Skocz do zawartości

Znikające osie (strzałki) - viewport


Jakub Wydro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z oknem viewportu perespective.

Podczas ustawiania modeli na scenie zniknęły mi osie przedmiotu, tzw. strzałki X,Y,Z.

Na trzech pozostałych podglądach, front, right, top wszystko jest w porządku, są widoczne.

 

Co moze byc przyczyną ich zniknięcia? Proszę o pomoc bo akurat termin mnie goni :D

 

26428o0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ogólnie była to bardzo duża scena gdyż mierzyła ponad 30km długości lecz nie miałem problemu z tymi osiami. Scena została pocięta na 3 kawałki (ze względu na ujęcia) i na dwóch poprzednich pracowało się bez problemu. Raz miałem taki sam problem, lecz po ponownym włączeniu pliku problem znikł. Teraz nic nie pomaga, a nie jest to duzy fragment sceny. Odnośnie "domku" to po jego nacisnieciu wyśrodkowuje mi widok, wszystkie elementy są widoczne. Co z tym cholera mozna zrobic...

 

-akutalizacja-

 

Jak zaznaczę kamerę to wszystko jest ok, strzałki są widoczne, lecz po nacisnięciu jakiegokolwiek innego obiektu strzałki znikają...

 

W widoku Orthographic, także wszystko jest ok. Strzałki są widoczne na wszystkich obiektach..

Edytowane przez Jakub Wydro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Customize - Preferences - Gizmos i porównaj ze swoimi ustawieniami, te co wkleiłem poniżej są domyślne.

 

11v4n5w.jpg

 

Jeśli to nie pomoże, możesz zrobić coś takiego:

 

1. Zapisz scenę -> Zaznacz wszystkie obiekty -> Export do .3ds albo .obj -> Wyłącz Maxa -> Włącz Maxa -> Importuj

 

lub

 

2. Wejdź do folderu C:\Users\TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\2012 - 64bit (lub inny)\enu i tam znajdź plik konfiguracyjny 3dsmax.ini, zmień nazwę np. na 3dsmax.ini.backup lub po prostu przenieś ten plik w inne miejsce, potem włącz program i sprawdź czy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności