Jump to content

Recommended Posts

 • Replies 118
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • 1 month later...
 • 4 weeks later...

Trochę nierówne masz te prace. Niektóre są niezłe, niektóre zupełnie słabe. Nawet w obrębie jednej pracy, często są fragmenty całkiem dobre i zupełnie kiepskie. Od początku:

 

1. Grzyby - Drzewa i grzyby wyszły przyzwoicie i ciekawie. Droga jest strasznie płaska. Te owalne kamienie wyglądają jakby były tylko namalowane na płaskiej gładkiej drodze. Postacie w tle, z niewiadomych przyczyn są zupełnie czarne. Tło jakby zrobione od niechcenia, przechodzące w jakieś jasne szarości psuje zagadkowy klimat pierwszego planu.

 

2. Statek - Tutaj tło bardzo mi się podoba, mimo że nie jest jakoś super dopracowane to prezentuje się nieźle, jest pocieniowane wyraźnymi pociągnięciami. Sam statek jest natomiast cieniowany strasznie ostrożnie, nie widać rozróżnienia materiałów ani działania światła odbitego. (głównie niebieskiego od nieba).

 

3. Martwa - zupełnie w porządku

 

4. Zielony koleś - słabe cieniowanie, średnio dopracowany koncept, ogólnie wiele różnych niedociągnięć.

 

5. Kreatura - znowuż jakieś chaotyczne, delikatne cieniowanie. Brak jakiegoś znaczącego pokazania materiałów, nienaturalnie jaskrawe dziąsła, które powinny być w cieniu.

 

6. Cyklop - mało dopracowany.

 

7. Twarz - zdecydowanie za dużo cieniowania szarościami a za mało różu i czerwieni - proponuję pomalować trochę ciała z fotek ze szczególnym naciskiem na obserwację kolorów.

 

8, 9 , 10.... w następnych pracach przewijają się podobne błędy i niedociągnięcia

 

Ćwicz dalej i wrzucaj postępy :)

Link to post
Share on other sites

a mi się karykatura podoba (o ten obrazek: http://artisart.blog.com/files/2014/01/comic_face_maciej-copy41.jpg ) ma w sobie coś naprawde rozwalającego. chętnie zobaczyłabym więcej tego typu rzeczy bo widać że fajnie o bryle myślisz podczas rysowania takich portretów :D Rysuj dużo, masz ciekawe pomysły i nie boisz się eksperymentować. to są bardzo dobre cechy, prędzej czy później zaczniesz robić postępy, grunt to być systematycznym i się nie poddawać :)

Link to post
Share on other sites

QbisieQ,

 

ciesze się z Twojej korekty,

niebieski od nieba dla statku zrobiłby sporo,

czarne pstacie dodałem na zmeczeniu,

(popracuje nad nimi jeszcze)

Bardzo cenne dla mnie uwagi,

jestem niezmiernie wdzieczny :)

 

telthona,

 

Dobrze ze coś Ci sie podoba, dodałaś mi otuchy,

jeszcze sie troche z tym szarpie ale bedzie lepiej,

pomału ale do przodu;P

Link to post
Share on other sites
 • 4 weeks later...
 • 1 month later...

Sporo tego natrzaskałeś widzę :) Najlepszy jest ten ostatni, ale jakoś nieszczególnie mi się kojarzy ze starwarsami (wygląda bardzej jak protos ze starcrafta?). design jest trochę przekombinowany: np te karwasze zionące parą bym chyba sobie podarowała bo za dużo rzeczy w designie świeci. Generalnie świecące elementy designu moga być bardzo ok, ale w momencie kiedy te elementy są bardzo duże, to skupiają na sobie całą uwagę widza.

 • Confused 1
Link to post
Share on other sites

Te szkice ołówkiem i tuszem to stare są :P. Co do postaci to dokładnie, przekombinowałem dlatego poprawie ta postać, zdejme mu te swiecidła aby wygladał lepiej.. To taki experymentalny projekt. Chodziło o wymyślenie nowej, nieistniejacej w sadze starwars postaci do lords sith. Dzieki za podpowiedz!

Link to post
Share on other sites

O proszę :) od razu lepiej wygląda ten sith :)

 

co do tych czarnobiałych prac: najlepiej wypada ta podwodna scena, ma ciekawą kompozycję i dużo się tam dzieje. Warto byłoby jednak trochę to uspokoić, usunąć część zbędnego detalu by mocniej skupić uwagę widza na postaci.

 

co do karykatury: skupiłeś się na 3 rzeczach jednocześnie: bardzo nasyconych kolorach, bardzo wyrazistych kształtach i renderingu. Ale walor jest bardzo niewyrównany i płaski :) Jak zdesaturujesz pracę to zobaczysz jak słabo wygląda walor tego portretu w porównaniu z tymi ćwiczeniami czarnobiałymi które pokazałeś wyżej :)

 

pan w czapce natomiast całkiem fajnie wyszedł, widać że się przyłożyłeś do twarzy :D

 

fajny i solidny up :)

Link to post
Share on other sites

Lepiej wygląda ;) "podwodna scena" - to chyba scena Matki - kobiety z drzewkiem na dłoniach. Dodam progres tej pracy, jakoś po malutku stram sie wykańczać, dodałem kolor, teraz detale będe robić:

Matka.jpg

 

Kilka szkiców na Supernatural :

SUPERNATURAL_7-copy.jpg

 

supernatural5-copy.jpg

Link to post
Share on other sites
 • 5 weeks later...
 • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy