Jump to content

Recommended Posts

To statek kosmiczny, przy dużej prędkości nic by się nie urwało, w końcu nie ma tam oporu powietrza, co innego kosmiczne śmieci etc. Taki manewr mógł by być potrzebny jedynie przy wchodzeniu w atmosferę, ale do tego proponuję byś na krańcach dodał jakieś osłony by całość zamykała się w czymś jak kinderniespodzianka. Nie jestem jakos fanem SCI-Fi, ale Twój projekt jest całkiem ok.

Nie powiem, fajnie się na to patrzy, jednak modelujesz trochę dziwnie elementy i widać bylejakość, na przykład czemu te panele na froncie wychodzą tak dziwnie z kopuły? Poprawiasz to później czy "o, jest" ?

Nie powiem, fajnie się na to patrzy, jednak modelujesz trochę dziwnie elementy i widać bylejakość, na przykład czemu te panele na froncie wychodzą tak dziwnie z kopuły? Poprawiasz to później czy "o, jest" ?

Domyślam się że chodzi o radiatory z przodu :) Jeśli tak to, są one jak narazie tylko umieszczone w miejscu gdzie będą później zamocowane, tak więc będę tam modelował jeszcze :)

A co do urywania się paneli słonecznych, miałem na myśli przy gwałtownym przyśpieszeniu mogły by się zerwać, ponieważ jest to dosyć gwałtowne szarpnięcie no i jakieś śmieci/cząsteczki znajdujące się w kosmosie też brałem pod uwagę.

Statek ten pozostawał będzie na orbicie planety (która zostanie wybrana do skolonizowania (jeśli takową znajdą)) więc osłony do wchodzenia w atmosfere nie są potrzebne.

Tak czy inaczej panele słoneczne będą używane tylko i wyłącznie gdy silniki będą wyłączone i najprawdopodobniej gdy statek będzie znajdował się na orbicie jakiejś planety i będzie można je obracać w każdym kierunku.

pourywałyby się prędzej przez ten wąski drążek niż od prędkości

Dlatego będą rozłożone tylko na orbicie i zwyłączonymi silnikami :)

Mały Update:

Sekcje mieszkalne przepudowane tak żeby mogły się obracać:

32583870.jpg

Pozdrawiam

Fajnie to wygląda. Jestem początkujący w tej dziedzinie, ale mógłbyć mi mniej więcej napisać jakich narzędzi głównie używasz do modelowania tego cuda? Tak samo bardzo podoba mi się modeling budynków w stylu NY jaki masz w wip-ie, domyślam się że narzędzia i tu i tam są podobne?

będziesz animował, pięknie się rozkłada oddalenie kamery i nagle w to coś wlatuje coś i wszystko się rozwala, było by miło widzieć.

To byłby koniec ludzkości, więc raczej nie :)

A tak serio to pewnie mój PC nie policzyłby zniszczenia tego statku. :/

zdecydowałem się zachować przednie silniki na moim statku, więc kolejny mały update.

Muszę dodać więcej detalu na silnikach i wymyślić jak połączyć radiatory z kopułą (box łączący je na renderach jest tymczasowy :D )

27618513.jpg

43027404.jpg

Witam.

Po skończeniu silników biorę się za zbudowanie modułu z sondami, które można będzie wystrzelić w celu sprawdzenia/zbadania interesującego nas miejsca

Kolejny update silników (jeszcze nie skończone)

72965721.jpg

43670517.jpg

PS. Jakieś pomysły na nazwę statku? :)

deadmaster

Fajny projekt!

Szczerze bardziej mi się podobało, jak te radiatory na dziobie były trochę pod kątem ustawione.

Swoją drogą, radiatory w kosmosie raczej nie spełniały by swojej roli, chyba żeby się miały nagrzewać od słońca.

Co do nazwy, to właśnie przez ułożenie radiatorów skojarzył mi się z tym ptakiem:

Łacińska nazwa nawet fajna: Ptiloris

Kolejny mały update.

Jestem co raz bliżej końca budowy :)

Domodelowałem promy do transportu ludzi na nową planetę.

Wzorowałem się na "Valkyrie" z Avatara więc są bardzo podobne ale moje są bardzo mało detalowane (będą dosyć daleko).

83624524.jpg

Pozdrawiam