Jump to content

30 km kretej drogi i koniecznosc wymodelowania pasów i barier


superkb
 Share

Recommended Posts

witam,

 

mam taka sprawę.

otrzymalem model drogi ekspresowej. na każdy kierunek ruchu przypadają po dwa pasy ruchu , jednak nie zostaly nalożone(pusty model jezdni bez szczegolow) i musze teraz nanieść na nia wlasnie te pasy rozdzielające i wymodelowac przy drodze bariery biegnące wzdluż calej trasy. w jaki sposob narzucic najprościej na taki model te elementy liniowe? tzn jeśli chodzi o pasy to myśle o narzuceniu z jakiegos rysunku cada na plaszczyzne(a moze jakies lepsze podejscie), natomiast nie wiem jak podejsc do tematu barier.. czy modelowac je w pelni 3d i potem za pomoca jakiegos polecenia rozstawic wdluz drogi - ale nie wiem jakiego, czy moze po zrobic get shape from selection i zrobic jego extrude i na to nalozyc teksture baeriery bo - bo jakosc zupelnie nie musi byc wysoka - bedzie tylko widok z drogi.. prosilbym o porady, jak modelowac takie liniowe obiekty

Link to comment
Share on other sites

Ustawiasz spline wzdłuż drogi w miejscu gdzie ma się ciągnąć barierka, robisz fragmęt barierki, jak wszystko zrobione i ułożone to w maxie Tools -> Align -> Spacing Tool a reszta to zabawa.

 

Jak zrobisz długą i krętą drogę to w programie do grafiki restartowej robisz fragmęt jezdni pamiętając o tilingu. Taką texturę nakładasz na jezdnie i teraz mapowanie. Unwarp UVW - > zjedz niżej do zakładki Warp i tam masz -> Spline Mapping, i jak poprzednio reszta to zabawa.

 

Edit: samą jezdnie możesz też zrobić splaynem, zaznaczasz Enable In Viewport, Sides ustawiasz na 4, dopasowujesz kąt jezdni. Oczywiście jezdnią ma być górna płaszczyzna splayna, jak gotowe to Convert to editable poly i usuwasz 3 niepotrzebne ściany i masz gotową jezdnie.

Estakady i mosty możesz robić nakładając na Spline modyfikator Sweep z odpowiednim profilem który możesz zrobić sam.

Edited by Kuki26
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy