Jump to content

Recommended Posts

Ja właśnie dzisiaj byłem zmuszony wymienić kartę (stara zakończyła swój żywot). Kupując GTX 660 miałem nadzieję, że RT wspomoże mnie w pracy a tu niestety również "klapa". RT na CPU działa, Open CL zamyka RT z błędem "dwukrotnie uruchomionego serwera", a CUDA działa ale "startuje dużo dłużej niż CPU a uzyskany render nie ma wiele wspólnego z rzeczywistą sceną.

Link to post
Share on other sites

Podczas renderingu dodatkowo nie możesz korzystać równocześnie z cpu i gpu, vray idzie tylko na cpu, możliwość pracy na gpu ma vray RT ale nadaje sie on zasadniczo do podglądu w trakcie pracy, obserwacji zmian ustawień, a nie finalnego renderu nie mówiąc już że zdarzają mu się przekłamania w stosunku do renderu na cpu.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem nowe sterowniki Nvidii. RT z ustawionym GPU (CUDA) działa dobrze, ale (zawsze jest jakieś ale) trzeba poeksperymentować z Max. render time bo przy ustawionym na 0,0 skutecznie zajmuje kartę grafiki tak, że trudno robić na komputerze coś innego.

Link to post
Share on other sites

Wniosek jest taki, że to wspomaganie renderingu przez gpu jest jeszcze nie dopracowane.

Ale słyszałem od swojego prowadzącego zajęcia - maya 2012, że posiadając jedną kartę tesla lub 2 quadro (to podobno) przyspiesza znacznie render - oczywiście w tedy liczy tylko gpu, a cpu jest wolne.

Pomijając ceny takich kart.

Tak więc czy jest to wogóle praktyczne przy korzystaniu z vray-a w maya lub w maxie - posiadając odpowidni sprzęt gpu?

I jak działa stacja renderująca skałdająca się z kilku/nastu katr graficznych - czy to działa jak spięta jedna gpu czy może jeszcze inaczej - ale jeżeli tak to oznacza że rendering na niespecalistycznych gpu jest jednak możliwy - używająć vraya - a maya lub innym tego typu kombajnie - poza blenderem.

Tak mi się wydaje - ale mogę się mylić.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy