Jump to content

Recommended Posts

• 1 year later...
  • Replies 504
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak mnie tu dawno nie było. Ale może przynajmniej na chwilę uda się odświeżyć wątek.

2 latka temu rysowałem dla Division48 obrazki do outra Might & Magic X Legacy i jako że jakiś dobry człek je zamieścił to mogę to wykorzystać żeby się pochwalić:

Wypada wyraźnie zaznaczyć że część pierwsza jest rysowana przez znaną tu Kasię Niemczyk a moje twory dopiero od 1:45 do 4:00

Gra nie nowa ale wypada ostrzec że cutscena i outro zawierają kluczowe spoilery.

Edited by biglebowsky

Jak dorosnę to też chcę tak umieć :)

btw. wiem, że wyraźnie zaznaczyłeś, że wszystko od 1:45 jest Twoje, ale coś bardzo mocno mi mówi że ostatni kadr przed przejściem w 3d jest w stylu Kasi, proszę rozwiej moje wątpliwości :D

@Tomku, oczywiście, dobrze zaobserwowałeś, ostatni kadr jest Kasi, nie wiedziałem jak to napisać żeby nie komplikować, ale już chyba wiem:)

- - - Połączono posty - - -

@Tomku, oczywiście, dobrze zaobserwowałeś, ostatni kadr jest Kasi, nie wiedziałem jak to napisać żeby nie komplikować, ale już chyba wiem:)

Drax, Sinusoida, dziękuję oczywiście.

Dzięki wielkie.

Ilustracja niefotobaszingowa na szczęście ma się dobrze. Tutaj ściemniać też nie mogę że referencji nie było, chociaż nie wklejam fotek bo to nuda. Niemniej, Na szczęście jest ogromny rynek w którym nie trzeba wklejać a nawet coś takiego jak własny styl ma znaczenie i wartość i do tego zachęcam bo mam odczucie że koncepty do filmów od pewnego czasu wyglądają tak samo a wklejkami maskuje się niedostatki warsztatowe.

___

btw. Powoluchnu stawiam blog i folio na Tumblrze:

http://wojtunik-blog.tumblr.com/ -folio

http://rafalwojtunik.tumblr.com/ -artblog

http://bazilllion.tumblr.com/ -różności co je sheruję od innych

Doszedłem do wniosku że to sprawniejsze, dynamiczniejsze, tańsze. Teraz to jak chce coś na stronie rafalwojtunik.com zamieścić to przypomnienie sobie jak to uczynić prasuje mi zmarszczki na mózgu.

Jak blog się przeniesie to będę robił przekierowania ale już teraz zachęcam do śledzenia.

Edited by biglebowsky

Zatem zadaję pytanie tu, aby każdy mógł zobaczyć :).

Pytanie: Nurtuje mnie, co jedzą wiedźmini... Wróć... Jak sprawdzić jaka jest procentowa jasność/ciemność danego obiektu?

Taka wiedza przydałaby się w pracy na walorach :).

@ Sinusoida:

Najlepiej naucz się robić to na oko, tu nie trzeba takiej precyzyjnej matmy. Będziesz to też od razu widzieć w palecie color (CC2014) a precyzyjnie pokaże ci tą wartość paleta color pickera.

tumblr_nm6pxiU10M1s37bqao1_540.jpg

Pewnie warto od razu zaznaczyć coś co jest notorycznie pomijane w niemal każdym tutku, coś co się zdarza nawet najbardziej znanym nazwiskom.

tumblr_nm6pxiU10M1s37bqao2_1280.jpg

Zwykle ludzi chcąc sprawdzić walor desaturują obrazek od razu z rgb. W większości przypadków daje to dość dobre przybliżenie ale RGB bardzo oszukuje szczególnie przy żółtych kolorach. Dlatego przy obrazkach o bardzo wysokiej saturacji lepiej sobie zamienić najpierw na Lab, a dopiero potem zrobić desaturację.

I tak na przykładzie obrazek po prawej niewiele się różni w wersji rgb i w wersji lab, są niuanse ale pomijalne.

Obrazek po lewej zaś już pokazuje kilka istotnych różnic. W RGB wszystko co żółte jest ciemniejsze. Popielniczka, papierek w misce - szczególnie te partie papierka w półcieniu. Wersja Lab lepiej prezentuje sposób postrzegania jasności u ludzi.

@złyczłowiek: dzięki:)

@PolakParafii: Możliwe że pochodnie by pomogły, chyba nie chciałem przegadać obrazka i bałem się że za dużo światełek odwróci uwagę.

Edited by biglebowsky