Jump to content

Recommended Posts

Cześć, od ostatniego czasu, gdy wrzucałem coś na forum minęło na pewno parę ładnych lat (wątki już nie istnieją), a to dla tego, że bardziej poszedłem w stronę programowania. Niemniej jednak, coś tam czasem rysowałem. Nawet niekiedy jakieś zlecenie się trafiło i już od dłuższego czasu zbierałem się, aby bardziej na poważnie wziąć się za swój warsztat. Myślę, że już do tego dojrzałem i mam nadzieję, że uda mi się w miarę regularnie dorzucać nowe prace. Tyle wstępu, poniżej znajdziecie moją twórczość :)

Aha... oczywiście czekam na konstruktywną krytykę :D

 

cw_2013.jpg

 

cw_2013-14.jpg

Edited by QbisieQ
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak, dokładnie, niema w tym nic złego. Z czasem, jak zapamiętasz bryłę ręki to i tak narysujesz ją z każdego kąta w dowolnym układzie. Polecam zerknąć na lekcje anatomii Michaela Hamptona. Tłumaczy w prosty sposób jak "budować" na rysunku poszczególne elementy ciała.

Link to post
Share on other sites

Fajne te szkice chociaż mam wrażenie że za bardzo wymuskane, przydało by się więcej spontaniczności bo wszystko takie równe i dokładne :)

 

No i tak jak przedmówcy pisali więcej z natury rysować bo to uczy myślenia o bryle w przestrzeni. Jest dużo trudniej i idzie to wolniej niż przerysowywanie płaskich zdjęć, ale warto się pomęczyć bo takie ćwiczenia zazwyczaj pokazują jakie mamy braki i co jeszcze należy nadrobić.

Także bierz się za naturke i wskakuj na wyższy level :)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki za feedback :)

 

Wziąłem Wasze rady do serca i naszkicowałem swoje lewe ręce (tzn. prawą też posiadam :P). Niestety tylko 2 szkice, bo po prostu nie chciało mi się zbyt długo trzymać dłoni w jednej pozycji, poza tym nie mogłem przez to za bardzo korzystać z klawiatury (skróty klawiaturowe). Niemniej jednak dzięki temu nie są już takie "wymuskane", a bardziej spontaniczne.

 

Oprócz tego machnąłem jeszcze martwą skleconą z paru przedmiotów z biurka. Znowu zaskoczyła mnie względność postrzegania kolorów (nie znam fachowego określenia).

 

cw_na_żywca_2014.jpg

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy