Jump to content

Recommended Posts

skalpel3d - mógłbyś wrzucić sety świateł i vray'a, bo zaczynałem od nowa wiele razy nawet i ciągle to samo, w tą samą stronę idę. Nie jestem wstanie dojść do mego błędu który popełniam, robiłem nawet wszystko na standardowych ustawieniach, wtedy wszystko jest za jasno, światło za intensywne itd...

Shell nie pomógł nic..jakby z zewnątrz patrzeć to sama bryła jest oświetlona dobrze nawet przy mniejszym świetle, po prostu za mało wpada go do środka, nawet większy otwór okienny nie pomaga w tej sytuacji...

Nie zawsze światło "tylko" z zewnątrz jest wystarczające. Czasami pomieszczenia trzeba doświetlić dodatkowym światłem w środku. Np. światło typu "dome" - ja osobiście nie potrafię sobie z tym poradzić żeby było ładnie - albo light plane pod sufitem w miejscu gdzie zazwyczaj jest lampa, albo lekkim światłem zza kamery. Musisz tylko uważać, żeby nie zepsuć cieni w pomieszczeniu. 100% reguł raczej tu nie ma i prawie każdy ma jakieś własne wypracowane metody.

wrzucam ustawienia swiatła i kamery http://img827.imageshack.us/img827/4142/beznazwy1xag.jpg

Co do doświetlania wnętrz to warto jak się stosuje dodatkowe światła za kamerą ale warto wcale nie kierować ich bezpośrednio w stronę kamery tylko np na ścianę za kamera aby dostać światło odbite, tak samo jak się robi podświetlenia sufitów to nie należy kierować światła w dół czy w bok tylko do góry co tez daje światło odbite