Jump to content

Kilkukrotne zaookrąglanie elementu


Recommended Posts

Witam, jestem dość początkującym użytkownikiem Maxa i z tego rodzi sie moje pytanie, otóż:

Czy w Maxie jest jakaś opcja która umożliwia użycie 2 opcji Chamfer? na tym samym elementcie, chodzi mi o to, że mam element krzesła zaaokrąglony po 10mm z przodu i tyłu a muszę zwiększyc te zaoogrąglenie do 14mm (boczne krawędzie 3mm).

Podrzucam linka z obrazkiem jak to wygląda:

 

http://i.imgur.com/9ZTQg27.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cześć! Nie wiem czy do końca dobrze Cię rozumiem, ale spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytanie.

 

Mając zaznaczoną krawędź, możesz użyć na niej "chamfera" na dwa sposoby. Możesz albo kliknąć przycisk z napisem "chamfer" i fazować na oko, albo możesz kliknąć kwadracik o czarnym konturze obok napisu "chamfer" i tam bawić się opcjami. Jeżeli dobrze rozumiem, wystarczy że zmienisz drugą wartość (w okienku które się pojawi po kliknięciu na kwadracik), czyli "Connect Edge Segments" na "2". Utworzy Ci to dwie krawędzie zamiast jednej. Powinno grać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Oj, nie wiem czy w maxie dasz radę zrobić coś z taką precyzją, zwłaszcza jak już ten chamfer jest zatwierdzony. Jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy to ustawienie sobie jakichś obiektów pomocniczych (w celu odmierzenia sobie tych 14 mm) i najlepiej chyba posłużyć się skalowaniem vertexów (koniecznie wszystkich naraz w jednej linii!) zaznaczając edge jako "prowadnicę", to znaczy w Constraints zaznacz po prostu "edge" i jedź z tymi wierzchołkami.

 

Teraz patrzę i chyba już rozumiem o które zaokrąglenie Ci chodzi. (nie zauważyłem linka) Niestety chyba nie zrobi się tego tak łatwo. Albo ręcznie, olewając dokładność albo od nowa.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi! No...właśnie tak myślałem, że już niema żadnej możliwości zmodyfikować tego zaokrąglenia, bo już kombinowałem na wszystkie sposoby chyba, ale bede musiał poprostu zrobić ten element od nowa.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy