Jump to content
MeG

TABLETY

Recommended Posts

Uwaga do wszystkich którzy mają Pentagrama Virtuoso i jest problem z kupieniem koncówek...

Jest to odpowiednik Hanvon model Artmaster i w sklepach firmowych o nie pytać. Nie reklamuje firmy bo dogrzebałem się do info tutaj na forum i faktycznie pasują a robię to wyłącznie dlatego jakby kto szukał informacji na ten temat. Pentagram w tym temacie ma to w d...ie.

pozdr.

Cześć. Mam pytanie związane z Cintiq'ami. Warto brać te z opcją touch ? fajnie to wygląda na " papierze " ale widziałem też sporo hejtu i nie wiem czy coś w tej kwestii zmieniło, warto/nie warto ?

Hej. Mam ten model z opcja "touch" i powiem ci, że możliwe, że trafiłem na dobry model, ale u mnie wszystko było i nadal jest OK. Więc mogę polecić, ale nie chce, żebyś tylko na jednym przykładzie się wzorował.

Ja mam M i L'ka wydaje mi się zdecydowanie za duża. Zawsze to 500 w kieszeni. Ewentualnie zwykły Intuos (wcześniej seria Graphire) za 800 też będzie dobry (brak klawiszy funkcyjnych). Najlepiej jak wielkość obczaisz w sklepie lub u znajomego :)

A nie najlepiej wypożyczyć sprzęt ze sklepu na tydzień? Co prawda trzeba zamrozić kasę na ten czas, zapłacić 30zł za przesyłkę, ale przynajmniej sam potestujesz i sprawdzisz tablet pod kątem swoich preferencji. I warto brać poprawkę na wielkość ekranu, którego się używa. Już chyba nie ma tego pomocnika na stronie Wacoma, ale rozmiar L zalecany był do ekranów 27" i w górę (chociaż mi przy 24" lepiej korzysta się z L niż M, ale to przy rysowaniu).