Skocz do zawartości

Opłacalność zakupu jak zwiększyć wydajność w 3d max.


Gość RafalPL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RafalPL

Borykam się z problemem jak zainwestować 1000dolżeby być zadowolony z wydajności w 3d max .

Posiadam Quadro 600 dobra karta ale trochę małodo moich aspiracji :).

Co byś cię wybrali z tego Qk4000/Q5000| GTX 680/690/Titan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość RafalPL

Wydajnosc w viewportach jak i pomoc w renderowaniu np. VrayRT iray. Ok wybieram miedzy Quadro k4000/Titan/680/690 teraz ktora z nich?.

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze w renderingu titan bedzie najmocniejszy ale nie wiem jak wyglada jego temperatura pracy przy dluzszych renderingach. Sam jestem tego ciekaw. Mysle ze przy renderingu 690 bedzie płonąć wewnatrz obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

A dla viewportow Quadro K4000 jak widziałem test jest miejscami wydajniejsze od Q5000 poprzedniej generacji i sam już nie wiem, ten titan kusi.

Update

Zawężę jeszcze bardziej.

Quadro K4000

GTX TITAN

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test porownawczy Firepro i quadro: AMD FirePro v4900, AMD FirePro W5000, AMD FirePro W7000 , nVidia Quadro 2000, nVidia, Quadro 4000, nVidia Quadro K5000 https://forum.solidworks.com/message/346991 Moze sie komus przyda :) Dobrze byloby zalozyc staly watek w ktorym bylby odnosniki do testow.

 

Cały problem z tymi cholernymi kartami, że wydajność zależy w równej mierze od hardware'u, co od sterowników i aplikacji. Trzy rożne czynniki. Dlatego nie ma właściwie sposobu sprawdzić obiektywnej wydajności bez porównania w konkretnej aplikacji, a i to obarczone będzie błędem, ponieważ sterowniki kart są tak kapryśne, że większość niebanalnych programów musi stosować oddzielne ścieżki w kodzie dla różnych producentów (i generacji sterowników) - z czego wynika, że na wynik wpływają także patche wewnątrz programu (obejście buga w sterowniku może spowolnić albo przyspieszyć wyniki dla danej karty).

 

Miarodajne mierzyć da się chyba tylko wydajność najprostszych kodów i kerneli OpenCL (chociaż w tym drugim przypadku w grę wchodzi jeszcze jakość kompilatora)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka teraz katuje GTX 680 + Quadro 600 niebawem Quadro K4000.

 

Sterowniki robią różnice ale w nowym Adobe After Effect olali Quadro 600 i nie mam wsparcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności