Jump to content
onti90

Zestaw 2500 zł

Recommended Posts

hmm on raczej bardziej do gier niż do pracy, mocny w jednowątkowych aplikacjach, pytanie co zamierzasz robić w maxie ?

Edited by skalpel3d

Tego 1 giga tak nie wyśmiewaj, zważywszy na budżet, grafika przecież nie jest najmniejsza w 3dsie.

Co do samego zestawu, dasz radę sam poskładać lepszego pc niż na stronie, niuchaj tylko dobrze po stronach za częściami, mus tylko na allegro.

Kramon zawsze coś takiego walniesz że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać z tego co pamiętam to kolega jest blenderowy to skąd wiesz czy 1GB to śmiech na sali w maxie :). przy takim budżecie raczej kolega nie ma co marzyc o karcie z kilkoma gb pamięci, a w tej cenie to całkiem dobra karta graficzna. Jak dla mnie to raczej mało ciekawy jest ten procek i mała ilość ramu jednak 16gb na start by się przydało

Kramon zawsze coś takiego walniesz że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać z tego co pamiętam to kolega jest blenderowy to skąd wiesz czy 1GB to śmiech na sali w maxie :). przy takim budżecie raczej kolega nie ma co marzyc o karcie z kilkoma gb pamięci, a w tej cenie to całkiem dobra karta graficzna. Jak dla mnie to raczej mało ciekawy jest ten procek i mała ilość ramu jednak 16gb na start by się przydało

mój laptop ma więcej ramu na GPU a kosztował 2300zł -,- wystarczy poszukać przez chwilę dłużej są lepsze zestawy.

Ja bym raczej sam złożył

i bym się zastanowił nad tym prockiem.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1230V2-vs-Intel-Core-i5-4670K

No i laptop to jest po prostu narzędzie do pracy z maxem naprawdę argument pierwsza klasa :) co że masz tam tyle ramu jak masz kartę typowa do sprzętu przenośnego czyli standardem mniej wydajna i oszczędna w żarciu prądu co zresztą jedno idzie w paradzie z drugim na tym się opiera cała filozofia urządzenia jakim jest laptop

Ja bym się nawet zastanowił nad jakimś używanym sprzętem nie zajechanym a sporo mocniejszym który w tej cenie lekko dostaniesz,lub jeśli nie cały to niektóre podzespoły. A xenio to całkiem przyzwoita propozycja :)

No i laptop to jest po prostu narzędzie do pracy z maxem naprawdę argument pierwsza klasa :) co że masz tam tyle ramu jak masz kartę typowa do sprzętu przenośnego czyli standardem mniej wydajna i oszczędna w żarciu prądu co zresztą jedno idzie w paradzie z drugim na tym się opiera cała filozofia urządzenia jakim jest laptop

Ja bym się nawet zastanowił nad jakimś używanym sprzętem nie zajechanym a sporo mocniejszym który w tej cenie lekko dostaniesz,lub jeśli nie cały to niektóre podzespoły. A xenio to całkiem przyzwoita propozycja :)

ehhh nie rozumiesz. Jak wiadomo laptopy są dużo droższe. tak więc skoro mój laptop ma za mniejsze pieniądze więcej ramu na GPU.. to bez problemu można kupić do PC'ta za tą kasę kartę z taką samą ilością ramu.

Z tego co się ogarniam to ilość ramu na gpu wcale nie jest odnośnikiem możliwości karty graficznej, owszem jest ważna, ale są karty które mają więcej ramu a są słabe np gt630 , gt 640

Hej, od niedawna posiadam podobny zestaw. Ogólne odczucia bardzo pozytywne po przesiadce z 5 letniego sprzętu. Jeśli chciałbyś jakieś wyniki benchmarków to służę pomocą :)

Kramon od czego laptopy są dużo droższe? Chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego że przyzwoite karty graficzne do PC to są karty od 700 wzwyż a karty profesjonalne przeznaczone do renderingu na gpu to ceny powyżej 1,5k także bez obrazy ale twój laptop to jest jakaś zabawka dla dzieci z przeznaczeniem do internetu :)

onti90 Jeśli chodzi o maxa to dobrze jest mieć troszkę vramu na karcie ale 1gb jest spokojnie wystarczającą ilością równocześnie zwracaj uwagę na to jaka szyna został zastosowana, omijaj karty 64 bitowe i to dużym łukiem zresztą właśnie sam wymieniłeś takie karty które zasadniczo nadają się do prac biurowych. Co do procków to i5 z zestawu będzie zaledwie liczyła równocześnie 4 koszyki w trakcie renderowania natomiast xenon 8 sam zdecyduj na czym ci zależy. Natomiast nadal nie napisałeś nam do czego w maxie ma być ten komp, a benchmarkami się nie kieruj szczególnie że 90% z nich oparta jest na grach a ty ponoć chcesz wykorzystywać komp do pracy

No to tak, chcę używać maxa do wizualizacji pomieszczeń, robienia animacji do gier oraz projektowania i riggowania postaci do gier.

Czyli zasadniczo xenon tu wygrywa konkurencje, ale ogólnie raczej powinieneś albo dorobić do kompa albo poszukać używanego mocniejszego zestawu jeśli chodzi o prace jakie wymieniłeś szczególnie animacje

Kramon od czego laptopy są dużo droższe? Chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego że przyzwoite karty graficzne do PC to są karty od 700 wzwyż a karty profesjonalne przeznaczone do renderingu na gpu to ceny powyżej 1,5k także bez obrazy ale twój laptop to jest jakaś zabawka dla dzieci z przeznaczeniem do internetu :)

skoro nie wiesz dlaczego laptopy są dużo droższe to nie mamy o czym rozmawiać.

i dalej nie rozumiesz mojej intencji. nie mówie że moja karta w lapku jest genialna i lepsza. Mówię tylko że karta z 1 giga pamięci to padaka w komputerze za 2300zł i nie istotne jest to ile ta karta miałą by rdzeni nie kupiłbym jej i tak i niechodzi mi o to że bym na niej renderował, po prostu w obecnych czasach 2 giga to jest minimum.

Co do tego że proponujesz używany komputer itp i że mocniejszą machinę ja bym w to nieszedł bo już 2 moich znajomych się przejechało i nie wspominam tego dobrze. A i5 czy ten xeon jest dobrym procesorem i wystarcza bez problemu. Poczeka sobię trochę dłużej przy renderingu i tyle. A do stillów to jak wyrendzi się przez noc to wystarcza.

Ja pamiętam czas kiedy jeszcze pracowałem na pentium 4 3.2 ghz z 1 giga ramu. Więc śmieszą mnie ludzie którzy mówią że ah jak nie mam i7 albo 2 xeonów to niemogę robić 3D bo komputer za słaby.

Przyzwoity procesor do stacjonarnego komputera kosztuje około 1 tys zł, podobnie karta graficzna... tylko te "przyzwoite" do stacjonarek są dużo wydajniejsze od najwydajniejszych laptopowych rozwiązań - gdzie CPU kosztuje 3 tys zł i podobnie karta graficzna. Zapewne traktujesz i5 mobilne jak i5 stacjonarne (podczas gdy średni stacjonarny i5 jest wydajniejszy od mobilnych i7 Extreme Edition)... podobnie jest z GPU. Dlatego za podobny wydajnościowo sprzęt musiałbyś wydać wielokrotnie więcej (dlatego laptopy są droższe - tej klasy co ten komputer z pierwszego posta laptop, kosztowałby minimum kilkanaście tysięcy zł).

Ofc nie przeczę temu, że Kramon jak zwykle gada trochę obok tematu i nie koniecznie z sensem. Słabsza karta, ale z większą ilością pamięci nikomu do szczęścia nie jest potrzebna (ten CPU będzie szybciej liczył, a do viewportu 1gb spokojnie wystarczy). Jeśli jednak się ma zamiar renderować na GPU to nawet niewielkie scenki i bardzo ograniczona ilość tekstur zabiją to 1GB - tekstura 4k na 4k pixeli zajmuje 64MB w pamięci GPU (w rendererach GPGPU muszą być w postaci czystej nieskompresowanej) czyli zmieści Ci się na karcie 14x tekstur (odliczam 100MB na siatkę), a jeśli będziemy pamiętać o tym, że tekstur ma po kilka każdy obiekt (spec, normal, kolor...) to niewiele możemy zdziałać - ofc mniejsze tekstury pozwolą na wyrenderowanie czegoś, ale poszaleć z 1gb nie poszalejemy.

Ogólnie jednak nie nalegałbym na więcej niż 1GB, bo to zależy czy ogólnie ktoś chce renderować na GPU (w viewporcie są kompresowane w stosunku minimum 1 do 4, a często też jest ich rozdzielczość zmniejszana, więc nie obawiałbym się o viewport, a jedynie o renderowanie)... jednak ze względu na to, że podana w zestawie karta w wersji 1GB kosztuje około 530zł, a 2GB 570zł to nie oszczędzałbym tych 40zł.

\ze względu na to, że podana w zestawie karta w wersji 1GB kosztuje około 530zł, a 2GB 570zł to nie oszczędzałbym tych 40zł.

Dokładnie o to mi chodziło.

Ja pamiętam czas kiedy jeszcze pracowałem na pentium 4 3.2 ghz z 1 giga ramu. Więc śmieszą mnie ludzie którzy mówią że ah jak nie mam i7 albo 2 xeonów to niemogę robić 3D bo komputer za słaby.

a ja pamiętam czasy jak miałem 386dx i program z Amigi co się nazywał Imagine i 4mb ramu i do tego specjalny koprocesor aby to ruszyło na pececie :) i reytrecing kuli robił się 48 h

a ja pamiętam czasy jak miałem 386dx i program z Amigi co się nazywał Imagine i 4mb ramu i do tego specjalny koprocesor aby to ruszyło na pececie :) i reytrecing kuli robił się 48 h

To czemu piszesz że na i5 nic nie zrobi -,-

a gdzie ja napisałem że nic nie zrobi ty może czytaj ze zrozumieniem ten procek się ładnie sprawuje w jednowątkowych aplikacjach na dodatek ma tylko 4 jajka i tyle samo wątków, w testach wielowątkowości nie wypada zabójczo wręcz przeciętnie a z tego co tu kolega mówił to jednak chce robić rzeczy w których wielowątkowość procka będzie odgrywała dużą role :)

a gdzie ja napisałem że nic nie zrobi ty może czytaj ze zrozumieniem ten procek się ładnie sprawuje w jednowątkowych aplikacjach na dodatek ma tylko 4 jajka i tyle samo wątków, w testach wielowątkowości nie wypada zabójczo wręcz przeciętnie a z tego co tu kolega mówił to jednak chce robić rzeczy w których wielowątkowość procka będzie odgrywała dużą role :)

Śmiesznie brzmi "tylko 4 jajka", bo taką ilość rdzeni mają najmocniejsze desktopowe procesory... raczej nie wychwalasz rozwiązania HT (czyli 4x rdzeniowe, ale 8x wątkowe jak w i7), bo w pracy niewiele to da poza minimalnie (dosłownie) lepszym czasem renderingu http://www.extremetech.com/computing/133121-maximized-performance-comparing-the-effects-of-hyper-threading-software-updates (w Maxwell czy Mental Ray - bo w rendererze Lightwave przykładowo HT i więcej wątków wręcz spowalnia rendering). Raczej nie radzisz procesorów AMD, które mimo 8x rdzeni, mają tak słabe pojedyncze rdzenie, że nawet w wielowątkowości są słabsze, nie mówiąc o różnicy przy modelowaniu i ogólnie pracy poza renderingiem są po prostu beznadziejne (bo poza renderingiem kod programów zazwyczaj jest jednowątkowy).

Xeony możesz radzić 8x rdzeniowe, ale sam taki procesor kilkukrotnie przewyższa tu budżet, a co dopiero z resztą podzespołów (w tym niezbyt tania płyta do niego), więc porada bardzo teoretyczna i bardzo pozbawiona sensu (czemu nie radzić zbudowania sobie farmy renderującej z tysiąca procesorów - będzie działać jeszcze szybciej i jeszcze bardziej poza budżetem).

Akurat ten xeon jest tańszy od tego i5. :D ale to szczegół. To jest tania wersja i7. bez igpu

Panowie a na co wam zintegrowana grafa macie zamiar pracować w biurze na wordzie i exelu czy robić grafikę, to rozwiązanie z z integrą jest przeznaczone do komputerów korporacyjnych oraz urządzeń gdzie ma być procek i gówniany wyświetlacz.

Skoti może w light wave wielowątkowość zabija ci rendering natomiast w maxie i vrayu jest wręcz przeciwnie sorry ale mam i i7 i fx i jakoś nie odczuwam zbytniej różnicy w ich pracy ponoć powinno być nawet do 10% odczuwalnej różnicy :) a dwa jeśli się nie mylę to mówimy o kompie do maxa a nie do lightwave a tu jeszcze takie małe porównanie co do czego jeśli chodzi o i5 i i7 http://www.cpu-world.com/Compare/510/Intel_Core_i5_i5-4670K_vs_Intel_Core_i7_i7-3770.html oczywiście spora różnica cenowa :)

Edited by skalpel3d

Akurat ten xeon jest tańszy od tego i5. :D ale to szczegół. To jest tania wersja i7. bez igpu

Zdaje się, że mówił o 8x rdzeniowym, więc nie o tym. Co do tego co podałeś 4x rdzeniowego z HT to IMHO nie ma się nawet co nad tym zastanawiać. Większość czasu pracy będzie wydajniejszy (2x generacje nowszy CPU + wyższa częstotliwość dają mu około 15% przewagi), a w renderingu w Mentalu HT nie odrobi tego 15%, więc i tak ten i5 będzie szybszy (już pomijam renderery OpenCL, na których CPU z i5 może pomagać GPU (nawet jak działa inne GPU w Viewporcie), którego ten Xeon wcale nie ma).

...a dwa jeśli się nie mylę to mówimy o kompie do maxa a nie do lightwave

Dlatego tylko tak wtrąciłem o LW, ale w 3ds Maxie 2x na 2x więcej wątków zyskujesz tylko 8% (na tym samym CPU)

3dsMax12-StarDestroyers1.png

a tu jeszcze takie małe porównanie co do czego jeśli chodzi o i5 i i7 http://www.cpu-world.com/Compare/510/Intel_Core_i5_i5-4670K_vs_Intel_Core_i7_i7-3770.html oczywiście spora różnica cenowa :)

Ten i7 jest faktycznie szybszy, bo nie jest tak stary jak ten Xeon, a HT, które niewiele daje ale jednak te kilka % tak... i w syntetycznym benchmarku jest 11% wydajniejszy... w Maxwell render już powinno być około remisu (jedyny test renderera w podanym przez Ciebie teście to CINEBENCH R10 i 7% różnicy wydajności, a ten renderer jest najbardziej sprzyjającym HT z istniejących rendererów), a w wydaniach najnowszych (lub przyszłorocznym) powinno już być sporo na korzyść tego i5 (gdy kompilatory będą wspierać już AVX w wersji 2 (od serii 4k) czy FMA w wersji 2 (od serii 4k)). Ogólnie mocno zastanawiałbym się w tej samej cenie, ale różnica pomiędzy tym i5 i i7 to 300zł, a różnica wydajności mocno marginalna z perspektywą zmian w sofcie na i5 będzie wydajniejszy... cóż ten i7 mnie nie przekonuje - już prędzej i7 z serii 4k, ale te kosztują już w okolicach 450zł więcej więc nie jest to jakaś 100% jasny wybór, a opcja do rozważenia (z pewnością nie w wyżej wymienionym budżecie)

Edited by Skoti

Skoti czy ty raczyłeś przeczytać specyfikacje obu procesorów czy piszesz żeby pisać xenoen zaproponowany ma 4 rdzenie i 8 wątków w przeciwieństwie do i5 która to ma 4 rdzenie i 4 watki. Sorry może daruj sobie imo tylko poczytaj testy anie podawaj do informacji stare testy na niezbyt udanych programach jak to miało miejsce w przypadku maxa 2011. A jesli AMD jest takie do bani to może mi wyjaśnisz dlaczego buduje się na nich render farmy skoro ich wielowątkowość jest poniżej wszystkiego z produktów intela.