Skocz do zawartości

[MentalRay] Przecieki światła w narożnikach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w tytule mam problem ze światłem przy narożnikach pomieszczenia. Znalazłem kilka propozycji rozwiązań problemu na zagranicznych forach, ale nic nie przyniosło rezultatu. Wzoruję się na tutorialu 'mental ray Rendering Techniques: Interiors' z digitaltutors.com . Scena wykonana w Mayi.

 

Źródłem światła jest Area Light umieszczone niecałe 2,5 metra od wejścia do pomieszczenia (jakieś 7x7m).

 

'Photon Intensity' 21 000 000 - jak na porę dnia jest zbyt ciemno, ale raz że ten parametr wydaje mi się dużo za duży a dwa, że wraz ze zwiększaniem parametru są większe przecieki.

'Glob Illum Photons' 900 000 - też chyba mogłoby być niższe.

 

Wartości parametrów GI i FG w Render Settings nie zmieniane, poza ustawieniem promienia fotonu na 20 (domyślnie 40).

 

Ogólnie dopiero zaczynam przygodę z grafiką 3D, wcześniej trochę pomodelowałem.

 

Wszelkie wskazówki i rady mile widziane. Z góry dzięki.

 

interior1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na mayce się nie znam ale ogólnie sprawź czy aby na pewno wszytko jest ze sobą styczne a jeśli nie to to osuń wszelkie materiały standardowe i zastosuj mentalowe tak mental ray i vray nie za bardzo się kochają z materiałami standardowymi :) A tak ogólnie to poprawa kamere nie wiem jak to się zwie w majce ale na pewno jest jakaś camera correction bo strasznie ci się ściany rozjeżdżają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda w tej chwili. Pomogła przede wszystkim zmiana materiałów na mentalowe, kamera również poprawiona.

 

interior1.jpg

 

Area Light:

Intensity - 0

Photon Intensity - 17 500 000

Global Ilum Photons - 500 000

 

Do tego Directional Light z mib_cie_d1.

 

Bardzo proszę o rady jeśli widzicie jakieś błędy.

Edytowane przez Changeless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę drażni kadr wiem że to może być tylko imo ale spróbowałbym kamerę ustawić na wysokosci 160 -165 cm i nie koniecznie w pomieszczeniu tylko wyjechać nią za pokój na pewno w kamerze znajdziesz coś co się zwie clipping umożliwia ci określenie punktu od którego kamera widzi i punktu zasięgu widzenia dzięki temu możesz mieć kamerę ustawiona na ogniskowa jaka ci pasuje a równocześnie nie musisz operować zoomem który deformuje obraz :) Na pewno by było warto rozjaśnić obrazek tła jest za wyrazisty jak na tak mocne światło świetną pomocą w tym jest zerkniecie za okno jak naprwde wygląda niebo przy takim słonecznym dniu :)

A w ogóle warto przenieść watek do wipa :) tam zagląda więcej osób

Edytowane przez skalpel3d
dopisane ostanie zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności