Jump to content
CzAk1

Utracona tożsamość z zygzakiem w tle

Recommended Posts

Do linków dorzucę jeszcze ciekawy wykład Marty Gawin

Identyfikacja wizualna organów władzy w Polsce. Analiza sytuacji zastanej i propozycja modelu systemowego.

Pomyśleć że Niemcy biadolą jaki ich design słaby i celem rozwoju emigrują do Ameryki czy Beneluxu.

Jeśli to logo ma przywodzić na myśl kardiogram i nawiązuje do kondycji ministerstwa, to widać, że po serii gwałtownych spazmów następuje flatline oraz krótkie ostatnie bzdnięcie.

Ktoś już też o tym pomyślał ;-) ! http://imgur.com/3eVW4Re

3eVW4Re.jpg

Szukanie dziury w całym. Użycie koloru niebieskiego nie przywodzi na myśl niczego negatywnego. Czerwony kolor by tak działał. Linia jest też tak złamana, że tendencja nie jest ani spadkowa, ani nie ma stagnacji. Powtórzę co już pisałem - logo samo w sobie bardzo fajne. Takie cwaniakowanie, hejtowanie i wklejanie memów jest słabe. Zaproponuj ciekawsze logo, to pogadamy.

Szukanie dziury w całym. Użycie koloru niebieskiego nie przywodzi na myśl niczego negatywnego. Czerwony kolor by tak działał. Linia jest też tak złamana, że tendencja nie jest ani spadkowa, ani nie ma stagnacji. Powtórzę co już pisałem - logo samo w sobie bardzo fajne.

Zgodzę się raczej ze zdaniem Pawła Tkaczyka z arytykułu czyli. „Żadne ministerstwo nie powinno mieć swojego logo”. Teza jest dobrze uzasadniona.

Takie cwaniakowanie, hejtowanie i wklejanie memów jest słabe. Zaproponuj ciekawsze logo, to pogadamy.

Nie spinaj się tak :-). Przy naszej służbie zdrowie, każdemu się przyda codziennie parę uśmiechów. Śmiech to zdrowie!

pozdrawiam

A.

Tą Laskę Eskulapa, która kojarzy się 6 dywizji Waffen SS:)?

Urzędy nie tylko MZ, a także inne zajmujące się podobnymi sprawami obywateli Polskich nie są firmami, które sprzedają dany produkt i muszą się zareklamować w mediach, aby go sprzedać potencjalnemu klijentowi. Są opłacane z naszych podaktów, więc na utrzymanie każdego urzędu są pieniądzę. Może jednak to trochę inaczej wygląda w sektorach kulturalnych: filharmonie, teatry, muzea, które jednak aby przyciągnąć klijenta muszą się reklamować i tutaj nie wykluczam charakterystycznego loga, Ale nie loga z hamsko wklejonym Orłem, bo jakoś pomysłu juz nie było. Jak dla mnie to i tak w takich przypadkach brak nutki estetyki kończy się kicowatym projektem.

Sygnet jest pomysłowy, ekg, wąż Asklepiosa, trójkątna fala dźwięku PING z maszyny robiącej PING oraz chirurgiczny szew, którym jest łatany budżet ministerstwa...

Subtelna kreska a tyle znaczeń. Całość wygląda jak dwa loga, jedno instytucji poważnej, drugie nowoczesnej ale niepoważnej.

Może pobawmy się w propozycje dla kolejnych ministerstw i innych instytucji. Polska to raj dla designerów. :)

wg mnie nie, tym bardziej, patrząc obiektywnie pociąga to za sobą dodatkowe koszty dla poradni, przychodni i innych ośrodków które powiązane są z lecznictwem, ale co kraj to obyczaj w naszym niestety nic mnie już nie zdziwi ;).

//Pozdr.