Jump to content

Recommended Posts

Powtórka z _5_ . Byłem na wystawie i rysowałem tą kobiete, która była wyświetlona na ścianie i się poruszała w niecodzienny sposób. Taka interakcja ;P Czerwona kredka, ołówek, czarny marker.

zwystawy01.jpg

zwystawy02.jpg

zwystawy03.jpg

zwystawy04.jpg

zwystawy05.jpg

reszta na kompie:

anatomia5a.jpg

anatomia5b.jpg

anatomia5c.jpg

anatomia5d.jpg

anatomia5e.jpg

Edited by BartLight

Szybciej Ci pójdzie, jak sobie plany powycinasz i podzielisz na warstwy (1 plan, postać, zamek, góry itp), wtedy możesz szybko pokrywać je kolorem który chcesz wypróbować, używając 1-3 pociągnięć pędzlem zamiast 50.

EthicallyChallenged, dobra uwaga, tak zrobię nastepnym razem to usprawni prace :)

_6_

troche rysunków postaci z filmów, wystawy,ze zdj i szpitala...

anatomia6g.jpg

- - - Połączono posty - - -

anatmia6e.jpg

anatomia6d.jpg

anatomia6b.jpg

anatomia6c.jpg

anatomia6a.jpg

Siema :D Pierwsza rzecz, która mi się rzuciła w oczy to zachwiane proporcje ale myślę, że główny problem to sztywność póz, polecam posiedzieć trochę nad gesture. Wyznaczasz na szybko kierunki ciała, a dopiero na tym rysujesz mocniej, można nawet pokłamać, bardziej powyginać kończyny, byle poza wyglądała dobrze, a nie jak drewniany manekin :)

W niektórych momentach masz fajny lineart. Taki oldschoolowy. Mam na myśli np. tego kolesia na samolocie z 17 października.

Coś jak Tytus Romek i A'Tomek Chmielewskiego.

Rain siema, pracuje nad tym gestures czasami..

Tomasz G dobrze że są jakieś skojarzenia :) tytusa pamietam z dzieciństwa, dobry komiks!

_7_

rn71Iom.jpg

EnOU1zf.jpg

lUIIUTc.jpg

LUEaGVg.jpg

78kREZh.jpg

Wydaje mi się, że bardziej musisz rozróżniać plany. Spróbuj może robić takie szkice 3 walorowe (front, środek i background)- będzie ci dużo łatwiej zaplanować kompozycję jako całość. Zwróć też uwagę na to żeby światło było konsekwentne- nie wiem czemu cienie w tym pierwszym od tych słupków są każdy w inną stronę? Poczytaj też o atmosferze powietrznej bo tego też u ciebie brakuje. Polecam też zbierać referencje tego co malujesz a nie jechać wszystkiego z głowy- widać to na skałach, drzewach itd. Pozdrawiam!

rymin, racja trzeba w końcu przyswoić sobie ten sposób malowania. Trzeba będzie pokonać lenistwo. Słupki moim zdaniem maja inne cienie bo nie są wszystkie proste i na równoległej drodze, światło pada dla niektórych słupków od prawej strony a innych od lewej więc nie mogą mieć takiego samego cienia, nie wiem czy umiem to wytłumaczyć tak jak to widze;)

- - - Połączono posty - - -

_8_

8a.jpg

8b.jpg

8c.jpg

8d.jpg

8e.jpg

Nowe rzeczy, musiałem dokończyć bo za mna chodziły te obrazy z wyobraźni ale bedzie więcej cwiczeń w następnej wrzucie.

4NzW7GT.jpg

KKYBlje.jpg

rkJqP3m.jpg

cwiczenie koloru studium ze zdj:

7s6zcUD.jpg

Studiumy:

t76KYsD.jpg

Ćwiczenie w czerwieni

1lqbcGJ.jpg

A tutaj chciałem mu zrobic takie wielkie szpony, nie proporcjonalne tylko takie duże ale nie wiem czy siadło mi to.

N1Eay4K.jpg

banda na latajacych maszynach:

3B0zBks.jpg

szkice

omrowKp.jpg