale Win7 też na początku potrafi poirytować (zwłaszcza po przesiadce z XP).

Ja rowniez jestem za Win7. Win 8 to na razie zagadka, wiec lepiej brac dobrego pewniaka.

Win7 mozna bez problemu przeksztalcic w WinXP co tez zrobilem na samym poczatku:)

Edited by Traitor

no właśnie brak SP1 , przez najbliższe pół roku/rok jest dosyć sporą wadą

jednak najbardziej irytujące jest to : Windows 8 zbiera informacje o każdej aplikacji instalowanej w systemie i wysyła je do firmy Microsoft, poprzez kanał łączności (aczkolwiek wykryto luki w protokole i jest on uznawany za źle zabezpieczony).

ktoś wie bo nie mogłem znaleźć jak w 8 jest z obsługą ram, ile max może obsłużyć?

bez sp1 nie warto niczego instalowac, dlatego jestem za win7

Nie będzie już więcej SP, tylko mniejsze i częstsze aktualizacje. To tak w ramach ciekawostki. A ja testuje dzisiaj 8. Mam 7, więc w razie co zawsze mogę się cofnąć do niej.

Podbije wątek.

Popracowałem trochę na 8 i muszę przyznać, że to bardzo przyjemny system. Nie widzę sensu powrotu do 7. Jeden dzień albo szybciej wystarczy aby się przyzwyczaić do modern UI. Jak dla mnie bardzo fajne rozwiązanie. System jest szybki (wg mnie szybszy od 7). Jak ktoś się zastanawia, to polecam. Choć oczywiście kilka rzeczy pewnie się znajdzie do poprawy. Ja znalazłem jedną - windows store - na razie nic mi się nie udaje zainstalować (pewnie choroby wieku dziecięcego). Choć swoją drogą fajna sprawa u już widzę kilka aplikacji do zainstalowania z niego. Oczywiście darmowych.

Edit: Wspomnę o nowym systemie skrótów. Świetna sprawa.

Edited by makak

A ja niestety na razie na pewno nie zrobię przesiadki na 8 trzy dni testów i niestety wielka porażka po instalacji w przeciągu 15 minut wywaliło mi bluscreen kłopot ze sterownikami ssd po zainstalowaniu sterownika spod 7 problem ciągle istniał, kolejne mankamenty 8 to wywalający się archicad 15 i co w ogóle fenomen dla mnie atocad 2012 ma problemy z obracania plansz robi to po prostu kilka minut a jak nawet się obróciło to zawieszał prace programu Testowałem na dwóch rożnych maszynach na obu te same problemy szczególnie że po wersji wziętej oryginalnej od kolegi win 8 pro można by czegoś wymagać a nie kłopotów ze współpraca z urządzeniami i softem. Pomysł że nie ma być sp to porażka szczególnie że to już wiem od właściciela windy po którejś aktualizacji system po prostu nie ruszył.Imo na tabletach się ładnie sprawuje, niestety dotykowego monitora się nie dostukałem zresztą przy 4 letnim szkrabie to poroniony pomysł. Na razie mam odczucia jak do wiśta wio, siódemka na razie rządzi ;)

makak_ juz w 7 ten patent nie jest genialny wcale do szczescia nie jest potrzebny ten cały smietnik który microsoft podsyła w co kilka czy kilkanaście dni jako aktualizacje, dobrze mieć jest włączoną opcje żeby sie system pytał co ma instalować i czy w ogóle. Tym całym śmietnikiem można sobie nieźle zamulić kompa to jeśli to ma tak wyglądać w 8 to naprawdę będzie niewypał

shadowsexpe - czy ja wiem. Jakoś chyba raczej wszystkie ciągnę aktualizację i nie widzę aby mi się system mulił. A nie pamiętam, kiedy go postawiłem. Teraz zrobiłem uaktualnienie z 7 na 8 i wszystko działa ok.

Inna sprawa. że i tak nie będzie powrotu do SP, więc chyba można się tylko z tym pogodzić.

Witam

Ja testuje 8 od wersji developer preview i na początku interface faktycznie wymaga zmiany przyzwyczajeń; obecnie mam wersje też jakąś dla developerów ale final 90-dniowa, zainstalowana na kompie który służy mi jako wspomagający rendering wiec nie jest to mój główny komp do pracy, max 2013 chodzi bez zarzutu razem z vray-em, eleganco sam się budzi gdy załączam rendering i po zakończeniu po kilku minutach sam przechodzi w stan uśpienia, zgadzam się z makak_ ze system jest szybszy niż 7, co ciekawe znacznie szybciej chodzi na nim siec, zrobiłem nawet kilka testów przy ściąganiu z mojego NAS-a dużych plików i 7 była wolniejsza o ok 20-30%; co poza tym, w modern podoba mi się to ze można jak na smartphonie używać aplikacji i bez otwierania przeglądarki np poczytać gazetę, sprawdzić pogodę, wejść na youtuba;

• 2 weeks later...

To ja też pobudzę temat.

Jeśli ktoś jeszcze nie sprawdzał...co spośród Autodesca działa z Win8:

Autodesk 3ds Max 2013

-Autodesk 3ds Max Design 2013

-Autodesk Maya 2013

-Autodesk MotionBuilder 2013

-Autodesk Mudbox 2013

-Autodesk Softimage 2013

-Autodesk SketchBook Designer 2013

A sam mam trochę inne pytanie. Upgrade do Win8 można zakupić za opkoło 250 zł.

Ktoś korzystał z tego i jest zapoznany z zasadami funkcjonowania takiego Upgrade'u?

Ja tylko dodam że jeśli jesteście podłączeni do netu to MS przesyła z waszego komputera informacje o tym kiedy i jakie programy instalujecie oraz uruchamiacie. Każdy plik exe jest u nich raportowany. Dodatkowo te informacje są bardzo słabo zabezpieczone. Może komuś to nie przeszkadzać, ja się na takie włażenie w ... nie godzę i między innymi dlatego z nowego systemu MS rezygnuje.

Edited by CzAk1

@CzAk1 - a nie lepiej cyfrowy za 129zł? No chyba, że masz Twój poprzedni system 32 bit, to chyba wtedy najlepiej jednak wziąć tą wersję za 250. Inna sprawa, że przy instalacji wybieramy w jaki sposób chcemy to zrobić i jest opcja z DVD. Wtedy możemy wypalić sobie płytkę. Pytanie jaka wersja jest wtedy przygotowywana, kiedy nasz system poprzedni ma 32 bity.

@Monio - nie popadajmy w paranoję. Przy Originie masz to samo i jakoś świat się nie zawalił. Cokolwiek instalujesz, zwykle zgadzasz się na masę różnych rzeczy. A przy okazji jak wyobrażasz sobie teraz, że co będzie robił ms z tymi danymi. Jakaś teoria spiskowa?

makak_: tu nie chodzi o paranoje. Chodzi o sam fakt. Nie wazne czy MS bedzie cos z tymi danymi robil czy nie. Zbiera cos czego nie powininen zbierac. Osobiscie nie zycze sobie czegos takiego a jesli sie nie zgodze to nie zainstaluje. Wiec ja nie zainstaluje.

Mi też się to nie podoba. Ale wszyscy to robią. Ot choćby google, które monitoruje to czego szukasz i personalizuje odpowiedzi na twoje zapytanie (podobnie youtube). Firmy obsługujące karty płatnicze, które potem sprzedają twoje dane (oczywiście bez imienia i nazwiska) o twoich preferencjach zakupowych firmom trzecim, itd.

Reasumując, możesz się nie zgadzać, ale i tak tego nie unikniesz, no chyba żeby wyłączyć wtyczkę od netu.

Dokladnie. Tak jak napisal Makak. Dane pozyskiwane na kazdym kroku, a to z portali spolecznosciowych, kart platniczych, ruchu w internecie i innych, od dawna są cennym towarem handlowym uzywanym do celow marketingowych. Od tego nie uciekniesz, chyba, ze wyprowadzisz sie do lasu, i zamieszkasz bez wszystkich dobrodziejstw cywilizowanego swiata.

makak- Nie o MS nawet mi chodzi ale ludków które te dane mogą przejąć banalnym trojanem. Wiadomo już że to połączenie jest źle zabezpieczone więc nie będzie większego problemu żeby przejąć te dane. Potem szantaże i wyłudzenia w stylu "pobieraczek" i paru przekrętów napcha się kasą.

w stu procetach zgadzam sie z Monio,

a to ze kazdy to robi, nie zmienia faktu ze to jest ok,

chyba nie o to chodzi zeby lykac wszystko co nam jest narzucane? chyba macie rozum i mozna sie lekko sprzeciwstawic jesli cos ci nie odpowiada?

dziwi mnie to, bo postawa gostka jest wzorowa a wy tak sie go czepiacie

w stu procetach zgadzam sie z Monio,

a to ze kazdy to robi, nie zmienia faktu ze to jest ok,

chyba nie o to chodzi zeby lykac wszystko co nam jest narzucane? chyba macie rozum i mozna sie lekko sprzeciwstawic jesli cos ci nie odpowiada?

dziwi mnie to, bo postawa gostka jest wzorowa a wy tak sie go czepiacie

Po prostu chodzi mi o to, że to bez znaczenia. Na każdym kroku dzielisz się swoimi danymi i pozwalasz firmom niby obracać. Mi to chyba spowszedniało, więc się nie obruszam. Czy mi się to podoba? Pewnie, że nie. Ale rezygnować z aplikacji i rozwiązań z tego powodu nie zamierzam.

@Monio - myślę, że jakoś dramatycznie z tego powodu nie będzie. Cały czas mamy do czynienia z zagrożeniami z tego powodu. Ot choćby PS Store i włam do niego.

Edit:

"Ja tylko dodam że jeśli jesteście podłączeni do netu to MS przesyła z waszego komputera informacje o tym kiedy i jakie programy instalujecie oraz uruchamiacie."

A tak przy okazji Monio jakieś źródło tej informacji? Śledzę mniej lub bardziej info o W8 i od Ciebie pierwszego coś takiego słyszę. Jakieś oficjalne źródło jest na ten temat?

Edited by makak