Jump to content

Recommended Posts

Nie wiedziałem jak to nazwać, więc sory.

Mam taki problem. Robię krótką animację która będzie wyglądać jak gra - ale nią nie będzie. Pytanie brzmi jak zrobić (3ds max 2010 lub 2014) żeby po naciśnięciu spustu nastąpił strzał, oraz żeby z lufy ulatniał się podczas strzalu jakaś tam ilość dymu/gazu/ognia i samo jak wylatują łuski po kążym strzale?

Jest jakiś tutek do tego?

Jeśli coś nie wyraźniej napisałem to proszę mów. Wiem że mogłem trochę chaotycznie opisać mój problem/pytanie. Powodem tego jest to że się śpieszę.

mógłbyś użyć partikli w połączeniu np z maxskryptem. to jedyne co mi przychodzi do głowy jeśli chcesz sobie to zautomatyzować.

niestety nie wiem jak to zrobić.

inaczej pewnie pozostanie tobie zrobienie tego w tradycyjny mozolny sposób. a jeśli chcesz ładnie wyglądające dymki to nie obejdzie się bez symulacji.

Wiem że symulacja to coś czego nie mogę (w moim wypadku i z moją wiedzą) się bez tego obyć. Ale jeszcze poczytam o maxskryptach i może mi się uda. Ale chyba wiem jak to zrobić - nie będzie to może łatwe i przyjemne rozwiązanie ale na pewno skuteczne.

Mianowicie mam zamiar zrobić tak:

dodać trzy emitery particli do lufy, 1 do dymku, 2 do ognia i 3 do pocisku. Trzeba będzie tylko wszystko ładnie zgrac w czasie co może być prowokujące, ale jak na razie nie wymyśliłem nic lepszego.

Chyba że zrobię dym/gaz/ogień/pociski/łuski dodam je w aae tylko nie wiem czy tak się da.

Jeśli rotacja spustu przekracza 90 stopni np. w X albo Z to

{

odpala ogień

odpala dym

emituje łuske(tu bym zrobił wylot na pierwsze kilka klatek po krzywej sparentowanej do karabinu a potem symulacja)

}

myśle, że to spokojnie do ogarniecia w PF ;)