Jump to content
mellodeque

FreeSFX - jakich Wam potrzeba najbardziej?

Recommended Posts

Witam ponownie, niebawem zacznę przygotowywać free soundFX dedykowane pod projekty multimedialne

teraz pytanie:

- jakich soudFX najczęściej poszukujecie i jakie chcielibyście mieć w "paczkach"

(np. sfx typowo pod multimedia, klicki, beepy, bzzzyki itp)

(np. sfx typowo natura, ptaszki, woda, deszcz, burza itp)

(np. sfx typowo pod montaż video - typu hit, wshhh itp.)

oraz inne czekam na sugestię, te najczęściej powtarzające będą upublicznione jako pierwsze

/pozdrawiam

/Mell

http://facebook.com/mellodeque/

http://facebook.com/s35multimedia/

Super duper! To ja zacznę może od: drones, atmospheres, drum loops, LFE, impacts.

mysle ze najbardziej popularne byłyby setu do UI. chętnie bym nawet zapłacił za dobrze przygotowany komplet targetowany pod SF, czy cartoon czy kids. Mało takich dobrze stargetowanych rzeczy i do tego porządnie wykonanych.

przykład sf: http://www.bluezone-corporation.com/samples/robotic-assault-textured-sfx-download na bardzo dobrym poziomie - jeżeli myslisz o monetyzacji swojej pracy. Jakbyś miał coś podobnego w konkurencyjnej cenie daj znać, chętnie zrobie listę klimatów i zostane klientem. Od razu tylko zaznaczę, ze nie chce rzeczy free, bo rozumiem taka idea przyświeca tj koncepcji więc jakbys mógł określic jakąś przyjazną małym firmom cenę to wolałbym zapłacić za licencję i pewnie nie tylko ja.

pewnie znasz - najbardziej znane tracki na licencji CC - http://incompetech.com/music/royalty-free/licenses/

polecam podobne dualistyczne rozwiązanie.

część najbardziej podstawowych będzie dostępna za free, potem się zastanowimy, czy nie wydać większego packa, za pare PLN co by się na prąd zwróciło ;)

Czekam na dalsze propozycje co tam potrzeba, bo niebawem porzadki będziemy robić w bibliotekach to się sfx packi przygotuje ;)

No to może połączymy siły i zrobimy jakiś bank dźwięków ? :)

Ja akurat jeśli chodzi o dźwięki do GUI to zrobiłem kiedyś taką pakę składającą się chyba z trzystu dźwięków tego typu. Nie są co prawda stargetowane tematycznie, ale może się komuś przydadzą ? Może jakiś mały klub udźwiękowienia filmów hmm ? :)

Klub zawsze można stworzyć, to nic nie kosztuje, a komuś można pomóc, no i od czasu do czasu w komercyjne zlecenia wejść. Ja osobiście muzyczką i udźwiękawianiem już zajmuję się sporadycznie, bo zmieniliśmy troszkę profil i siedzimy w produkcji filmowej.

Co do dźwięków, to ja po prostu, chcę troszkę przyczynić się do pomocy, jak to zawsze robiłem, sporo nagranych SFX leży na dyskach, więc czemu komuś nie pomóc. Zawsze to jakaś promocja, marki itp.

Co do pomocy to oczywiście jestem otwarty, wspólnymi siłami więcej zawsze się da zrobić niż w pojedynkę. Poczekamy jeszcze co animatorzy wydumają, co by chcieli.

wiemy, że poczukiwane są:

UI (user interface sounds) - te trzebaby przygotować w paczkach, by jedne pasowały do drugich, od dźwięków logowania, po wiadomości, kliknięcia, błędy itp.

Amosphere - to się da prosto zrobić

Impacts i LFE oraz drones to też prościzna

czekamy na dalsze sugestie (parę muzycznych loopków udostępniłem na

) - w następnym tygodniu dorzucę jeszcze

wiadomo, że teraz dla www się podkładów nie stosuje, ale mamy androidy, ios i inne flashe, wiec może się przydać...

loopy super. chetnie je wykorzystałbym w grach flashowych. Mógłbyś napisać jak dokładnie chciałbyś byc opisywany w creditsach?