Skocz do zawartości

Problem z nakładaniem tekstur po imorcie z google sketchup


neriust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem zaczyna się po zaimportowaniu do 3ds max modelu zrobionego w google sketchup. Przy próbie zmiany materiałów płaszczyzny przyjmują je inaczej, niż te, które wymodelowałem w 3ds max. Szczególnie chodzi mi tu o szkło, nie potrafię kreować własnych tekstur więc korzystam z gotowych. Po nałożeniu przeźroczystego szkła na model zaimportowany, wychodzi ono całe czarne, natomiast w modelu zrobionym w 3ds ten sam materiał działa poprawnie. Chciałbym aby 3ds max traktował model zaimportowany jak ten utworzony w nim. Próbowałem konwertować zaimportowany model, zaznaczałem i odznaczałem wszystkie opcje przy imporcie typu: "Front/Back Materials as double sided 3ds max materials". Jedynie w podstawowych próbkach materiałów mam opcje typu 2-sided. Dodam, że gdy przy eksporcie zaznaczę opcje "Front/Back Materials as double sided 3ds max materials" model i tekstury stworzone w skp działają dobrze i są widoczne z 2 stron, problem zaczyna się przy zmianie materiałów. Korzystam z mental ray. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności