Jump to content
  • 0

Czy Blender nadal jest dobry na początek?

Question

Witam. Kiedyś próbowałem swoich sił w modelowaniu 3D, ale poległem (za bardzo się starałem, za mało pokory, cierpliwości plus za dużo oczekiwań raz dwa) i postanowiłem wrócić, raczej dla siebie tylko. Mając 23 lata wydaje mi się, że już trochę dla mnie za późno na pracę jako profesjonalista. Czy Blender nadal jest dobry na początek oraz czy jest dobrą podwaliną na późniejszy przeskok na 3ds Max lub Cinema 4D ( nie wiem co teraz jest "pro", chociaż to może tylko kwestia gustu)? Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

• Answers 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

• 0
To jesteś, że się tak wyrażę bardzo ciekawym przypadkiem medycznym. Zaczynając bez uprzedzeń, czy przyzwyczajeń z jednego softu, to możesz oceniać na bieżąco i bardzo obiektywnie w czym się lepiej pracuje. Na forum zawsze spotykamy się tylko z konwertytami dla tego porównanie od "tabula rasa" będzie takie ciekawe.

Pisz tu czasem jak ci idzie, albo bloga załóż i opisuj proces, serio, ja bym poczytał.

ja tak zaczynałem w szkole miałem blendera w domu uczyłem się maxa blender wtedy był 2.47 -2.49 i generalnie nie lubiłem go więc robiłem w maxie potem miałem przerwe na rok dwa. i wyszedł 2.5 i się polubilśmy i od tej pory nigdy maxa nie odpaliłem.

• 0
Guest Chrupek3D

Ciesze się, że mogłem pomóc...

ps. to w końcu który z Was ma tego vraya zintegrowanego z Blenderem?

Edited by Chrupek3D
  • 0

Przetestowałem sobie Octane'a i mi nie podszedł. Za to coraz bardziej lubię się Cycles'em. Vray'a nie przetestowałem po instalka demo standalone'a z chaosgroup.com ma jakieś bugi a nie znalazłem z innego źródła :/

No i mam takie techniczne pytanko. Dłubie sobie w tym Cyclesie i render po F12 jakby nie bierze mi pod uwagę Plane z emisją. W przypadku vievportu i realtime już tak. W ustawieniach kamery nie widzę żadnych opcji , która by warunkowała wpływ światła http://i.imgur.com/6ye8nzq.jpg

• 0

może kamerka w outlinerze jest odznaczona. Przy nazwie jest strzałeczka (możliwość zaznaczenia)

oczko - widok w viewpocie

kamerka - jest na renderze.

Mogłeś też coś poknocić w render layers, że z którejś się usunął.

• 0

Renderer z cyclesa może nie jest cudowny w temacie funkcji czy szybkości ale to co dają nody to jest światowa czołówka. Cuda jakie tym można zrobić są nie do ogarnięcia w większości silników.

• 0

Nie. Znaczy samą geometrie zrobisz ale nie przekalkulujesz naprężeń materiału i takich tam pierdół żeby taka rama ci nie pękła na pierwszym wertepie. Potrzebujesz programów z grupy CAD, np Solidworks, Catia, Inventor. Zupełnie inne programy niż Blender, Max czy Maya.

• 0
Blender pojawił się na Digital - Tutors. Moim zdaniem bardzo dobry znak :)

http://www.digitaltutors.com/software/Blender-tutorials

OMG, bez kitu chyba się przerzucę an blendera po dyplomie X_x irytuje mnie już ta maya niesamowicie... co nowsza wersja to wolniejsza i mniej stabilna i jeszcze za tyle kasy. Pogrzało ich :/

Edited by blukazs
  • 0
@blukazs

Twój post jest całkowicie niezrozumiały. Pomijając literówki i brak znaków diakrytycznych, to po prostu gubisz podmiot i nie wiadomo o czym piszesz.

Przepraszam, już nie będę, nie wiedziałem że jest jest ze mną aż tak źle! Poniedziałek :) Chodzi mi o to że skoro DT zaczyna robić tutoriale do blendera to jest to bardzo dobry znak. W zasadzie to zaczynałem od blender, ale jakoś brakowało mi profesjonalnych tutoriali a to podstawa. :)