Skocz do zawartości

Gęsta siatka jak wyciągnąć tekstury?


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś ciągle ucząc się zBrusza robię wszystko na opak. Otóż najpierw bawiłem się dynamesh-em i przeszedłem z tego do divide, spotlight w celu malowania tekstury i ...teraz nie mogę z tego wyciągnąć tej tekstury. Owszem kombinowałem tak, że robiłem Decimation Master i zapisywałem jako LP. Za pomocą xNormal dało się wyciągnąć z tego normal mapę ale koloru za ch...a nie chce. Niby coś inicjuje ale nic się nie pojawia. Max nie chce tego nawet łyknąć i klęka przy imporcie...Czy jest na to sposób czy już muszę jedynie w zBruszu renderowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Odznacz ignore per vertex color w xnormal (masz daleko z boku w high def meshes).

 

I nie rób LP decimation masterem, masz zremesher...

 

No chyba że to jakieś kamienie...

 

Można też w zbrushu prze project all polypaint przenieść...

Edytowane przez diabelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie używa się zremeshera na wysokim subdivide. Jak masz kilka milionów poly i 4gb to pewnie że się wywali. Duplikujesz swój model (duplicate tool). Ten zduplikowany schodzisz na niski subdivide i kasujesz wyższe( nie wiem czy koniecznie, ale nie zaszkodzi). Potem jak masz model kilkadziesiąt tysięcy poly dopiero włączasz zremesher. Albo zamiast niski subdivide używasz decimation mastera. Albo dynamesha na niskim ustawieniu. NIE NALEŻY używać zremeshera na oryginalnym modelu z kilkoma milionami poly.

 

PS. Ja mam 16gb i udało mi się wywalić zremeshera za pierwszym razem, na gęstym modelu. Tak sie po prostu nie robi. Nawet napisali w instrukcji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom tylko, że na niższym subdivie mam 1,780 Mil active points ...tak to jest jak się tutoriale po łebkach ogląda :/ . W każdym razie będę kombinował jak już wrócę bo na laptopie to tym bardziej nie ma się co wygłupiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności