Jump to content

Thorgal Preludium 3D - film w technologii stereoskopowej.

Recommended Posts

Filmy 3D trzeba oglądać na dobrym sprzęcie. Dedykowany telewizor 3D lub kino. Czerwono - niebieskie okulary na pewno są męczące. Dodatkowo problem to kolor Xargosa - czerwony, w takich okularach nie widać tego koloru poprawnie. Film waży prawie 3 GB cały (zaznaczam wersja kinowa jest dłuższa- i że tak powiem dopiero ona w pełni wyjaśnia pochodzenie Thorgala), do Youtuba jest wrzucony film 770MB który dodatkowo Youtube kompresuje . Poza tym mamy kolejna stratę jakości filmu ze względu na obraz side by side, Dwa obrazy koło siebie (1920 pikseli / 2) = 960 pikseli kamera lewa i tyle samo prawa.

Co do błędów to ja wiem ,że jest jeden błąd ale nie będę mówił w którym momencie.

Piotr

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wersja kinowa jest dłuższa ....

....do Youtuba jest wrzucony film 770MB który dodatkowo Youtube kompresuje .

...

Poza tym mamy kolejna stratę jakości....

Piotr

Japier..., myślałem że autor się już bardziej nie zaniży lotu....

WERSJA KINOWA?

Po ile bilety?

(w sensie ile zamierzasz płacić widzom by to oglądali bez możliwości przewijania)

KOLEJNA STRATA JAKOŚCI ?

Im większą rozdzielczość i mniejszą kompresje ma to dZIEŁO tym więcej błędów widać! Ten film zyskał by na jakości w rozdzielczości 360x240, w skali szarości i przyspieszony 4x!

to jest trolling wysoko budrzetowy.

Filmy 3D trzeba oglądać na dobrym sprzęcie. Dedykowany telewizor 3D lub kino

obejrzane na flagowym samsungu. I słabo to wygląda, daj se już pan siana.

Filmy 3D trzeba oglądać na dobrym sprzęcie. Dedykowany telewizor 3D lub kino. Czerwono - niebieskie okulary na pewno są męczące. Dodatkowo problem to kolor Xargosa - czerwony, w takich okularach nie widać tego koloru poprawnie. Film waży prawie 3 GB cały (zaznaczam wersja kinowa jest dłuższa- i że tak powiem dopiero ona w pełni wyjaśnia pochodzenie Thorgala), do Youtuba jest wrzucony film 770MB który dodatkowo Youtube kompresuje . Poza tym mamy kolejna stratę jakości filmu ze względu na obraz side by side, Dwa obrazy koło siebie (1920 pikseli / 2) = 960 pikseli kamera lewa i tyle samo prawa.

Co do błędów to ja wiem ,że jest jeden błąd ale nie będę mówił w którym momencie.

Piotr

Nie wierzę, że twierdzisz poważnie, że dostrzegę prawdziwą jakość i historię Thorgala jak obejrzę to w wyższej rozdzielczości. Moje oczy ledwo wersję lowRes wytrzymały. Dooobra, to się już staje nudne - powiedz Piotrze, że to prowokacja mająca coś tam na celu i dajmy już sobie z tym spokój. Napracowaliście się, wyszło super i czekamy na następną produkcję - może tym razem nie prowokację.

Film jest po prostu bardzo slaby, niezaleznie od tego czy ogladamy go w 3D na wiekim telewizorze, czy w 2d na YT. Technologia nic tutaj nie uratuje Piotrze.

A tak swoja droga, planujesz niebawem kolejne produkcje?

Kolego, odsyłam do podstawówki bo masz chyba problemy z językiem polskim.

Piotrze, faktycznie popełniłem błąd gramatyczny, pisząc posta w autobusie. Wracałem po 12h z pracy z Maxem i Majką.

Pierwornie napisałem:

"...autor się już bardziej nie pogrąży"

ale nie chciałem być zbyt ostry i skasowałem POGRĄŻY.

Po pierwsze NIE UWZGLĘDNIASZ TEGO ŻE LUDZIE PISZĄC TRUDNE DLA CIEBIE KOMENTARZE CHCĄ CI POMÓC, wskazać drogę profesjonalnego podejscia do robienia filmów, która ma niewiele wspólnego z użytym sprzętem.

Po drugie wytykając mi błąd gramatyczny, używasz mało poważnych argumentów.

Nie odsyłaj mnie do podstawówki, już tam byłem i kończąc ją wychodziłem przekonany o tym, że mogę popełniać błędy, że na błędach mogę się uczyć, czego i Tobie życzę.

Edited by gonre
pop.bł.ort ;]

Piotr

...i to jest moment, w ktorym postanowilem sie wlaczyc do dyskusji.

niestety wiemy gdzie jest ten jeden blad: zaczyna sie gdzies tak okolo TC 00:00:00, a konczy mniej wiecej na TC 10:37:00.