Jump to content

Recommended Posts

Update.

Zgodnie z zapowiedzią wziąłem się za pojazdy, czyli konsekwentnie odhaczam rzeczy, których nie lubię bryłować.

Pojazdy podzieliłem na 3 kategorie według odległości od kamery - plan 1, 2, 3.

Warszawa m20 jest (albo i nie) pojazdem pierwszoplanowym więc poświęciłem jej więcej czasu niż maluchowi, który jest już graczem drugoplanowym. Pojazdy 3 planowe będą się składać z dosłownie kilkunastu polygonów, gdyż będą bardzo daleko i ich zadaniem będzie stworzenie chmary pojazdów w zatłoczonym (ale nie dusznym) mieście (w postprocesie pomnożę ich ilość x 50)

ba86cf1857f543da39310d87ec80309b.jpg

b5d8679ebc165eba14a743536ef2a0ca.jpg

Oglądając making ofa do "Piątego Elementu" tak się zajarałem, ze popełniłem szybki obrazek 4fun z testowego renderu z niedokończonego modelu. (prócz pojazdu wszystko z googla)

c0cde85fb412fa1374f130b0ec996871.jpg

Dobrze się stało, że powstał powyższy teścik, gdyż wyszło na jaw, że pojazd WarszawaM20 jest aż nazbyt amerykansky i może mi rozsadzić pierwotne założenie. Osobiście podoba mi sie wygląd i w ogóle miła, futurystyczna bryła ale nie o to mi chodziło. Najprawdopodobniej fiat 125 awansuję z drugoplanowego na pierwszoplanowy pojazd i zastąpi WarszawęM20 (czasu jeszcze sporo)

5c41692ebf027724b62d1f5d14837e33.jpg

Fiat 125

A tak na marginesie, to uważam, że ręcznie robione miasto w "Piątym Elemencie" ma najlepsza plastykę w obrazie ze wszystkich futurystycznych wizji miast w filmach (Blade Runner poza konkurencją). Link dla zainteresowanych -> https://www.youtube.com/watch?v=8abeA-NPuT4

Jeśli chodzi o postać detektywa, to póki co zyskał on esencję klimatu czyli plaster na nosa. 10000% detektywa, który węszy tam gdzie nie powinien ("Harry Angel" , "Chinatown" ;) )

dhno.jpg

Edited by STRZYG
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wróciwszy z małego urlopu, jeszcze mniejszy update ;)

Tak jak zapowiadałem - WarszawaM20 zostanie zastąpiona przez FSO. Mam sentyment do tego autka, za małolata właśnie taki mieliśmy w domu :D

c629da8358861b7e2819362dd53e8503.jpg

To jest właśnie gablota, którą bedzie się woził mój detectivo

No..i teraz juz sie rodzi klimacik o jaki mi chodziło. Wiadomo, to tylko test.

9c62249ca2501aacb36f17912f6a960d.jpg

@ mateusz_s -> PKiN bedzie miał wstawki cholograficzne wokół fasady, tak jak na koncepcie.

Edited by STRZYG

poniżej low poly modele pojazdów, których jedynym celem jest narobienie hałasu w obrazku.

Dojdzie zróżnicowanie kolorów i będzie git. W postprocesie jeszcze przemnoże ich ilość.

0c72b51a67dbff2b1a43a0059fb918ce.jpg

Powoli zaczynam zagospodarowywać plan miasta.

W tym celu posłużyłem się google mapsem (print screeny) spasowanym z położeniem PKiN na scenie.

Na podstawie już istniejących dróg/ulic bedę wyznaczał szlaki powietrzne/drogowe przyszłości oraz stawiał budynki o kilometrowej kondygnacji. Tak będzie szybciej, aniżeli wymyslać wszystko od nowa

2b6f50d5e3412c87ca0e406cb20f1a5d.jpg

7df8a6e4dbb4a97d15c14d4be4026e79.jpg

@ kengi -> myślę, że ilość pracy która mnie jeszcze czeka jest wystarczającą odpowiedzią ;)

Edited by STRZYG

Update "małych" rzeczy

50fe2610c065959c372a120ead6277d9.png

Powyższy obrazek tak mi się podoba, że chyba zrobię pobocznie still bazujący właśnie na tym strzale.

PIEROŻEK

8b395a065a98af5361bce579da8c0b82.png

ZASTAWA

1f61233f418434d6a195ee07bdb9908c.png

KOPYTO

No tutaj czas na modelunek przekroczony kilkukrotnie, ale nie mogłem się powstrzymać :D

Bazowym konceptem jest ta rzecz -> http://www.y-cw.com/if-09.htm

1d0ce2d0dbd53f609b78d397d57b8eb4.png

Mały makingOf z klepania broni

e693c6f783c75045281a84735028a68f.png

Edited by STRZYG

Zmiana nazwy.

Z "BISTRO" zmieniłem na "2089: BISTRO".

Dłubiąc tą pracę zaczął powoli wykluwać się pełnowymiarowy świat i po konkursie pociągne temat trochę dalej. Chciałbym np. zrobić strzał na "wielkie sypialnie" czyli blokowiska np. "2089: Dębiec", albo "2089: Legnica/Piekary", czy kilka inych ujeć na Warszawę. Nie mgółbym sobie spojrzeć w lustro gdyby tyle roboty poszło tylko na jeden obrazek. "2089" to klamra i nazwa dla tego świata/universum. Oczywście nie jest to data wzięta z sufitu (podbitka pod 1989 ;) )

Kadr

Kadr uległ zmianie.

8905fa0fe534f50dccad1c6a33516209.jpg

Aktualne ujęcie cholernie mi się podoba, czuć lepiej przestrzeń, oko milej podróżuje po obrazku no i rzecz najważniejsza - Pałac Kultury przestał być dostawką, a stał się obiektem, który definiuje atmosfere w obrazku, stał się graczem. Wiadomo, niektóre elementy zostaną jeszcze w trakcie prac porozsuwane trochę.

Jak widać większość obiektów z bibliotek internetowych.

Poniżej propozycje ujęć, które brałem pod rozwagę.

5a2ab8f1e99b8ec539518021fd17bba1.jpg

Edited by STRZYG

gdyby tak kucharz (lysy kark z tatuazami na łapach), chwytał pod ladą za pistolet, Rex - pies juz na niego patrzy, a detektyw spokojnie wsuwa pierogi to bylibysmy jako widzowie na pare sekund przed niezłym zwrotem akcji ;)

Hej,

Bardzo mocno Ci kibicuję aby praca dojechała do końca, nawet jeśli nie na bitwę to jednak do skończonej galerii.

Póki co 3d jest dużo i widać sporo włożonej pracy ale czekam tylko na sam finał i posta.

Moim zdaniem to właśnie tam Twoje prace uzyskują status "urywa głowę" :)

Jestem cholernie ciekawy jak to później wysmażysz i jaki finalny klimat nabierze praca/cały zestaw.

Powodzenia!

M.

Mega mi sie podoba.

Jedyne co, to obróciłbym auto tak, aby widać było bardziej te dysze zamiast kół, żeby nie było, że detektyw przyszłości zje, wsiądzie do auta, odpali silnik, ruszy... i runie w dół z wysokości :)

Mam nadzieję, że się wyrobisz!

Dzięki za dobre słowo :)

@ FF -> ..kurde, to niedobrze, bo zależy mi aby gnat nie był fuszerką. Specjalnie jeszcze dodałem poduszeczki na rekojeści aby zwiekszyć wygode :D No trudno, jak dopadnie mnie wena to może jeszcze zwiększe usability

@ mateusz_s -> miedzy innymi dlatego zdecydowałem się zmiane kadru. W poprzednim, z uwagi na odległość od ziemi miałem znacznie więcej elementów do wytworzenia.

@ mrhoho -> no jest to pewien patent, ale koncept mam oparty o normalną scenkę rodzajową, bez intryg

@ Piwczyk -> no to fakt, coś tam bede musiał dodać aby to nie wyglądało na normalne FSO bez kół. Moze z przodu , pod zderzakiem jakieś antygrawitacyjne dyski. Pojazdy jeszcze będa miały druga turę roboty

@ zerocool-wolomin -> ..pod ziemią :D W 2021 oddano do użytku ;P

Odpowiem na ewentualne pytanie "..no dobra, a co z detektywem?"

Więc tak sobie prace rozplanowałem, że do końca stycznia nie tykam tego tematu. Do nominacji bedzie 10 dni, akurat żeby dopracować plastusia i jeszcze kilka innych rzeczy

Edited by STRZYG

świetne modele, jeszcze lepsze siatki! moim skromnym zdaniem pierwsze ujęcie najlepsze. nawet na zestawieniu miniatur ma ono wyraźny komiksowy pazur. ale sam wiesz najlepiej jak zbudować atmosferę światłem. na aktualnym wygląda to póki co jakby Reksio lał na makietę PKiN :d