Jump to content

Recommended Posts

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brawo. Jest świetnie. Fajnie, że chce wam się :)

Jedyna moja uwaga: mi osobiście przeszkadza wielkość wszystkiego na portalu (aczkolwiek widzę, że więcej osób to zgłasza). Zmniejszyłem sobie portal i wyglądał o niebo lepiej i czytelniej.

Jak dla mnie prawie całość jest na duży plus.

Przyznam rację osobie (nie pamiętam kto o tym pisał), która wspomniała, że rzadko aktualizowane treści są wyżej od niektórych często aktualizowanych.

Przyznam też, że czytanie tekstów sprawia duży problem, dla oczu jest to masakra. Zmieniłbym albo kolory (tła i/lub fontów) albo font na jakiś może grubszy? Tylko w treści artykułów/komentarzy. Pozostałe fonty jak dla mnie są w porządku.

Ktoś zauważył też inną kolejność numerków w sliderze (najpierw 3, potem 2 i 1).

Reszta - super!

Hej Adrian. Budzę się rano i zaglądam tutaj.Patrze i mówię Waaaawwww...

Od razu się ciesze bo strona się zmieniła i jest bardzo fajna.

Wygląda super fajnie tak z grubsza i na szybko.

Na wstępie Ja osobiście chcę Ci mocno pogratulować ( i wszystkim którzy

pomagają przy Max3d.pl) za ogromną robotę którą robicie. Wiem co to oznacza

robić coś w wolnym czasie głównie z wynikającej pasji lub przywiązania do projektu

który się kiedyś wymyśliło "że sobie zrobię" a dziś urosło to do kolosa jakim jest Max3d.pl

Nie jestem tutaj od samego początku powstania Max3d.pl jednak jak poczytałem że to już

ileś lat trwa to naprawdę "ogromny szacun" dla Ciebie i reszty ekipy za te wszystkie

lata pracy i walki. To tak żeby było miło, bo robicie zmiany i poprawki które z wielu powodów

raczej są nieuniknione i trzeba się dostosowywać do reszty świata :)

Chciałem Was ( ludzi robiących Max3d.pl) bardzo docenić, pocieszyć zanim wszyscy

user'zy zaczną co chwile teraz wytykać "problemy" i "rzeczy do zmiany"...

I też aby nie było za miło :) Faktycznie nagłówki artykułów są "nieco" za duże.

Zrobiłem mały szybki development na telefonie Samsung Galaxy S3 z systemem Adroid

wersja 4.1.2, kernel 3.0.31-742798 i przeglądarkami, natywna Samsunga, Opera, i Google.

W samsunga natywnej wszystko się ładuje 3 razy wolniej niż na innych ale to kumam że to

kwestia ich przeglądarki, a nie Wasza. Ale takie info macie. W Google wszystko działa super

fajnie jednak w Google muszę się nauczyć zmniejszać zawartość strony jeśli się da.

Wszystkie rzeczy na głównym są dwa razy za wielkie. Logo Max3d.pl BETA jest na 80% ekranu i

zaczyna się scroll do dołu. I tu zaczyna się lekka przycinka bo jak po wifi Samsung zaczytuje

wszystko to scroll się przycina i zaczynam kilka razy paluchem jechać w do dołu. po sekundzie

lub dwóch nagle albo już coś wcisnąłem (nie chcący) albo jestem na samym dole strony.

Więc muszę scrolować do góry...Ale luz to tylko wtedy kiedy faktycznie Google musi wczytać

wszystko.

W Oper'ze udało się w settings ustawić ZOOM na 100% i jest tak zajebiście jak nigdy.

Wielkość wszystkich grafik i wszelkich nagłówków jest idealna. Jednak tu znowu jest

problem że jak wejdziemy w artykuł jakikolwiek to wielkości opisówek są małe

a sam artykuł już jest za mały (nie czytelny i męczący). Wróciłem więc szybko do

ustawień 150% i znowu grafiki mam dość kobylaste ale za to wielkości tekstów w artykułach

są bardzo czytelne.

Teraz pisze te wywody z takiego małego śmiesznego notebooka Ascer Aspire One który

natywnie ma 1024x600 pixeli i jest całkiem przyjemnie w Google z difoltową wielkością strony.

Z wieczora wpadnę do firmy to luknę jak stronka wygląda na ekranach typu 30 cali w 2560x1600

ale tam pewnie będzie wszystko widoczne z kilometra :)

Podsumowanie na szybko z mojej strony:

Zmiany bardzo na plus +

zmiana wielkości nagłówków artykułów może nawet o połowę.

zmiana wielkości fontu w wtep/opis artykułu jest większy sporo od samego fontu w artykułach.

Nie wiem czemu ale nie działa czerwony guzior dodaj z prawej strony???

zmniejszyłbym albo jakoś "zafiksował" aby logo max3d.pl nie było takie kobylaste lub

aby nie pokazywało się centralnie na ekranie bo przez to rozwala układ strony jak kumam.

Faktycznie może by przygasić te czerwienie generalnie aby nie było że składowa R to 255 :)

Na koniec mała przestroga. Faktycznie user'zy Allegro są mocno wkur..... tym co zrobiło

Allegro ze stroną. Ponad 5000 ludzi (łącznie ze mną) pisze im od samego początku

ich zmian że zrobili masakrę i że sporo rzeczy które wprowadzili nie działa albo się nie sprawdza

bo są kompletnie nie przewidziane i nie przemyślane. Ja osobiście przestałem zaglądać

tam bo wpisuje w wyszukiwarce że szukam w elektronice kartę/dysk OCZ Revo Drive, a znajduje

same rowery, mimo że jest z 20 aukcji z tymi kartami. Po 20 minutach je znajduje inaczej.

Masakra. Wielkość wszelkich banerów, guziorów i pstrykające chyba wszystkie rzeczy które

się tam pojawiają zabija funkcjonalność i zrozumienie co się che zrobić i po co.

Zmierzam do tego iż wierze w to iż faktycznie z pomocą całej wspaniałej społeczności

Max3d.pl dojdziemy z każdą zmianą do jakiejś perfekcji :)

Najważniejsze aby słuchać ludzi co chcą i dawać konkretne rozwiązania :)

Pozd. i jeszcze raz wielki szacun.

Będą poprawki będą. W skrócie olaf bo muszę*nadgonić czas z rodziną. Zobacz wątek na forum wróci. Mnie też tego brakuje.

Co do wielkości na S3. Ciężko to zrobić inaczej. Chodzi o to, że na telefonach to działa troche ją aplikacja. Często aplikacje też mają pewnego rodzaju dashboardy. Do nowości wystarczy jedno kliknięcie. I jest OK. Co do kolorów pamarańczu (bo to pomarańcz u mnie) to faktycznie. Zmienimy to. Poprawimy!

Chciałbym opracować fajny review nowych rzeczy w galerii na forum.

No właśnie ja myślę, że ogólnie ten wortal powinien posiadać galerię, która byłaby aktualizowana co jakiś czas - np. jak na 3dtotal. Cały czas były tu jakieś złote i srebrne galerie, które zarastały kurzem i generalnie nie wiadomo jaki był ich sens. Teraz chyba już ich nie ma, więc myślę że powinna tu powstać jedna ale stale aktualizowana galeria.

Dużo ciekawych prac czasem mi umyka, dlatego dobrym pomysłem było podsumowanie miesiąca - które niestety pojawiało się strasznie nieregularnie. To też myślę, że należałoby przywrócić i stale prowadzić:)

Odpaliłem to cudo na tablecie (Nexus 7, przeglądarka Chrome) i jestem wniebowzięty! Brawo! I w pionie i w poziomie strona się pięknie skaluje i jej obsługa jest po prostu idealna. Super! Aż zamarzyło mi się, żeby forum też się tak fajnie obsługiwało na tabletach :)

Edited by Double_G
U mnie pod operą 12.15 nie wyświetlają się rekomendacje

http://img33.imageshack.us/img33/335/rekomendacje.jpg

Na innych przeglądarkach jest ok

Na Operze 11.50 działą. Zainstalowałem 12.15, rownież działa i wszystko wyświetla się poprawnie. Możesz kilka razy zrobić odśwież?

PLS: Tak. Chcialbym zeby to bylo regularne.

Kroopson: To nie tylko ja. Sporo tutaj ludzie się przewinęło, którzy są w to zaangażowani. Brakuje tylko troszkę ludzi do artykułów, wywiadów. Chociaż zapewne widzieliście - Czak1 rocks! :)

Aha: Olaf3de dzieki z tym pomaranczem. Faktycznie była to składowa FF. Zmienilem delikatnie, roznica niewielka, ale nie świeci na jednym z monitorów tak bardzo. Uspokoił się trochę.

Edit: jeszcze jedna zmiana. Tekst w artykule powinien teraz mniej razić. Fonty powinny być bardziej wygładzone i czytelność powinna wzrosnąć.

Edited by Adek

Podoba mi się nowy, świeży i estetyczny wygląd strony. Poprzedni był dobry, ale już trącił myszką. Gratuluję zapału, chęci i włożonej pracy wszystkim odpowiedzialnym za ten serwis.

Dwie sprawy, o których wyżej wspomniano, są na minusie:

1) Rozmiary są przytłaczające. Bez "ctrl+scroll" i zmniejszeniu do 75% ciężko przeglądać stronę. Pewnie sprawdza się na urządzeniach mobilnych, ale będąc użytkowniczką laptopa i zwykłego PC nie uważam tych wielkości za wygodne.

2) Kontrast między tekstem a tłem jest zbyt duży, oczy bardzo szybko się męczą. Na forum jest pod tym względem o niebo lepiej ;)

przydałby się shoutbox, bo na przykłac chciałem spytać o stronkę takiego kolesia, co wstawiał tu krótkie czołówki na sprzedaż w afterze :evil:

Jestem na tak.

Stronka odnowiona z jednoczesnym zachowaniem klimatu poprzedniej wersji. Fajnie się ją przegląda. Wszystko przejrzyste i logicznie ułożone. No i fajnie że jest responsywna!

Good job!

Kilka poprawek jakie naniosłem dzisiaj:

- [Fixed] RSSy już działają prawidłowo

- Kolor pomarańczowy, tak jak zauważył olaf3de, faktycznie miał białą składową, został delikatnie zgaszony

- Pod komentarzami jest już link do wątku na forum

- Dodawanie komentarzy poprawione. Lepiej widoczny jest moment dodawania komentarzy.

- Na stronie glownej, na listach tam gdzie są nagłówki, nagłowek kieruje do artykułu, a link komentarze z liczbą od razu do komentarzy. Po prostu otwiera się strona, a użytkownik kierowany jest od razu niżej do komentarzy.

Jeszcze było kilka mniejszych błędów, ale nie spisywałem wszystkiego. Jeszcze będę walczył.

Nie wiem czy wcześniej było inaczej czy nie ale teraz nie widziałem w ogóle komentarzów będąc niezalogowanym. Nie wiem też czy to zamierzone czy nie więc tylko zgłaszam informację o tym.

Ogolnie wszystko niezle wygląda i klimat maxowski zachowany. Ja jestem za i cieszy taka nowoczesniejsza wersja strony. Chyba Dziadek3d napomniał o dziale Artykuły. Rzeczywiscie odstaje i to strasznie. Aktualizacje przydalyby się częściej. A tak szczerze to zlikwidowałbym ten dzial, bo czesc spokojnie można przenieść do Nowosci a reszte do Tutoriale.