Jump to content

Recommended Posts

Fajną stylistyke mają twoje prace Kastantusie, widać że mocno siedzisz w swojej strefie komfortu. Ale myślę, że przydałoby się jakieś odświeżenie, może spróbowałbyś swoich sił w innym temacie? Ciekawi mnie jakbyś to rezegrał :D

Prawda jest taka, że więcej prac robię poza moją komfortową strefą sci-fi. Część dla praktyki żeby się nie zasiedzieć, a większość do projektów jako ilustrator.

Na co dzień robię rzeczy pokroju kryształowych smoków, cerberów, feniksów, nawet pegazy i jednorożce których mam dość na najbliższą dekade przynajmniej i mase podobnych rzeczy, więc jak czasem robię coś dla siebie to wracam do mojego uniwersum.

No i chcę mój mały komiks zrobić kiedyś ale narazie mam zabójcze tempo 1 strony na miesiąc/dwa.

Może spróbuję innej tematyki przy najbliższej okazji.

Twoje hasło jest starsze niż 1437 dni.... dawno się nie logowałem na stronie. :)

Z8rvREi.jpg

Pozwoliłem sobie zrobić szybki OP. Paradoksalnie moim zdaniem zrobiłeś pracę nie o cyborgu(robocie?) tylko o zębach/kolcach, które są na pierwszy planie. To one przyciągają oko najbardziej. Postać jest strasznie monotonna.

Ciągle największą bolączką są u Cibie braki w anatomii. Najlepszy design nic nie da jeśli anatomicznie położysz postać. Nie uciekaj przed anatomią za pomocą kadru czy zasłaniania miejsc które jakoś nie pasują. Poza tym sporo tego co napisałem Ci w poście 151 nadal jest aktualne. Myślę że Cię gubi to samo co mnie. Czyli zbytnio skupiasz się na detalu a zapominasz o całości. Wtedy najłatwiej się wyłożyć. Wiem coś o tym. Ale fajnie że masz swoją bajkę, pomysł na siebie. To mi się podoba.

Pozdrawiam

-J

ale numer Jakkas powrócił na to powoli umierające i odchodzące w niebyt forum :) kto wie może jeszcze omen tu zajrzy

Właśnie pomysłu na siebie nie mam w ogóle. Nie wiem w którą stronę się obrócić, na jakim stylu się skupić ani co w ogóle rysować i tak od paru lat coraz gorzej. Gdybym przez te lata skupił się na jednej rzeczy to na pewno byłoby znacznie lepiej ale jakoś motywacja i pomysły wymarły już jakiś czas temu. Nie wiem czy coś z tego jeszcze będzie w przyszłości ale na razie się na to nie zanosi.

Właśnie pomysłu na siebie nie mam w ogóle. Nie wiem w którą stronę się obrócić, na jakim stylu się skupić ani co w ogóle rysować i tak od paru lat coraz gorzej. Gdybym przez te lata skupił się na jednej rzeczy to na pewno byłoby znacznie lepiej ale jakoś motywacja i pomysły wymarły już jakiś czas temu. Nie wiem czy coś z tego jeszcze będzie w przyszłości ale na razie się na to nie zanosi.

Myślę że powinieneś zrobić odwrotnie, bo od kilku lat zamknąłeś się w jednym stylu. Przez styl rozumiem sposób malowania przede wszystkim, oświetlasz podobnie swoje prace, kompozycyjnie zawsze masz jedną postać w centrum na bliżej nieokreślonym tle, nic nie zmieniasz, szczególnie jesli chodzi o prace w kolorze. do tego operujesz ciągle w ramach tych samych motywów, używasz tych samych kształtów przy projektowaniu. Co za tym idzie powielasz też te same błędy.

Zostaw już te kobiety roboty, zostaw ten dizajn, idź w inna stronę, znajdź jakieś inspiracje, chcesz robić mech i sci-fi proszę bardzo:

Kow Yokoyama, John Berkey, Moebius, Syd Maed

Zacznij naprawdę projektować to co rysujesz, sięgnij po 3D: fusion360, 3D Coat, może kup google VR i spróbuj Gravity Sketch.

Sięgnij do innej tematyki : medieval, fantasy, diesel punk, itd. Zamiast postaci zrób propsa, architekturę, pojazd.

Przeanalizuje obrazy malarzy, namaluj coś w realistycznym oświetleniu, w realistycznej scenerii, wyjdź poza strefe w której się zamknąłeś.