Skocz do zawartości

Darmowy soft KONTRA płatny soft?


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pewnym - skromnym - pułapie potrzeb sprawdza się to lepiej niż współpraca z dźwiękowcem. Testowałem więc wiem. Nie zapłacę 150pln za fade out nawet bez usunięcia szumu.

Tak samo ja od kilku lat nie dostarczam klipartów agencjom, bo mają shutterstocka i moja praca sprowadzałaby się to obsługi illutratora i układania tychże kupionych 200x taniej niż u mnie. 90% dizajnerów/zleceń istnieje na rynku, tylko dlatego ze klienci nie potrafią lub nie chcą obsługiwać photoshopa, a nie dlatego ze idzie za tym jakaś większa wiedza - poza listą portali z ktorych należy aktualnie kopiować trendy, ale widać nie dla kazdego jest to oczywiste więc nie ma co zaczynać dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest herezja. Oskara za dźwięk nie dostanę, ale puknięcie, stuknięcie albo wspomniany fade out i odszumienie do trywialnych zastosowań, to sobie można samemu złożyć. Samemu nagrać, albo znaleźć sample w internecie.

 

Widziałem fajny filmik na YT o tym ile razy wykorzystywano pewien, ten sam sampel z krzykiem do scen dramatycznej śmierci w mainstrimowych filmach. The Wilhelm Scream

Nie wszystkie efekty dźwiękowe wymagają profesjonalnego studia dźwiękowego i człowieka po inżynierii dźwięku.

 

(co także nie znaczy, że każdy potrafi nagrać dialogi, ale chodzi bardziej o słabe przygotowanie aktorskie, niż technikalia)

 

Wielka szkoda, że w audacity nie można domiksować ścieżki do filmu, tak żeby mieć podgląd przy odtwarzaniu. Ja przestawiałem oś czasu na klatki i ustawiałem dźwięki do klatek animacji. Po prostu zapisywałem w której klatce ma puknąć, a w jakim przedziale ma zrobić ziiuuuu. Testowanie było dopiero po eksporcie gotowej ścieżki i po jej dodaniu do clipu.

Jak by tak był podgląd, to by było cudo!

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zabrzmialo grubiańsko, to sorry, szkoda wątku na offtop. W Audacity świetnie wychodzi noise cancelation - ale tylko męskiego głosu. Jak kobieta nie ma radiowego głosu, to niestety brzmi fatalnie. I w sumie teraz rozumiem na czym polega radiowy niski głos - łatwiej go obrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności