Jump to content
F/X

Andrzej "Firebat" Marszałek postacie v2

Recommended Posts

Touch: Dzięki. Z tym czasem to akurat normalne. Sam mam coraz mniej czasu pisać po forach, a ostatnio zauważyłem, że po 12h pracy codziennie, również brakuje mi chęci. Tym bardziej doceniam komentarze ludzi, którzy swój wolny czas przeznaczają na grafikę.

Rozpruwacz,ultrakaka,sammael_at,Chrupek3D,negrosz : Dzięki za miłe słowa.

Lukiszlak: Po anatomii i sposobie rzeźbienia ubrań można spokojnie ocenić doświadczenie grafika :D Tutaj nie ma drogi na skróty, ani żadnych magicznych trików. Trzeba wyrzeźbić kilkaset ubranek, szmatek itp.

Najbardziej pomaga rzeźbienie ze zdjęć. (im więcej fotek z różnych kątów tym lepiej).

Na poprawę motywacji powiem, że nawet najbardziej pro character artistom, ubrania sprawiają dużo problemów :D

Ponadto teraz już coraz częściej ubrania się skanuje, potem tylko obrabia.

Edited by F/X

Pora wrzucić coś nowego. W tym roku większość staffu mam jeszcze pod nda, więc nie będę zakładał nowego wątku. Na pierwszy ogień idzie modelik z Get Evena.

Model LP wyrenderowany w v-rayu.

Głowa zrobiona na podstawie skanu.

Concept Tomasz Górnicki. Ja tam trochę tylko poprzeszkadzałem po swojemu :)

Headset_Beuty1_LR.jpg

HighRes: http://www.firebat.pl/images/BlueFire/HeadsetBeuty1.jpg

Headset_High_Polly_HR.jpg

Headset_Construction1.jpg

Pro modele jak i same koncepty. Z reguly widzi sie duzo dobry modeli na bazie oklepanych i nudnych konceptow. Tutaj kazda postac mi sie strasznie podoba. Thor poprostu miazdzy suty. Ten ostatni cyber kolo troche nudniejszy ale w sumie to nie moje klimaty wiec moze dlatego. Samego wykonanie jednak klasa jak zwykle.

Świetne

Dla mnie nadal Twój Thor to miazga i jeden z moich ulubionych modeli

Temporal: Dzięki

plasti: Odpowiem enigmatycznie: Twarz jest na podstawie skanu jednego z ludzi z Farmy 51 :D

Domi: Dzieki!

twarz Wojtka Pazdura:)możesz pokazać sam model i scan, bez tekstury? :) ogólnie bardzo dobrze to wygląda

Pewnie. Skan extremalnie szybko był obrabiany, bo miał służyć tylko do opracowania efektywnego workflowu pracy na skanach. Głównie została poprawiona oś głowy, bryła i zniwelowana została mimika. Obecnie nie jestem już związany z Farmą i nie wiem czy sam model występuje w grze czy nie.

head.jpg

Świetne! Robota pierwsza klasa. W czym renderowana jest ta głowa z goglami?

ups. przecież pisze jak byk, przepraszam :)

Edited by gryzon

Ktoś powinien w końcu zrobić porządek i twoje prace wrzucić do złotej galerii! Serio, dawno update'u nie było.

Kosisz poziomem prac, jak zwykle. Front to za mało. :D

Pozdrawiam i idę z podkulonym ogonem szkolić się dalej... ;)

Sposób przedstawienia , textury mega szacun , ale te obojczyki i barki i przedramiona dziwne. Szczegolnie obojczyki. Ciuchy super :).

Genitalius i xmass: Dzięki za miłe słowa.

Sebazx6r: Dzięki. Fajnie, że ktoś zauważył te obojczyki, bo wyszły kiepsko. To dlatego, że początkowo model był bardzo wychudzony i w miarę poprawek i iteracji całość nabrała mięśni i objętości , ale nie pamiętam już dlaczego, szyje i obręcz barkową zostawiłem taką jak wcześniej.

Przy displacmentach nie jest źle, ale na samych normal mapkach wygląda to nie najlepiej. Ot nauka na przyszłość.

tr3buh: W tym modelu wszystko było ręcznie robione. O tyle prościej, że ubrania nie były wymyślne więc po prostu ubrałem się i zrobiłem zdjęcia z każdej strony.Takie refki bardzo pomagają w rzeźbieniu.

to fakt, teraz ja męczę się z kurtką i ciężko jest :[ a akurat takiej kurtki jaką muszę zrobić nie mam w szafie

Extra jest szefie, szacun!

(tył głowy i szyi nieco dziwnie wygląda)

Dostałem właśnie zgodę na opublikowanie jednej z postaci, którą miałem przyjemność robić dla Techlandu. Maiłem sporo fanu tworząc tego człeka. Render v-ray, 20 737 Tri, 4x2048 textures. Włosy z maxowego hair&fura. Basemesh i podstawowe textury głowy dostarczone przez grafików Techlandu. Przerobione pod render przeze mnie.

UrbanBeuty_LR.jpg

UrbanConstruction1_LR.jpg

UrbanSculpt_LR.jpg

No miazga

Możesz zdradzić ile czasu nad tym spędziłeś ?

Model i diffuse powstawał około miesiąca. Do renderu musiałem jeszce dorobić spece, gloss dodatkowe mapki, włosy itp. Tu już ciężko powiedzieć bo robiłem czasem godzinę w miesiącu, a czasem godzinę dziennie.

Wszystko od zera, bez skanów. Głowa bazowa, i kawałek spodni był ze jakiegoś innego modelu robionego przez Techland. Niestety nie mam informacji kto robił koncept.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy