Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

na forum może nie jestem nowy, bo konto mam od paru lat, jednak wcześniej nie miałem czego pokazywać i może się bałem coś wrzucać. Nie miałem potrzeby się udzielać, bo przeglądanie zawartości forum mi wystarczało. W końcu jednak zdecydowałem się pokazać swoje prace by móc dostać korektę.

 

Tak więc bez zbędnego rozpisywania się.

 

Rysunki

Wykonane rapidografami. W większości na A3, ale zdarzyło się też parę A4, a rysunek orła jest na A0. Wrzuciłem w średniej jakości i rozdzielczości by jednak było cokolwiek widać. W większej rozdzielczości są dostępne na stronie na facebooku.

 

47530401.jpg

47865687.jpg

20318579.jpg

51890552.jpg

70368420.jpg

20516842.jpg

62596665.jpg

22573630.jpg

69925253.jpg

70554465.jpg

25011783.jpg

18075528.jpg

 

Mam świadomość niedociągnięć anatomicznych i technicznych, jednak mam nadzieję, że z każdym rysunkiem jest ich coraz mniej.

 

Grafiki

Przygotowane z myślą o zastosowaniu jako tapeta na komputerze, jednak skończyły w różny sposób. Zrobione na bazie rysunków.

 

90143120.jpg

42630602.jpg

39693639.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez Molp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie mam żadnych stron z dobrymi zdjęciami, po prostu szukam przeglądając parędziesiąt aż do znalezienia jakiegoś przyzwoitego. Najczęściej jednak biorę pare z różnych ujęć i potem się na nich wzoruję, zdarza się jednak mniejszym lub większym przypadkiem znaleźć coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, założyłem w takim razie konto na imageshacku, mam nadzieję, że już będzie ok.

 

Nowe

 

1duze.jpg

 

Rapidografy + czarny tusz

50x40

 

Opinie i krytyka mile widziane

Taka rozdzielczość z racji tego, że chciałem by było jednak cokolwiek widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no :D ludzie to jednak mają talent :) Dobrze się dzieje, świetnie mi się na to wszystko patrzy. Nie ma to jak kości na wierzchu :D A tak na marginesie to wiesz może czy jest jakaś konkretna różnica między rapidografami różnych firm, czy tylko powinno się patrzeć na to jak w dłoni leży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać , powitać !

Widzę że nie tylko ja się przemogłem do pokazania się na tym forum ^^

 

Poznaję z digarta :)

Tak więc widziałem i podziwiam dokładność i opanowanie kreski oraz proporcji , tu nie można nic zarzucić.

Ale za to digital żadko praktykujesz prawda ? twoją domeną jest rapidograf to widać że dobrze się w tym czujesz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dobry Pasterz

 

Dzięki, staram się :)

 

Szczerze mówiąc - nie wiem. Znajomy ostatnio szukał i na jakimś forum opisującym rapidografy napisali, że najlepsze są te najdroższe (o dziwo) - albo staedler albo rotringa. Ja mam technic rystor i jakoś specjalnie nie narzekam, poza właśnie faktem że po paru godzinach palec w miejscu oparcia zaczyna boleć, bo ma dosyć ostre krawędzie. Wiadomo, że jakbym teraz kupował to bym pewnie postawił na Rotringa, ale jak na razie nie mam takiej potrzeby. O tyle są ponoć Rotringi fajne, że mają jeszcze jakiś system nawadniania, żeby igła nie zasychała.

 

@SammaeL

 

Z digitalem mam o tyle problem, że próbowanie kombinowania samą myszą bez tabletu nie należą do najprostszych więc póki co sobie daruję. Raz na jakiś czas może coś się pobawię, ale na razie chce udoskonalić styl rysunkowy, żeby mieć dobrą podstawę do późniejszej ewentualnej edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając chwilę więcej czasu od egzaminów powstało coś nowego. Następny rysunek już planuję bardziej pokombinować ze stylem rysowania, by trochę urozmaicić swoje prace. Opinie mile widziane.

 

92009602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :)

@ewichan - różne formaty, najmniejszy to A4, ale chyba tutaj nawet nie wrzuciłem żadnego rysunku na takim formacie. Najczęściej A3, oprócz orła na A0. Teraz wracam do większych - kruk i ostatni lew to 50x40cm. Jednak trochę się przestał mieści więc zacznę rysować chyba na B2.

 

Chcę zacząć poświęcać rysunkowi więcej czasu niż jedno posiedzenie, bo potem efekt nie jest zadowalający, ale z czasem różnie bywa.

Chyba też im większa praca i bardziej skomplikowana tym większe wrażenie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat masz perfekt, nie ma co ukrywać. Styl, jego Ci brakuje i pierwsze oznaki czegokolwiek są w tym kruku powyżej. Fantastycznie sprawdziłbyś się przy suchej igle albo akwaforcie. Może kiedyś spróbuj;) Gdy łączysz te szkielety z ciałem w moim odczuciu tworzą nieco nielogiczną całość. Pokaż co Cie naprawdę interesuje, ten lew, czy jego "rusztowanie". Tak to mamy pół lwa, pół szkielet. Może trzeba było cienką linią pokazać jego dalszy kształt... Czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem spróbowałem wrócić do większych formatów - tutaj B2, i bardziej złożonych rysunków. Chyba bardziej zwracają na siebie uwagę. Wydaje mi się to krokiem w dobrym kierunku, jednak nadal szukam motywu który by mnie w pełni zadowolił. Przyznaję, że też dają więcej satysfakcji niż tylko A3. Niestety nie umiem sobie do końca poradzić również z problemem skanu rysunku - skan traci jednak sporo detali i wypłaszcza rysunek, z kolei przy zdjęciu ciężko osiągnąć równomierne oświetlenie i efektem jest to co widać poniżej, gdzie znowu potraciło się sporo szczegółów przy próbie zwiększenia kontrastu.

 

@TIEM

W pełni się z Tobą zgadzam odnośnie stylu. Staram się bardziej różnicować swoje prace - mam tutaj na myśli, że chciałbym osiągnąć coś więcej niż tylko rysunek danego zwierzaka, bo wydaje mi się, że nie są jakoś mega ciekawe same w sobie. Kombinuję więc na różne sposoby, jak na razie ze średnio zadowalającym mnie efektem, ale chyba tylko przez zrobienie danej pracy można się przekonać czy było warto. Przez pokazanie szkieletu staram się pokazać studium anatomii, problem jest właśnie, jak trafnie zauważyłeś, połączenie jednego z drugim. Może odejdę od takiej koncepcji.

Co do akwafort itp. bawiłem się nimi w liceum :) Teraz niestety nie ma na to już zaplecza. Może gdy zacznę osiągać zadowalające efekty z prostszymi technikami spróbuję wrócić do grafiki warsztatowej.

 

66215494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem nad tym jak to ma wyglądać. Pierwsza wersja była bez orła, jednak odnosiłem wrażenie z kolei, że jest za pusto i nic wykorzystuję miejsca na arkuszu więc postanowiłem dodać coś jeszcze :) Założeniem było zrobienie takiej kompozycji by nie dało się od razu wszystkiego zauważyć za pierwszym razem, tylko trzeba się trochę poprzyglądać.

Dzięki za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem postanowiłem pójść w coś bardziej ambitnego i złożonego niż poprzednie rysunki. Chciałem, by żeby zobaczyć wszystkie detale i całą ideę trzeba pracę przeanalizować dłuższą chwilę. Ogólnie ja jestem zadowolony z efektu;)

 

Rysunek powstawał bardzo długo, przez mnóstwo innych zajęć, oczywiście tylko rapidografy, B2.

Wrzuciłem w większej rozdzielczości by było cokolwiek widać. Na żywo i tak wygląda to lepiej. Musiałem porobić zdjęć gdyż nie udało mi się zrobić skanu.

 

5cale2.jpg

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!! (więcej śniegu niż w Boże Narodzenie... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przyczailem twoje pracki wlasnie na fejsie chyba i przyznaje ze jestem pod wrazeniem... sam ostatnio probowalem nieco cienkopisami szkielet porysowac, ale daleko mi do twoich prac.... niemniej dodam ze swietna masz technikę, z ciekawosci, ile Ci zajmuje jedna taka praca na wiekszym formacie..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na ostatnią mi strasznie dużo czasu zeszło w porównaniu z poprzednimi, bo chciałem jak najbardziej idealnymi liniami rysować, czyli bez zbędnego kreskowania. Dodatkowo ciągle się zastanawiałem nad kompozycją więc też czasem przez 30 min nic nie robiłem tylko dumałem jak dalej robić. Łącznie to może koło 50h, ciężko powiedzieć, bo rysowałem podczas kilku posiedzeń z powodu braku czasu, Ciągle mam ochotę coś rysować, nowe pomysły, a tu uczelnia wzywa i pozamiatane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje umiejetnosci robia duze wrazenie. Orzel, z pierwszej strony zmiazdzyl mi glowe ;). Jedyna moja uwaga jest taka, ze bardzo rownomiernie rozkladasz detal. Wydaje mi sie, ze gdybys dopracowal ten element na ktorym chcesz skupic uwage odbiorcy, a reszte potraktowal troche luzniej (podobnie jak w obrazku z orlem), Twoje prace bardzo na tym by zyskaly. Tak poza tym, to trzymaj tak dalej i nie moge sie doczekac kolejnych aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejj, opanowanie rapidografu faktycznie godne pozazdroszczenia, gdybym chciał coś poprawić na Twoim miejscu, to skoncentrowałbym teraz całą uwagę na zgłębianiu światłocienia, może byłby to taki trochę powrót do podstaw, ale myślę że na tym mogłyby te obrazki najwięcej zyskać. Oczywiście masz prace które pod tym względem są już świetne, np. szkielet z pierwszej strony, ale w wielu z nich brakuje takiego konkretnego oświetlenia. Sądzę że dobrym pomysłem byłoby poobserwowanie kilku masterów komiksu i podpatrzenie jak budują swoje kadry, jak można je zredukować do poziomu prostych plam czerni i bieli.

 

Sporo by też pewnie pomogło zrobienie takich kilku małych, zerojedynkowych (tylko 100% czerni i 100% bieli) szkiców przed każdą większą pracą, bo domyślam się że bardzo trudno jest nad tym zapanować rysując na dużym formacie rapidografem. Wtedy mógłbyś to sobie ustawić i pracując nad docelowym obrazkiem dodawać półtony itd, ale pilnując żeby te podstawowe relacje światła i cienia ze szkiców się zgadzały. Z ostatnią pracą jest właśnie taki problem, że przy oddaleniu staje się całkowicie nieczytelna i mało interesująca, chociaż detal ma na pewno fajny.

 

Oczywiście to wszystko brzmi prosto jak się o tym pisze, ale zagadnienie jest na tyle problematyczne i na tyle istotne, że jemu samemu można by pewnie poświęcić całe życie a i tak by nie wystarczyło czasu :) Sam też się z tym zmagam od jakiegoś czasu bez większych rezultatów, ale myślę że to jedna z takich absolutnie podstawowych rzeczy które trzeba rozwijać żeby robić lepsze prace.

 

Tak czy inaczej obserwuję z przyjemnością i podziwiam - bo prace pod wieloma względami imponujące; no i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się doczekałem konstruktywnych opinii, za które naprawdę bardzo mocno i szczerze dziękuję:)

 

@tymko

Bardzo dziękuję :)

 

@ramalooke

Już ciągle myślę nad nowymi koncepcjami, nawet zastanawiam się powoli nad dodaniem koloru, ale zobaczymy czy jak na razie nie pozostanie to tylko w planach. W każdej wolnej chwili chcę się zająć rysowaniem więc mam nadzieję za niedługo powstanie coś nowego. Dzięki za zainteresowanie :)

 

@Urbanboogie

 

Zgadzam się w pełni. Zastanawiałem się również nad właśnie takimi szkicami światłocieniowymi, czy by w ogóle nie pójść w takim kierunku ze swoimi rysunkami - obraz budowany tylko cieniem.

Wielkie dzięki za podsunięcie pomysłu z małymi szkicami światła do każdego większego rysunku, nie wiem czemu ale jakoś o tym nie pomyślałem. Właśnie sypie się ostatnia praca pod tym względem, do czego się przyznaję, ale po prostu włożyłem ją w nią tyle czasu i energii że już nie jestem w stanie jej obiektywnie ocenić. Pewnie za jakiś czas jak zrobię kilka nowych będę umiał się dobrze w jej przypadku skrytykować, bo w sumie nigdy nie miałem z tym problemu.

 

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki za opinie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się doczekałem konstruktywnych opinii, za które naprawdę bardzo mocno i szczerze dziękuję:)

 

@tymko

Bardzo dziękuję :)

 

@ramalooke

Już ciągle myślę nad nowymi koncepcjami, nawet zastanawiam się powoli nad dodaniem koloru, ale zobaczymy czy jak na razie nie pozostanie to tylko w planach. W każdej wolnej chwili chcę się zająć rysowaniem więc mam nadzieję za niedługo powstanie coś nowego. Dzięki za zainteresowanie :)

 

@Urbanboogie

 

Zgadzam się w pełni. Zastanawiałem się również nad właśnie takimi szkicami światłocieniowymi, czy by w ogóle nie pójść w takim kierunku ze swoimi rysunkami - obraz budowany tylko cieniem.

Wielkie dzięki za podsunięcie pomysłu z małymi szkicami światła do każdego większego rysunku, nie wiem czemu ale jakoś o tym nie pomyślałem. Właśnie sypie się ostatnia praca pod tym względem, do czego się przyznaję, ale po prostu włożyłem ją w nią tyle czasu i energii że już nie jestem w stanie jej obiektywnie ocenić. Pewnie za jakiś czas jak zrobię kilka nowych będę umiał się dobrze w jej przypadku skrytykować, bo w sumie nigdy nie miałem z tym problemu.

 

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki za opinie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazło się trochę więcej czasu na porysowanie czegoś nowego. Starałem się wedle porad uzyskać większy kontrast. Pierwszy raz dodałem kolor markerami.

 

Musiałem zrobić zdjęcia ponieważ nigdzie mi nie chcieli skanować ze względu na grubość papieru i możliwość jego uszkodzenia. Spowodowało to, że jakość jest potwornie kiepska i rysunek znacznie lepiej wygląda na żywo.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i opinie.

 

38404694.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem parę przybliżeń, by było więcej widać jeśli chodzi o samo wykonanie techniczne, dlatego jest w dosyć sporej rozdzielczości.

Uwagi, wskazówki, krytyka bardzo mile widziane.

 

calea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zabawa z kolejnym rysunkiem - łączenie suchych pasteli z rysunkiem rapidografem. Moim zdaniem daje to ciekawe efekty i będę prawdopodobnie dalej iść w tym kierunku tylko z bardziej złożonymi motywami.

 

vfw3.jpg

Opinie i krytyka mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności