Jump to content

Recommended Posts

Hej:) Dopiero zaczynam z digital paintingiem. Dodaję swoje prace bo widzę, że użytkownicy tego forum dają cenne i przydatne rady. Z tego, co widziałam prace są na wysokim poziomie i wymiatają:) Każda wskazówka będzie dla mnie na wagę złota.Moje prace nie są szczegółowe, są to pierwsze próby. Uczyłam się rysunku i malarstwa, dlatego też postanowiłam się wziąć za digital painting. Nie umywam się nawet do prac na tym forum, ale obiecuję, że się poprawię. Każdy kiedyś musiał zacząć;) Jakby co kuń i chata z pamięci, Zgredek ze zdjęcia stworzony:) Szukam jeszcze odpowiedniej techniki, by było lepiej. Jakby kogoś zainteresowało, mogę dodać swój rysunek tudzież malarstwo:)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

91uxgbm.jpgPLqFcNS.jpgMvJ7CD6.jpg1P1mTAs.jpg

Edited by Mieszko
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witamy na forum z otwartymi ramionami :))

-odłóż malowanie z pamięci na później przynajmniej kilka tygodni/miesięcy. :)

-to nie szczegół świadczy o udanej pracy tylko poprawny walor w poprawnym miejscu z odpowiednim kolorem w prawidłowej perspektywie :)

-Dawaj rysuny i maluny :)

pzdr :)

@rosikowski powzięłam prace nad odtwarzaniem. Maluny i Rysuny dodaję lada dzień tylko fotograf mi przyjdzie. Jeszcze raz dzięki za rady, od Ciebie to wiele znaczy.

Załączam pracę, jako że uwielbiam 'Braking Bad', poniżej jest mr. Walter White - digital ze 4 dni, paletę kolorów pobierałam ze zdjęcia, wstępny szkic wykonałam sama. Mogę dodać making-of. Bardzo chcę wgrać awatara ale mam błąd. @Adek pomóż!

KsMNBiM.jpg

Nie mogę powiedzieć, że jestem obiektywny ale Mieszko daje radę w tej pracy. Widziałem ( i słyszałem ) poszczególne etapy i daję tutaj solidny plus. Aczkolwiek prosta winieta na tle poprawiła by odbiór. No niestety, nie można mieć wszystkiego ;)

Me kolejne 'dzieło' Niedokończone i już tak zostanie, iż kilka dni to robię i rzygam tym w skrócie mówiąc... Więc przedstawiam Wam powypadkowego pana z jakimś dziwnym wirusem (raczej nieokreślonym). Pewnie jesień mu nie służyła i nabawił się jakiejś grypy czy coś... (a tak na poważnie to statysta z serialu Walking Dead):P Jak coś poradzicie, dokończę te gryzmoły...

h4jw8M8.jpg

Edited by Mieszko
naprawa linka

Widać, ze nie do końca czujesz proporcje twarzy, zacznij lepiej od dobrej obserwacji, na nie przefotoszopowanych pracach. Dobrą opcją jest malowanie samego, w twoim przypadku samej siebie. Polecam prokoTV na yt jeśli chodzi o twarz i jej elementy :)

@lee666 nie miałam zdjęcia z lepszym światłem ;P Ciężko było, ale jak już zaczęłam pracę, to ją skończyłam ;)

@Pinokio dzięki za radę:) ogólnie twarzy nie lubię rysować i zawżdy miałam z tym problem, dlatego ćwiczę jak najwięcej;) Prace nie są przefotoszopowane. Jeżeli dobrze zrozumiałam o co Ci chodzi;)

Prace nie, ale miałem na myśli zdjęcia :) Lepiej wybierać te wyraźne i przejrzyste, które dają dobry widok na kształt postaci i ta trójwymiarowość nie jest aż tak spłaszczona, jak w większości zdjęć, które zostały mocno potraktowane ps'em.

Hej:) Dodaję kolejną pracę:) (@adek zombiaka dokończę, obiecuję) :) Screenshot z filmu 'Riddick'. Bardzo proszę o porady... Jestem trochę zmieszana, iż niektórzy mi radzą rysować ze zdjęć, natomiast inni radzą 'z pamięci' coś tworzyć... Ja uważam, że jeszcze muszę poćwiczyć i sporo się nauczyć, by wkroczyć na 'głębszą wodę'. Dzięki z góry:)iSejBC0.jpg

nie musisz w 100% odwzorowywać foci:) bierz po 1 elemencie z każdej i tak sobie miziaj fikuśne malunki:) np: o jaka fajna skałka też sobie taka pier... i z 2 o jaka fikuśna chmurka, a co, a jak, że ja nie dam rady:D itd itd. Mi jako tako to pomogło... chyba...

Hej człowieki;)

Zarzucam kolejną pracą. Na pewno jest wiele błędów:/ Trochę się z nią męczyłam, zwłaszcza z Husarzem, ale już nie mam do niej sił. Komentarze i krytyka jak zawżdy baaardzo mile widziana:) Pozdrowienia:)

1EAse1G.jpg

zacznij od używania warstw:) bo strasznie to widać na dwóch poprzednich obrazkach. Jak rysujesz rycerza w zbroi to narysuj sobie go najpierw bez zbroi by zastanowić się jaką on przybiera pozę na koniu. Jak będziesz miała chwilę to oglądnij sobie dvd scotta robertson how to render. Ja zbierałem szczęke z ziemi że można sobie wykalkulować światło i je świadomie rozkładać :o A po takiej pigule informacji fajnie sobie rozładować to wszystko jakąś serią martwych ;)

• 2 weeks later...

Joł;)

Załączam kolejną pracę. Była robiona na zlecenie. Wrzucam też jak obiecałam, poprawionego mr. zomiaka;) Ale coś czuję, że jak mi się będzie nudziło, to jeszcze nad nim popracuję:) Krytyka bardzo, bardzo mile widziana:P

Pozdrawiam:)

XfRXf50.jpg

4gQe8r9.jpg

Siemano! no no dzieje się sporo w Twojej teczce, widać że się starasz potrafisz sporo pracy i serca włożyć w swoje prace.

Pan White genialnie wygląda, świetny portret. Tancerka też bardzo ładna, o zombiaku nie wspominając.

Tak jak portrety już całkiem fajnie Ci wychodzą, tak nad ogólną anatomią (tj. u tancerki, głównie tors i nogi mi się rzuciły w oczy), trzeba by jeszcze zdecydowanie popracować, poznać bryłę i kształty.

Pracuj dalej, idziesz w bardzo fajnym kierunku i masz dużo energii, pozdrawiam!