Skocz do zawartości

Zestaw do oceny ~6500 zł


l337

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będę próbował składać po raz pierwszy zestaw który ma służyć generalnie do 3ds maxa&vray (sceny highpoly) i do różnych symulacji (ciecze, gazy, rbody, cloth). Mile widziane opinie i sugestie.

ff

Edytowane przez l337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie mogę poprawnie edytować pierwszego posta...

 

Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 - 1230 zł

Asus Z87-A Intel Z87 LGA 1150 - 500 zł

Gigabyte GTX 770, 4GB DDR5 (256 Bit) - 1570 zł

Be Quiet! DARK ROCK PRO 2 - 320 zł

Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600 MHz - 585 zł

Samsung 120GB SSD840 SATAIII, MLC, 2.5'' Basic - 355 zł

Chieftec CFT-650-14CS 650W MODULAR - 345 zł

Toshiba HDD 2TB SATA III 7200RPM 3,5" - 325 zł

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 - 285 zł

 

= 5515 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie szybkość zapisu 3x większa za podobną cenę. A co do chłodzenia to myślałem jeszcze nad noctua DH-14 bo ten DRP2 to strasznie wielki i nawet nie wiem czy się zmieści w obudowie :D No i chyba jest cichsza i wydajniejsza za mniejszą cenę? Czy nie będzie mi chłodzenie blokować slotów RAMu? I czy tyle RAMu starczy na duże symulacje w RF i TP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia to jest cichsze ma regulacje obrotów, jak nie ma potrzeby chodzi nawet na 300rpm , mam cieplejszy procek niż ten co podałeś a przy 600rpm trzyma na nim temperatur 30-32 stopni przy zwykłej pracy typu modelowania . Jeśli nie weźmiesz pamięci z wysokimi radiatorami nie będzie kłopotu z zasłanianiem slotów. Noctuna jest w tej samej cenie Natomiast jeśli nie zamierzasz bardzo obciążać procesora podkręcać go ani renderować godzinami to popatrz na chłodzenia thermalight w cenie około 180 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja również jestem na etapie składania zestawu do pracy przedewszystkim w 3d maxie + V-ray, Sketchupie i Photoshopie więc załączam do dyskusji I moją wstępną konfigurację do oceny.

Na samo pudło chciałbym przyznaczyć max coś w granicach 7 tyś pln.

Puki co zestaw wygląda tak

 

PROCESOR CORE i7-4930K 3.40GHz LGA2011 BOX

BE QUIET! SHADOW ROCK 2 S775/1155/1366/2011/AM3+/FM

ASUS P9X79 Intel X79 LGA 2011 (3xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)

2x KINGSTON HyperX DDR3 2X8GB 1600MHz KHX16C10B1RK2/16X czyli 32 GB

KINGSTON DYSK SSD SV300S37A/120G

HDD WD CAVIAR 1TB WD10EZEX SATA III 64MB CACHE

DVD-REC SAMSUNG SH-224DB SATA CZARNY BULK

OBUDOWA CoolerMaster ELITE K280 (RC-K280-KKN1) CZARNA

ZASILACZ OCZ ZT 750W 80 plus BRONZE FULLY MODULAR

MS Windows 7 Professional SP1 64-bit Polish 1pk DVD OEM

 

Do tego 3 propozycje karty graficznej

GIGABYTE GeForce GTX 760 2048MB DDR5/256bit

 

GIGABYTE GeForce GTX 770 2048MB DDR5/256bit

 

GIGABYTE GeForce GTX 780 3072MB DDR5/384bit

 

Przy czym biorąc gtx 760 mieszcze się w przewidzianym budżecie, z gtx 770 lekko przekraczam ten budżet a z gtx 780 to już raczej dochodzę do 8 tyś pln.

 

Teraz moje pytania I watpliwości.

Przedewszsytkim karta graficzna. Ze względów finansowych najchętniej wziął bym gtx 760. Czy da radę? nie zamierzam renderować na gpu chodzi tylko o płynną i przyjemną pracę w viewportach przy nawet sporych scenach. A może warto dodać troche więcej grosza na 770? 780 raczej na ta chwilę sobie odpuszczę.

 

Jak się prezentuje chłodzenie? da radę? nie ogłuchnę? będę mógł spać? Procka zamierzam podkręcić :-)

 

Co sądzicie też o dysku SSD I o obudowie? takie wystarczają w zupełności czy poszukać jednak czegoś innego? Dysk SSD przedewszystkim na system i programy.

 

 

Proszę bardzo o ocenę zestawu i ewentualne sugestie co i na co zamienić nawet jeśli będą to uwagi dotyczące elementów nie wymienionych w pytaniach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że daje post jeden po drugim, ale... się tak zacząłem zastanawiać czy może w ogóle nie zrezygnować z kart graficznych 7xx i pójść w stronę gtx 660 ti, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inną obudowę i/lub chłodzenie.

co o tym sądzicie? Różnica między pracą na 760 i na 660 jest na tyle znacząca na kożyść tej pierwszej, że warto wydać na grafikę troche więcej? Czy jednak taka zamiana jak wyżej wspomniałem ma większy sens?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie nie ma najlepszej wydajności, przy tym procesorze jednak jeśli będziesz go długo obciążał renderami warto zainwestować w lepszej klasy chłodzenie szczególnie że to procek z TDP 130W wybieraj cos od thermaltake lub noctuny. Jeśli nie zamierzasz renderować spod gpu to do płynnej pracy wystarcza gtx650, ta która podałeś będzie ślicznie śmigała, zastanawia mnie jeszcze taki po byku zasilacz jak i płyta główna z trzem slotami na karty graficzne. Dysk ssd który podałeś to szatanów prędkości nie należy :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem części na morele.net (jeszcze nieopłacone, status nowy - można jeszcze anulować chyba) i się zastanawiam czy to dobry pomysł w ogóle. Na wielu stronach polecali ten sklep ze względu na ceny itd., ale po fakcie zacząłem czytać opinie i są różne. Możecie go polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W wątku przewijają się dwa procesory

Intel CORE I7-4770K 3.5GHz i Intel CORE i7-4930K 3.40GHz wiadomo jeden 4 rdzenie, drugi 6 inna liczbą wątków itd….

Czy miedzy nimi jest duża różnica szybkości w obliczeniach v-raya? Oczywiście chodzi o opinię użytkownika, jak to wygląda w praktyce, a nie testy książkowe;)

Zastanawiam się na kupnem i nie wiem czy jest sens dopłacać, bo peryferia do tego „ inne bebechy” też będą droższe;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiele wniosę do dyskusji ale jeśli masz mocny zasilacz to bierz to:

http://allegro.pl/hit-msi-geforce-gtx580-twinfrozr-3gb-ddr5-384bit-i3842758256.html

Mam takie samo coś w kompie. W OCTANE RENDER jest naprawdę dobrze:) no i 3 GB pamięci. Ja mam zasilacz 750 Watt, i za około pół roku druga taka karta wjedzie do mojego kompa. 2x580 3 GB to jest naprawdę potęga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś już ?

 

co powiesz na takie rozwiązanie?

 

Actina Solar G 100 S5

 

Obudowa 1 Midi Tower, 500W, 4 x 3,5”, 2 x 5,25” -z wróc uwage na mały zasilacz - tzreba byc troche eco :)

Procesor 1 Intel Xeon E3-1270v2 - do obgadania

Pamięć operacyjna 2x8GB DDR3 ECC 1600MHz

Dysk twardy 1 x 1TB SATA Enterprise - tu temat do syskusji bo SSD tez dobre są :)

Napęd optyczny 1xDVD+/-RW

Karta graficzna 1xGeForce GTX 770

System operacyjny 1xWindows 7 Pro 64bit

Gwarancja 3 lata gwarancji on-site 24/48h -- to ciekawa opcja jest

 

całość poniżej 6500 PLNów - 3 lata gwarancji na miejscu u klienta, niezawodny sprzęt, sam nie musisz składać

 

co ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności