Skocz do zawartości

VRayFastSSS2 - Biała plama


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z materiałem VRayFastSSS2. Mianowicie chcę uzyskać coś takiego jak pierwszy obrazek poniżej. Jedyny problem to ta biała plama, chcę się jej pozbyć ale nie wiem jak. W środku niebieskiego boxa jest kula światła Vray i ona od środka oświetla, a sam box ma materiał VRay2SidedMtl i w środku tego materiału jak jest Front to wrzuciłem SSS2 i po wyrenderowaniu pojawia się ta biała plama, a gdy wrzucam zwykły materiał VRayMtl to nie ma tej białej plamy(drugi obrazek poniżej). Jeśli ktoś wie w czym jest problem to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

clipboard01vkb.jpg

 

clipboard02vh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie wiem czy fastsss dobrze współpracuje jako submaterial 2sided. Nie moższ po prostu w drugiej opcji zmniejszyć mocy światła wewnątrz? otrzymasz w zasadzie to samo co w pierwszym obrazku, jeśli mam strzelać to pewnie też z mniejszym czasem renderu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wystarczyło odznaczyć Affect Specular w panelu z parametrami tego światła w boxie.

 

otrzymasz w zasadzie to samo co w pierwszym obrazku

własnie że nie za bardzo, fast SSS daje dużo lepszy efekt, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności