Skocz do zawartości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2014


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szwajcaria. Pasuje? Okręgi jednomandatowe, ograniczenie liczby posłów i senatorów, zwiększenie znaczenia referendum. To żadna utopia.
powiedz mi tylko co to ma wspólnego z demokracja jedyne co tu wymieniłeś to przetrzepanie nierobów którzy biorą spora kasę ze nieobecności na obradach. Tam gdzie rządzi gospodarka wolnorynkowa niema miejsca na demokracje, kapitalizm nie równa się w najmniejszym stopniu demokracji

 

Nezumi to w ogóle jest takie miejsce na świecie bo tak z informacji i tych statystyk to ty mieszkasz teraz w kraju z którego non stop się wieje do pseudo raju na północy :) Wiesz porównam kraj do samochodu na tysiąc zadowolonych właścicieli jest jeden wkur.... tylko że nikt z tego tysiąca nie napisze ze jest oki tylko ten jeden będzie wszędzie wrzeszczał jaki to bubel dostał :)

 

O mamuniu TV podziemna to kiedy będziemy mieli kartki i stan wojenny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto nic poprawiać, bo przecież nigdy nie będzie idealnie. Co to za argument? Lepiej mieć namiastkę niż nic.

 

Mapka, jak widać nie należymy do najbardziej demokratycznych krajów

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Democracy_Index_2012_green_and_red.svg

 

Bezpośrednia demokracja, poczytaj o Szwajcarii:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Direct_democracy

 

 

Nie chodzi o rząd zależny od parlamentu. Chodzi o pralament zależny od obywateli.

Edytowane przez diabelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie kolego ze znam bardzo dokładnie system tam panującym od poziomu gmin aż po system parlamentarny. Tylko zapominasz o specyfice tego narodu tak jego położeniu geograficznym narodowościowym jak także politycznym. Pewnie że było by cudownie aby wprowadzić u nas taki system tylko zasadniczo u nas demokracja mocno się kojarzy z liberum veto którego już dawano nie mamy ale za to ostali się nam pieniacze, oszołomy i warchoły których jest pełno u władzy a dwa zawiści i zazdrości na poziomie małych skupisk ludzkich naszych rodaków. Najpierw byś musiał zmienić mentalność naszego narodu od samego dołu abyś nie miła jednego ogromnego burdelu w trakcie pożaru :) A tak na marginesie Wikipedia do denne źródło informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic wyjątkowego w mentalności Polaków. Zmiany wprowadza się stopniowo. Oddając po kawałeczku władzę w ręce ludzi. Problem w tym że rządzący w Polsce nie mają najmniejszego zamiaru oddać ani strzępka swojej władzy. Prawo zostało tak skonstruowane że nawet zebranie podpisów, przeprowadzenie referendum, zdobycie 100% poparcia nie zobowiązuje parlamentu do niczego. Parlament w Polsce może sobie odrzucić wynik referendum bo tak mu się podoba. DLa ciebie to jest ok?

 

Właściwie nie, pomyliłem się. Jest jeszcze lepiej. Można zebrać 500000 głosów a sejm i tak zadecyduje że nie przeprowadzi referendum. Demokracja w najlepszym wydaniu:D

Edytowane przez diabelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz widać nie znasz mentalności ludzi chociażby na takiej wsi oni nie potrafią w niczym dojść do jednego głosu coś uradzić bo zaraz się odzywa zawiść , jakieś bezsensowne zaszłości typu Kargul Pawlak. To gdzie ty tu masz blokowanie referendum przez parlament jak na dole nie potrafią dojść ze sobą do ładu i składu. Powiem ci na prostym przykładzie jak by nie ustawa śmieciowa to oni na dole za żadne skarby by się nie wzięli za segregacje śmieci na zebraniu od razu było "a dlaczego mam płacić tyle samo co inni skoro produkuje mniej śmieci" U nas tak niestety jest ze wszystkim a jak jest referendum to na niego nie idą bo maj je gdzieś mimo ze maj szanse np odwołać wójta w gminie czy uzyskać coś innego ale to olewają Także jak jesteś takim idealistą to zacznij zmieniać mentalność ludzka tylko się uzbrój w anielska cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentalność zmienia się stopniowo. Nikt nie chce rewolucji, wiadomo jak się kończą rewolucje. Ludzie nie chodzą na wybory bo wiedzą że ich głos nie ma żadnego znaczenia. Po co głosować skoro nic się nie zmieni. Oddając w ręce ludzi odpowiedzialność za decyzje zmieniasz ich mentalność.

 

Narazie Polska w rankingach demokracji znajduje się dużo niżej niż taka Szwecja, Holandia czy chociażby Czechy. I to nie skutek mentalności tylko celowej działalności władz od 89 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to jest jedna metoda a by zagonić polaków do głosowania zasunąć im kary finansowe takie jak np w Norwegi nie idziesz nie masz zwolnienia lekarskiego bulisz i to fest bulisz i chodżą. A u nas nie zwalaj na władze nie ważne jak jest po prostu nie chodzimy bo mamy to głęboko w ....

A potem jeden z drugim tylko potrafi narzekać marudzić i jęczeć jaki to ma paskudny rząd niepierwszy raz to na forum napisze " Nie glosowałeś to nie pyskuj sam się do tego pozbawiłeś prawa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z "nie głosowałeś nie pyskuj". Co nie zmienia faktu że głos ma dużo mniejszą wartość w Polsce niż w tej przykładowej Szwajcarii. Czego władza uczy ludzi na przykładzie referendum? Możecie sobie zebrać głosy a my i tak mamy to w d... Czego uczy przez brak jednomandatowych okręgów wyborczych, przez popapraną ordynację wyborczą, przez brak odpowiedzialnośći rządzących i urzędników za decyzje?

 

To wszystko nie jest przypadkowe, prawo wyborcze opracowano w taki sposób żeby chroniło monopol wąskiej grupy na władzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi to w ogóle jest takie miejsce na świecie bo tak z informacji i tych statystyk to ty mieszkasz teraz w kraju z którego non stop się wieje do pseudo raju na północy :)

Nie wiem jak sie to ma do sytuacji w Polsce z ktorej wiecznie wieja tylko maja wiecej krajow do wyboru :D Ale nie zastanawia Cie, ze nie chce wracac z tego niebezpiecznego i biednego (tak wynika z wiadomosci przeciez - a jak cos jest w tv to musi byc prawda ;)) kraju do rosnacej z dnia na dzien w sile Polski? Jakis dziwny jestem.

Podpowiedz - nie ogladam wiadomosci.

 

"Nie glosowałeś to nie pyskuj sam się do tego pozbawiłeś prawa"

Jakby bylo tak, ze panstwo pobiera podatki od i ma obowiazki wylacznie wobec tych ktorzy glosowali, to mialbys racje. Ale jak ktos kroi z kaski obywateli rowno, jak leci - czy glosowal czy nie - to smiem twierdzic ze kazdy obywatel ma prawo narzekac. Powtarzacie ten slogan jakby chodzilo o jakas zabawe - nie bylo cie jak decydowalismy w co sie bawic a teraz narzekasz ze sie nudzisz. A tu chodzi o ludzkie zycie, ciezkie pieniadze z ktorych pobierania zrezygnowac nie moga wiec maja pelne prawo oczekiwac, ze te pieniadze zostana wydany w sposob rozsadny i przynoszacy poprawe. Kiedy pobierasz oplate za bilet nie masz prawa zabraniac mi narzekania na film, argumentujac ze moglem przeczytac recenzje. To tani wykret. Bierzesz od ludzi kase - bierzesz na siebie odpowiedzialnosc. W sensie metaforycznym bo jak by slabo nie bylo to prezydent nie beknie (chyba ze wybuchnie rewolucja i ktos mu w leb strzeli ale ogolnie politycy sa bezkarni. Sami sobie ustalili immunitety przeciez :D).

 

To wszystko nie jest przypadkowe, prawo wyborcze opracowano w taki sposób żeby chroniło monopol wąskiej grupy na władzę.

Ahaaaa... To dlaczego w polityce widze te same ryje od wieeelu lat? Hmmm... Gdzie sa ci mlodzi, prezni u wladzy? Gdzie sa te przetasowania, ktore niechybnie powinny miec miejsce gdyby nie bylo monopolu. Nie mowie tu o wiecznym rozpadaniu sie partii, zakladaniu nowych i zmienianiu nazw na ktore to tak wielu sie nabiera.

Ktory juz raz macie wybor miedzy PiS a PO? Dziwne nie? Przeciez monopolu na wladze nie ma. No nie - jest duopol.

 

 

Ja tam lubie kazda dyskusje - po co ja zamykac na razie nikt nie troluje jest wymiana zdan. Nie uleczy sie kaszlu kneblujac usta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi chyba się nie zrozumieliśmy tekst na temat "nie głosowałeś ...." nie odnosi się ze ludzie nie maj prawa itp tylko do tego aby wreszcie byli odpowiedzialni i zdawali sobie sprawę ze jeśli olewają wybory nie chodzą na nie to w ten sposób sami sobie odbierają możliwość posiadania jakiegoś wpływu na to co się w tym kraju dzieje jeśli chodzi o tych kto będzie siedziała na tych stołkach rządowych i parlamentarnych. A u nas co jak zapytasz tego marudzącego pyskującego czy była na wyborach to słyszysz że "nie". To co mnie wpienia w tym całym systemie wyborczym to jest to jak my głosujemy niby głosujemy na danego kolesia, głosy i tak zbiera cała partia i z jej listy dostają się ludzie którzy np poprzegrywali w swoich okręgach albo są na liście na 2-3 miejscu, natomiast jak się panu iksinskiemu znudzi być w danej partii w sejmie to on sobie może przenieść bezkarnie do innego ugrupowania a skoro wybieramy partie to przepraszam ale pan iksinski jak się mu nie podoba to won z parlamentu a na jego miejsce powinien przychodzić następny na liście danego ugrupowania i tak niestety właśnie mamy dożywotni zawód "Poseł"

 

Adku nikt się nie bije nikt nikomu nie ubliża tak wygląda dyskusja ludzi cywilizowanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie tak jest i z tych samych powodow uwazam ze glosowanie nie ma wiekszego sensu bo chcac byc reprezentowanym przez jednegop lebskiego faceta otwieram furtke kilku debilom z jego partii. Koniec koncow beda sie liczyly glosy wiec wygraja debile bo jest ich wiecej.

 

Co do nieco wczesniej poruszonych tematow - w punkt:

fk6z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie konto założyłem, takie fajne opluwanie się, typowe na polskich forach ;)

A przecież pytanie brzmiało chyba tylko "czemu WOŚP ma taką małą skuteczność" ? Zaraz później zaczęły się wycieczki osobiste, oskarżenia o "typową polską zazdrość" i nieśmiertelne "to zrób lepiej! " :D

Tymczasem pytania są sensowne, i nie zmieni tego fakt że pytają ludzie z kręgów GP (ale nie tylko), moim zdaniem działalność Owsiaka jest śmiechu warta ale legenda jaką stworzono sprawia że jest to właściwie postać nie do ruszenia.

A to źle, zawsze należy pytać bo tylko w ten sposób można cokolwiek wyjaśnić, jeśli Owsiak byłby czysty to sam by to zrobił, ale widać nie może więc urządził cyrk licząc że czujne media zaraz go wezmą w obronę, no i się nie przeliczył. Wszak solidarność dzieci "elit" PRL do czegoś zobowiązuje (dzisiaj Jurka szarpią a jutro mogą przyjść po mnie !! i wtedy Hanka bogatszego weźmie !) więc jak "naszych biją" to zaraz atakujemy z okopanych pozycji tych oszołomów z prawicy wiecznie wsłuchanych w "radio z ryjem" ;)

Dla mnie ta coroczna szopka nie ma żadnego sensu, koszta są gigantyczne a te marne kilka milionów na sprzęt to kropla w budżecie NFZ, w dodatku ten sprzęt w większości wcale szpitalom nie jest potrzebny i generuje tylko koszta związane z obsługą, pytano nawet o to kiedyś dyrektorów szpitali i odpowiedzi się najwyraźniej nie spodobały więc pytać przestano. Co do banału "dziecko koleżanki szwagra sąsiada mojego kuzyna uratował sprzęt z serduszkiem" to naprawdę jest to idiotyczny argument, skąd wiadomo że nie byłoby tam takiego sprzętu od NFZ ? Czy szpitale działają tylko na sprzęcie od Owsiaka ? Bądźmy poważni...

Nie wolno stawiać nikogo na piedestale tylko dlatego że coś tam niby robi, każdy podlega kontroli i nikt nie powinien stać ponad prawem i być wyłączonym z krytycznej oceny swoich działań, mam nadzieję że doczekam takiej Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie jest potrzebny szpitalom, generuje koszty. Dzieci elit PRL, legenda, stać ponad prawem. Gdzie WOŚP stoi ponad prawem? Jak narazie widzę tylko ujadanie i zero faktów. To polityczna nagonka (pseudo prawicy), gdyby łamał prawo już dawno zajęłaby się tym prokuratura. Narazie mamy insynuacje, zresztą jak co roku. Ludzie go bronią bo nie jest politykiem i tyle.

 

Jak narazie nie widziałem w tym wątku żadnego opluwania, ty jesteś pierwszy. Gratuluję.

 

Niepotrzeby sprzęt : http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/agroregion/szpital-im-sw-ludwika-otrzymal-od-wosp-tomograf/4163032

 

Ahaaaa... To dlaczego w polityce widze te same ryje od wieeelu lat? Hmmm... Gdzie sa ci mlodzi, prezni u wladzy? Gdzie sa te przetasowania, ktore niechybnie powinny miec miejsce gdyby nie bylo monopolu. Nie mowie tu o wiecznym rozpadaniu sie partii, zakladaniu nowych i zmienianiu nazw na ktore to tak wielu sie nabiera.

Ktory juz raz macie wybor miedzy PiS a PO? Dziwne nie? Przeciez monopolu na wladze nie ma. No nie - jest duopol..

 

Ne bardzo rozumiem, mam wrażenie że się ze mną nie zgadzasz, tymczasem mam dokładnie takie samo zdanie. Może niejasno się wyraziłem;)

Edytowane przez diabelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest potomkiem "czerwonej elity" bo pułkownik z KG MO to nie był byle kto w tamtych czasach, jak inaczej facet bez wykształcenia trafiłby do radia a później do TVP ? Bez pleców to mógłby co najwyżej telewizję oglądać ale na pewno nie tworzyć.

Nie powiedziałem że stoi "ponad prawem" bo na razie zarzutów nie postawiono, ale to że "nie podlega krytyce" raczej nie ulega wątpliwościom, widać to nawet w tym wątku.

Aaa, tomograf kupił, o ja, gdyby nie św Juras to by głupie dyrektory szpitali nawet nie wiedziały że takie coś istnieje.

Przecież NFZ też ma strategię rozwoju, i jakby ta instytucja chora i spuchnięta od biurokracji nie była to raczej paru fachowców tam pracuje, i założę się że wiedzą więcej o potrzebach szpitali niż facet który nawet na studia nie zdał i jego żonka "dyrektor medyczny" (z zawodu księgowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie czyim jest synem. NFZ ma strategię rozwoju, super, szpital dostałby tomograf za 10 lat. Między tym czego chce dyrektor szpitala a tym na co dostanie pieniądze od NFZ jest drobna różnica. Albo masz problemy z logiką albo celowo świrujesz.

 

Nie wolno stawiać nikogo na piedestale tylko dlatego że coś tam niby robi, każdy podlega kontroli i nikt nie powinien stać ponad prawem i być wyłączonym z krytycznej oceny swoich działań, mam nadzieję że doczekam takiej Polski :)

 

Nie powiedziałem że stoi ponad prawem...A co powiedziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie konto założyłem, takie fajne opluwanie się, typowe na polskich forach ;)

A przecież pytanie brzmiało chyba tylko "czemu WOŚP ma taką małą skuteczność" ? Zaraz później zaczęły się wycieczki osobiste, oskarżenia o "typową polską zazdrość" i nieśmiertelne "to zrób lepiej! " :D

Tymczasem pytania są sensowne, i nie zmieni tego fakt że pytają ludzie z kręgów GP (ale nie tylko), moim zdaniem działalność Owsiaka jest śmiechu warta ale legenda jaką stworzono sprawia że jest to właściwie postać nie do ruszenia.

A to źle, zawsze należy pytać bo tylko w ten sposób można cokolwiek wyjaśnić, jeśli Owsiak byłby czysty to sam by to zrobił, ale widać nie może więc urządził cyrk licząc że czujne media zaraz go wezmą w obronę, no i się nie przeliczył. Wszak solidarność dzieci "elit" PRL do czegoś zobowiązuje (dzisiaj Jurka szarpią a jutro mogą przyjść po mnie !! i wtedy Hanka bogatszego weźmie !) więc jak "naszych biją" to zaraz atakujemy z okopanych pozycji tych oszołomów z prawicy wiecznie wsłuchanych w "radio z ryjem" ;)

Dla mnie ta coroczna szopka nie ma żadnego sensu, koszta są gigantyczne a te marne kilka milionów na sprzęt to kropla w budżecie NFZ, w dodatku ten sprzęt w większości wcale szpitalom nie jest potrzebny i generuje tylko koszta związane z obsługą, pytano nawet o to kiedyś dyrektorów szpitali i odpowiedzi się najwyraźniej nie spodobały więc pytać przestano. Co do banału "dziecko koleżanki szwagra sąsiada mojego kuzyna uratował sprzęt z serduszkiem" to naprawdę jest to idiotyczny argument, skąd wiadomo że nie byłoby tam takiego sprzętu od NFZ ? Czy szpitale działają tylko na sprzęcie od Owsiaka ? Bądźmy poważni...

Nie wolno stawiać nikogo na piedestale tylko dlatego że coś tam niby robi, każdy podlega kontroli i nikt nie powinien stać ponad prawem i być wyłączonym z krytycznej oceny swoich działań, mam nadzieję że doczekam takiej Polski :)

Mozę kolega weźmie pod lupę Caritas który to zbiera koło 100 mln rocznie datków ponoć na potrzebujących a do potrzebujących trafia tylko 8-12 milionów. Jestem ciekaw czy korzystałeś kiedykolwiek z państwowej służby zdrowia w której z dzieckiem na specjalistę czekasz po kilka miesięcy widząc równocześnie ze twoje dziecko umiera, tylko dlatego ze szpital rejonowy nie ma na odpowiednie aparatury medyczne. Właśnie Owsiakowi to się na plus pisze ze dzięki niemu mimo ze to kropla wody na potrzeby szpitali ale przynajmniej coś ci ludzie robią. Sorry od NFZ to my mamy wypasione budynki w marmurach i upasionych w nich urzędników którzy przejadaj pieniądze społeczeństwa na zbędna biurokracje zamiast na kontrakty z przychodniami i szpitalami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest potomkiem "czerwonej elity" bo pułkownik z KG MO to nie był byle kto w tamtych czasach, jak inaczej facet bez wykształcenia trafiłby do radia a później do TVP ? Bez pleców to mógłby co najwyżej telewizję oglądać ale na pewno nie tworzyć.

Nie powiedziałem że stoi "ponad prawem" bo na razie zarzutów nie postawiono, ale to że "nie podlega krytyce" raczej nie ulega wątpliwościom, widać to nawet w tym wątku.

Aaa, tomograf kupił, o ja, gdyby nie św Juras to by głupie dyrektory szpitali nawet nie wiedziały że takie coś istnieje.

Przecież NFZ też ma strategię rozwoju, i jakby ta instytucja chora i spuchnięta od biurokracji nie była to raczej paru fachowców tam pracuje, i założę się że wiedzą więcej o potrzebach szpitali niż facet który nawet na studia nie zdał i jego żonka "dyrektor medyczny" (z zawodu księgowa).

 

Ludzie ładni są ładni dlatego, ze ich rodzice byli ładni za komuny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki, bardziej na czasie, tylko czekać aż Św Juras zabierze głos w sprawie tych bliźniaków które zmarły bo nie było komu tomografu obsłużyć (ciekawe czy miał serduszko ?)

Jak wtedy zmarł dzieciak bo karetka nie dojechała to wydębił od ministerstwa kontrakt dla Złotego Melona na "szkolenia" (ha ha ha !!) za jedyne 600 tysi.

To za bliźniaki jak nic półtorej bańki może zawołać, co nie ? Będzie szkolił cieci ze szpitali co by każdy umiał takie ustrojstwo obsłużyć...

 

Ps. no to jazda, atakować mnie za "brak serca i sumienia" :D

Ps2 tak naprawdę to żal tych ludzi ale jak widać żaden rzeczowy argument nie trafia, a jak ktoś będzie bronił takiej hieny nawet w tej sprawie to naprawdę szkoda klawiatury, jakby chciał szkolić a nie po prostu wydębić więcej szmalu to WOŚP ma ładnych parę złotych melonów na kontach, mógł więc to zrobić gratis, dla dobra dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M74

Moja córka była na szkoleniach z zasad udzielania pierwszej pomocy, organizowanych przez fundację. Wszystkie koszty pokrywała fundacja. Policz sobie. Jeżeli w roku z takiego kilkudniowego szkolenia skorzysta 1000-2000 dzieciaków, to te 600 000 zł = 300 zł na głowę (nocleg, wyżywienie itp.). Dużo? A to 2000 osób, które przynajmniej znają zasady udzielania pierwszej pomocy. A po co takie kursy? Bo np. szkoła tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to sa skutki aktualnego niskiego poziomu naszych szkół kiedyś człowieka katowali pierwszą pomocą na przysposobieniu obronnym :)

 

No ja to miałem na PO ale już większość zapomniałem. Natomiast wiem jak założyć i zdjąć maskę przeciwgazową, wiem jakie są rodzaje gazów bojowych ( sarin, soman, vgazy itd. ) i wiem że w razie wybuchu nuklearnego należy położyć się z rowie.( Chyba po to żeby ułatwić pracę tym którzy będą sprzątać ciała. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności