Jump to content

Recommended Posts

No jak dla mnie SUPER =D ale ja się podniecam prawie każdą pracą na tym forum więc nie jest to zbyt pomocne kiedy piszę SUPER ;)

Mogę spytać jakich brushy używasz?

Starsza pracka, porzucona bo za duży bałagan w niej zrobiłem i się zgubiłem:

cVlG4t2.jpg

Tutaj trochę postaci i portret, po których stwierdziłem, że moje szkice są totalnie beznadziejne i pora coś z tym zrobić, najlepiej postudiować Siudmaka.

bReOJiJ.jpg

No wiec postudiowałem jego ilustracje do Diuny, dwie górne to studia jego prac, dwie dolne to moje z randomowych zdjęć:

h6JpBGg.jpg

I chyba załapałem lepsze podejście do szkicowania.

I rozkminka nt. specular highlihtów, bo zawsze sprawiają mi problem:

qilxa1H.jpg

ARKVYi5.jpg

No moim zdaniem główny problem polega na tym, że sam nie wiesz co chcesz narysować. Co tak na prawdę się ma dziać. Ten "tytan" ma taką pozę jakby właśnie: zrobił sobie "ała" w paluszek, kupkę dotknął i miał łapkę umazaną, fuuuj. Ewentualnie dać mu drugą łapkę na biodro i wygląda na stereotypowego geja.

Poza tym próbujesz tymi skałami wzmocnić kompozycję. Wszystkie wystrzeliwują w postać, podczas gdy ona kieruje rękę w górę, gdzie nic się nie dzieje. Podobnie postać u dołu. Miecz kieruje w dolny róg obrazka. Druga rzecz to bliki i światła. Takie same na skałach, postaci, tle i pierwszym planie. I jeszcze, jak już o tym mowa. żeby ten hełm np. ładnie zagrał z tym światłem to tło za nim powinno dać mu szanse. A nie być równie prześwietlone.

Powalcz z rysunkiem, można z niego coś fajnego wycisnąć. Powodzenia

68hunr.jpg

Dzięki wielkie, rzeczywiście nieporównywalnie lepiej. Może jeszcze do tego wrócę i pójdę w stronę, którą pokazałeś. Pozdro!

Rzeczywiście co jakiś czas wpadam w taką pułapkę, że mam pomysł na "coś" i po prostu zaczynam jechać bez przygotowania. To mnie wciąga, spędzam nad niezaplanowaną ilustracją zdecydowanie za dużo czasu, goddammit.

Edited by DraxMustHurt

Lepiej robić po kilka szkiców i wybierać ten lepszy , też mam z tym problem ale trzeba odrzucić złe nawyki w końcu ;)

Dobrze się dzieje a komentarz JakkaS to jak błogosławieństwo :D

świetnie ci idzie forma i plama ... jedyne co bym dodał to więcej kolorów i SSS skóry

iw8wono.jpg

Nic konstruktywnego :D. Zalogowałem, żeby napisać, że mi się podoba ten portret :). I zapytać co to jest "sss skóry"?

Jest na forum gdzieś słowniczek pojęć jakiś?

podpowierzchniowe rozproszenie c: to sie dzieje gdy część światła przechodzi przez skórę i dopiero "w środku" się odbija. Wtedy dwa światła (to odbite na zewnątrz skóry i to które przez nią przeszło i dopiero się odbiło) się kumulują i otrzymujemy bardziej nasycony, często cieplejszy kolor. wszystko jest w art tutorialu

edit: i fajne włosy na portrecie

nie wiem czemu, ale nie czuć wielkości tej koparki. bardziej mam wrazenie, ze stoi obok niej krasnoludek niz ze ona jest wielka. nie wiem, czy to twoj design, ale wydaje mi sie, że takie wielkie maszyny sa troche inaczej robione od takich przecietnych koparków

Racja racja, mój "projekt". Na początku miał mieć nogi jak mech, ale jakos nie mogłem ich wpasować. Powinienem był pokazać go od dołu itd. Głównie chciałem obczaić wrzucenie foty i malowanie po niej celem ekstraktowania kolorów. Na pewno wrócę do tematu mechów, tylko lepiej zaplanuje

Hey, mam nadzieję, że cie moje drobne złośliwości w poprzednim komentarzu nie ubodły zbytnio. Z natury złośliwy jestem i się czasem zapominam :D

A co do tego, że nie wiesz czasem co chcesz narysować. To jest w pewnym sensie błogosławieństwo. Taki stan, że sobie "coś porysuję". Z tego skutecznie, niestety, leczą zlecenia. Zwykle jest tekst, który w mniejszym lub większym stopniu działa jak kajdany. :)

A co do koparki, nie znam się na maszynach, ale moim zdaniem brakuje drobnych elementów jak spawy, okablowanie czy małe reflektory, drabinki itp.

http://img09.olx.pl/images_tablicapl/165514085_6_644x461_zeppelin-zm19-22-tony-duza-koparka-kolowa-.jpg

http://img.truck.pl/artpics/AMT/809/WL_1713_Ap1d.jpg

JakkaS - Bynajmniej nie odebrałem tego jako złośliwości itd. Już dawno się przekonałem, że jak chce się gdzieś dojść trzeba mieć twardy tyłek więc sypcie krytyką ile wlezie :P. Szczególnie, że ta krytyka była bardzo konstruktywna i bardzo pomogła.

No i dzięki tobie mam zamiar do ilustracji wrócić, inaczej pewnie bym ją zostawił.

Do tematów mechowych jak mówiłem tez wrócę, ale z lepszym przemyśleniem i przygotowaniem :)

Jeszcze raz dzięki!

Podoba mi sie oswietlenie, ladnie wydobywa smoka! A czy sylwetka smauga tak wyglada? Mam na mysli tulow, z obu stron tak wybrzuszony jest? :o

@zlyczlowiek

On jest w ciąży a ty się z niego śmiejesz :C. Nie no, rzeczywiście do poprawy, trochę na grzbiecie poleciałem i wygląda jak nadęty xD

@DPFantasy

Dzięki!

Luźne szkice strojów Fremenów z mojej ukochanej "Diuny", które chodziły mi po głowie i pewnie pociągnę je dalej, może w ilustracji.

7N4jnYA.jpg

Stroje bardzo fajne, ja bym je "wypieścił" i wstawiał do portfolio na bank.