Jump to content
kliment woroszyłow

Henschel Hs 129 B-3

Recommended Posts

Dawno nie modelowałem samolotu a nabrałem ochotę więc zaczynam. Padło na bodaj najskuteczniejszego niemieckiego lotniczego niszczyciela czołgów. Wersja B-3 najciekawsza chyba z uwagi na posiadane uzbrojenie. Zamontowano w nim przeciwpancerne działo piechoty PaK 40 kal. 75 mm dostosowane do potrzeb lotniczych-Bordkanone BK 75. Ładowane automatycznie z bębnowego magazynka. Nie ma niestety zbyt wielu zdjęć tego działa ale postaram się zrobić tyle ile się uda.

Na tą chwilę zrobione tyle:

0hr9.jpg

7a17.jpg

864d.jpg

50ff.jpg

1jy2.jpg

wlc1.jpg

xu98.jpg

iazs.jpg

pzgb.jpg

kc1q.jpg

q29x.jpg

qn4c.jpg

3qzn.jpg

Edited by kliment woroszyłow

Jesteś jak maszyna, ledwo skończyłeś jeden model a już wrą prace nad kolejnym!

Cudowny początek!

Zawszę mnie zastanawia gdzie wy dorywacie taką dokumentację.

Podpinam się pod sugestywne pytanie ;)...

Jakieś ulubione strony z dokumentacją ? Czy po prostu "szukajcie a znajdziecie" ?

Kliment, podziwiam zawsze te Twoje modele !! Powiedz mi jak wygląda sprawa z wydajnością potem? Jeżeli Ty przy samym działku masz wyrzeźbione pociski idealnie to co z resztą? Stosujesz potem jakieś proxy czy cuś? Czy po prostu idziesz na żywioł i robisz cały model bez uproszczeń żadnych? Gratuluje swietnych prac i MEGA cierpliwości!

Damn, za kazdym projetem twoj metal wyglada lepiej i lepiej. Az wziolem i sie zalogowalem z pracy zeby dodac komenta :)

To samo chciałem powiedziec, metal wygląda jeszcze lepiej, no i sam mechanizm jest zdecydowanie ciekawszy.

Tiger250 - Komputer pozwala na bardzo dużo...do zadyszki mam jeszcze duży margines luzu. jak dojdzie kilka textur po 8K zaczyna dopiero zwalniać. Proxy dobra rzecz i stosuje jesli trzeba...przy takim modelu jak ten nie trzeba;)

mirach - oho! już po przeprowadzce chyba! :D

To jest nieuczciwe! Jak robisz pojazdy wojskowe to nie masz prawa pokazywać samolotów. Mam nadzieję, że redakcja forem wyciągnie z tego konsekwencje. Zostaw miejsce dla modelarzy samolotowych.

A na poważnie - jak zwykle świetnie. Mam jedno pytanie techniczne: mapowanie jest z UV, czy proceduralne? Bardzo dobre plany. Powiesz z jakiego wydawnictwa?

dziękuję

Wow. Latka lecą a kliment dalej dzierga model za modelem :) Jak zawsze pro. No i shaderki coraz lepsze. A pamiętam jak męczyłeś chyba Pioniera o setupy renderów :)

tweety- pewne rzeczy się nie zmieniają....inne wręcz przeciwnie :) łezka się kręci w oku na wspomnienie dawnych czasów na tym forum....zloty, paintball...ech!

Wojtku idziesz jak burza :D

Zastanawiałeś się już nad nitowaniem i podziałem blach ?

obietowo będziesz jechał czy bumpem ?

jabym robił obiektowo prościej :D

A - ja mam takie inne pytanie :) - tak jak przedstawiasz tutaj ten progress to czym ogólnie świecisz przy takich prezentacjach żeby nam pokazać co i jak , aby to wszystko od razu ładnie tak wyglądało ? HDRką jakąś ?

Miałem takie coś do sklejania, ale nie było takie dokładne jak Twój model - niestety :) Jak zwykle miazga...

Powiedz mi czy mierzysz do fotki model czy modelujesz tylko na bazie printów?