Jump to content
norden

[FD] Thea's Reconnaissance

Recommended Posts

Gratulujemy nominacji. Praca weźmie udział w kolejnej części konkursu.

Do dnia 28 lutego 2014 roku (28 lutego, 23:59:59) można kontynuować pracę nad nią.

Obiecalem sobie samemu, ze na dzien przed koncem konkursu spojrze jeszcze raz na ten obrazek po 4 tygodniach nie patrzenia na niego by ewentualnie cos poprawic. Mialem jedna sam do siebie uwage na temat tego sciemnienia po prawej + jeszcze pare innych issue z kierunkiem oswietlenia na paru elementach... ale stwierdzilem: To po prostu warto zapamietac na przyszly czas i nie bede juz nic poprawial. Ponizej zamieszczam ponownie link do pracy w 4k ktory jest praca finalowa na jutrzejsze zamkniecie bitwy 2d.

PRACA DO FINALU 4K:

gp9l.jpg

W tak zwanym miedzyczasie prowadzilem rowniez moje male eksperymenty. Interesowalo mnie bardzo jak uzyskac efekt starego obrazu olejnego na jednej z wczesniejszych wersji pracy. Wrzucam jako ciekawostke:

156.jpg

Edited by norden

Jedna drobna uwaga: popraw jej usta. Albo spłaszcz, by wyglądały jak namalowane na masce, albo domaluj detali/weź z innego zdjęcia. Dla mnie, póki co psują pracę.

Prutznel:/>

Potrzebujesz trzech rzeczy:

-Obrazka ktory chcesz zamienic na olej.

-Tekstury spekan farby

-Tekstury dobrej deski

Lakier i farba przez lata lapia najrozniejszy syf z powietrza wiec obraz ciemnieje, biele ida w zolcie itd. Dokladnie nei wiem jak wyglada ten proces i od czego zalezy. Bierzesz dwie tekstury i wrzucasz je na multiply nad obrazek. Sam obrazek warto albo namalowac w taki sposob by wygladal jak pociagniecia pedzla, albo modyfikujesz istniejacy by cos takiego uzyskac. Ciemne spekania wyciagasz color range przesuwasz o jeden pixel w dol (relief...) i podbijasz do bialego. Potem jeszcze mozna bawic sie nad szczegolami uzywajac innych tekstur, ale to jest jedna z metod by cos mniej wiecej takiego uzyskac.

72.jpg

Dzięki, chodziło mi właśnie o ten efekt reliefu z przesunięcia, bo to widać że nie jest tylko sama faktura pomnożona. Ale to podobnie można chyba samym filtrem zrobić? czy to już nie to samo będzie

Prutznel:/> Ja jeszcze cudowalem z tym by sprobowac naprawde odwzorowac "ksztalt" powierzchni lakieru i rozmywalem np w 16bitach te wyciagniete na layer pekniecia + jakies filtry dodatkowe z tego co tam photoshopa posiada. Anyway by naprawde zrobic cos takiego trzebaby sobie napisac wlasny algorytm by z samej tekstury pekniec zrobic takiego speculara jaka bylaby na starym popekanym lakierze, ale to juz troche za duzo zachodu jak na osobe prywatna ; ] W sensie sa ciekawsze rzeczy dookola do robienia niz symulacja spekan lakieru.

jak dla mnie to naprawdę masa pracy przy szczegółach, wygląda bardzo skrupulatnie - dla mnie Twoja praca obrazuje dokładnie to co opisujesz słowami :)

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy