Jump to content
F/X

Andrzej "Firebat" Marszałek postacie v2

Recommended Posts

Witam

Minął już jakiś czas odkąd wrzucałem ostatnie pracki, a premiera Deadfalla adventures była wczoraj.

Więc postanowiłem pokazać kilka postaci robionych głównie dla The Farm 51.

Postacie od conceptu, przez model, textury i render robione przeze mnie.

Z wyjątkiem Mummy bossa, do którego concept przygotował Piotr Krężelewski(http://conceptjunkyard.blogspot.com/)

Skinowanie i rig zrobili nasi dzielni animatorzy ( Kamil Boczkowski i Jarosław Zieliński)

Postacie w polycouncie 10k tri - 20k tri. 1x 2048x2048 texturki (Thor 5x2048x2048 i trochę większy polycount).

g34a.jpg

fv46.jpg

pdgi.jpg

tts9.th.jpg

0b92.jpg

m9wd.jpg

1jwt.th.jpg

8cxv.jpg

9fas.th.jpg

6dht.jpg

yytz.th.jpg

8ln7.jpg

gbos.th.jpg

nit8.jpg

obar.th.jpg

f8m1.th.jpg

Edited by F/X
  • Like 1

niesamowite :O ile czasu mniej więcej zajmuje Ci taki jeden sculpt?

Niesamowite! Detal oszałamiający. Czy taki detal do gry ma uzasadnienie?

Dzięki za komentarze :D

Igi: Normy to jest 15-30 dni na model (od konceptu po textury, rigi, skiny itp). 70% z tego idzie na sculpt.

Adek: Jeżeli chodzi o bossów, którzy często są ogromni to tak. Również detale są mile widziane jeżeli chodzi o postacie do cutscenek. Przy reszcie detalowanie nie ma sensu.

Notomiast jeżeli chodzi o czysto techniczne kwestie to dzisiaj mamy co najmniej 2x2048x2048 na postać, co jest wystarczające, żeby przenieść przepalić nawet najmniejsze detale. Właściwie granica między postaciami do filmów/cinematików, a do gier coraz bardziej się zaciera.

Jak zwykle w takich przypadkach takie wpisy traktuję jak AMA, więc i teraz nie zrobię wyjątku :)

oczywiście prace genialne i uwielbiam serie Painkillera (no może ta najnowsza część nie powaliła ale też była niczego sobie :D)

1. Skąd czerpiesz inspiracje? zawsze mnie to zastanawia skąd brać takie niestworzone rzeczy

2. Na co są te dwie mapy tekstur? jedna na głowę a druga na resztę czy jak?

3. Jak długo się uczyłeś takiego scupultu i skąd? bo nie sądzę, żeby digital tutors wystarczał :D

pozdrawiam!

Bardzo ładne :) pokażesz siatkę :) ?

a i jak możesz zdradzić w czym robisz takie ładne renderki zarówno jak już gotową postać jak i sclupta takiego jak thor :)

ciacho191:

1.Filmy, gry, książki itp. Ogólnie bez conceptu ciężko się robi (nawet przy painkillerze, przy którym można popuścić wodze fantazji). A wygląda to mniej więcej tak:

gxiw.th.jpg

2. Zazwyczaj tak. Jedna textura na głowę i jedna na ciało.

3. Sculptu nie da sie nauczyć przez oglądanie tutoriali (tam można co najwyżej podpatrzeć triki i workflow). Praktyka i tylko praktyka. Studiowanie pracek innych grafików i artystów klasycznych też pomaga.

redrise: Siatkę pokaże w swoim czasie :) Renderki w V-rayu. Jeżeli chodzi o czarno białe to znacznie wygodniej i szybciej w zbrushu.

ciacho191:

1.Filmy, gry, książki itp. Ogólnie bez conceptu ciężko się robi (nawet przy painkillerze, przy którym można popuścić wodze fantazji). A wygląda to mniej więcej tak:

gxiw.th.jpg

3. Sculptu nie da sie nauczyć przez oglądanie tutoriali (tam można co najwyżej podpatrzeć triki i workflow). Praktyka i tylko praktyka. Studiowanie pracek innych grafików i artystów klasycznych też pomaga.

redrise: Siatkę pokaże w swoim czasie :) Renderki w V-rayu. Jeżeli chodzi o czarno białe to znacznie wygodniej i szybciej w zbrushu.

dziękuję :) bardzo sie przyda ten workflow, uwielbiam takie obrazki, które ukazują tok myślenia :>

- - - Połączono posty - - -

ciacho191:

gxiw.th.jpg

dziękuję :) bardzo sie przyda ten workflow, uwielbiam takie obrazki, które ukazują tok myślenia :>

Jeszcze z rok temu miałbyś w tym wątku z 10 stron. Ale się pozmieniało:) Mało czasu ludziska mają na swoje przyjemności.

Prace urywają dupsko:) Gratuluję warsztatu

Pozdr

Jak przeglądam taki temat to od razu przybywa motywacji do nauki sculptu :) Prace genialne ale powiedz mi jedno bo na razie jestem na etapie ogarniania ciała ale jak wy rzeźbicie takie zajebiste ubrania? bo ja próbowałem to mi nawet byle jaka koszulka nie chce wyjść.