Skocz do zawartości

Pawlito

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie osobiście jakoś gryzie teraz ta poświata z tyłu. Albo ją przeciągnąć po całości po horyzoncie, albo przeciągnąć jej prawą część trochę wyżej, aby to podłoże było równolegle z tyłu z samochodem, a poświata była gdzieś w oddali , a nie zaraz za tyłem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podziękował. Staram się wszystkie głosy brać pod uwagę.

 

Jeszcze render testowy z nowym ujęciem. Wygląda na to że ten samochód jednak jest fotogeniczny, tylko służą mu ujęcia z dłuższą ogniskową.

 

o9eq8n.jpg

 

Nowe ujęcie z bardziej dopracowanym tyłkiem. :) Jest cacy czy be?

 

2ir59hc.jpg

 

NSX-R prezentuje swoje wdzięki. Rendertest dlatego mała rozdziałka i przypadkowo wygladające ujęcie. Choć z takich przypadków później sie bierze całkiem zamierzony efekt końcowy.

 

15fkmt4.jpg

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmilbq.jpg

 

Obecny postęp. To ujęcie uważam za skończone ale nie jestem zadowolony. Myślę że kolorystyka czerwono-czarna jest trafiona ale dziwnie to wygląda.

 

Edit: Jeśli ktoś chciałby się zmierzyć z renderem tu jest obrazek wyjściowy.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrRambo. Dzięki za opinię, zrobiłem to jak mi się wydawało najlepiej a kontrast ustawiłem najlepszy wg mojej oceny. Pewnie da się lepiej, zainspirowałem sie tym obrazkiem w doborze kadru i mówiąc górnolotnie nastroju czyli kolorystyki i właśnie kontrastowości. Nie chciałe żeby umknął taki detal jak bieżnik opony, bo jeżeli siedzi się nad czymś X czasu to fajnie jest zaprezentować. Dlatego zamieszczm surowy render, może jakiś zdolny postproducent pokaże próbkę umiejętności i będzie się czego podszkolić.

 

No to tym razem outdoor podkolorowany. Trzeba będzie poprawić mapowanie tylniej szyby bo ramka się krzywi, zauważyłem. Kadr mi się nawet podoba i auto pójdzie do zrigowania. Kierowca poszukiwany.

 

169njmg.jpg

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym render pawlito wygląda jak fotoreal, a postpro plastiego jak przekontrastowiony render ...

Czernie nie zawsze są czerniami. A czerwony nie zawsze jest czerwonym.

Otoczenie wskazuje na to że wokół auta jest duzo zieleni wiec i lakier jak i plastik przejmują poniekąd ten kolor otoczenia (odbijają go) , czy sie myle może?

Nie można wszystkich renderów traktować jednakowo i jednakowo na wszystkie nakładać te same niebieskie filtry i podciągać w ten sam sposób kontrasty. Plasti na maxa spłaszczył tego NSX'a , po przednim nadkolu widać wyraźnie jak zagubiły sie srednie tony.

I Panowie błagam dajcie sobie już spokój z tą abberacją ... zwłaszcza z tą zielonawo jakąś tam ... to nie jest fajne ...

Nie śledze ostatnio trendów, ale czy nadal panuje moda na psucie renderów tak by wyglądały na zdjecia robione aparatem z telefonu z 2008 roku?

Ja bym widział to tak :

 

WuoH3s0.jpg

 

Pawlito dbaj o jakość, uważaj przy post pro by nie wyszły Ci zęby przy AA jak u plastiego.

Staraj sie iść w strone najlepszej jakości . Bo patrząc na najlepszych nie uświadczysz tam zadnych szumów ani zębów ani abberacji.

(Chyba że chodzi o chęć uzyskania old schoolowego/vintage look'u, ale wiemy przecież że nie oto Ci chodzi ;) )

 

Jedziesz z koksem , masz świetną podkładke w formie gładkiego modelu, skill w renderowaniu Ci stale rośnie. Działaj działaj, kibicuje.

Zwłaszcza że to NSX nie możesz tego zepsuć ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie naturalniej wyglądają rendery pawlito od Twojego postpro.

Chyba że już cały czas swymi oczami widzisz świat jako wykontrastowany , wyostrzony obraz z abberacją to spoko :D

Jak kto woli :D Ja wole nature od plastiku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli Ty w CIENIACH widzisz kolor JASNOzielony, to już w tym momencie coś nie gra ;)

Poza tym nie chodzi o czepianie sie tego jaki tam jest odcien tylko o ogólne odczucia ;)

Skonczmy offtop ;)

Najlepiej niech przyjdzie Pawlito i zarzuci kolejną porcje renderów , o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaję psd-ka z różnymi moimi próbami posprodukcji i sposobami rozbarwienia. To co zaprezentowałem widać jeszcze nie jest to, doprowadzając do przy okazji małego flame'u. Panowie. Chętnie zobaczę Wasze sposoby na ciekawy kolor. Wszelakie winietowania, abberacje i inne manipulacje mile widziane. Wersja ostateczna jest na najwyższej warstwie, poza tym na ukrytych warstwach moje nędzne próby. Chętnie zobaczę ciekawe propozycje. Pozdrawiam :)

 

A co do dalszych planów, nie chcę za wiele zdradzać żeby nie zapeszać ale chciałbym puscić auto w ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło i pomysł na animację doczeka wykonania. Będzie to krótki film w klimatach intr do gier. Animację wstępnie nazwałem "Bad Grip".

 

Na początek chcę stworzyć tor do przejazdu samochodów, następnie mechanikę zawieszenia i kół, reakcję na gaz, hamulec, czyli mówiąc krótko rig. Tu pomocny okaże się plugin. Stąd na obrazkach póki co tylko dwa samochody i droga.

 

2psiw7b.jpg

 

15i809z.jpg

 

9pnw9d.jpg

 

fuowu9.jpg

 

242wkmb.jpg

 

msnpzn.jpg

 

Nissan grzeje gumy przed startem, ale czy mu to pomoże??

 

wgrui9.png

 

Wjazd:

 

[video=youtube_share;lrbT3HQ0nDM]

 

 

 

Przejazd testowy:

 

[video=youtube_share;kPud5Lw1Xx4]

 

A tutaj... hmmm, hamujcie p r z e d zakrętami :)

 

 

Pozdrawiam!

 

PS. Ikkiz, Ciebie też i pamiętam - GTO za niedługo pójdzie na warsztat.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności