Jump to content
Badyl

scena3d: łódka, plaża i woda :)

Recommended Posts

chyba za stromy ten brzeg :/

i przy takim ujęciu nie wiem czy trawa jest potrzebna .... tak przy samej wodzie nie rośnie cyba .... chyba :]

i ten cień słońca bym lekko zmniejszył bo się prawie czarna plama robi :|

jak bym namalował sobie rzeg w psie jako displace (chyba, że już tak robisz, ale coś małą rozdzielczość w takim razie masz :/)

Mimo niesamowicie brzydkiego otoczenia, łódka wyszło nadspodziewanie realistycznie ;] Pomyśl jak ładnie będzie, kiedy woda będzie rzucała caustic na deski :))))

ja bym dal na wode, displace,meshsmooth i noise, ale nie wiem w jakich proporcjach i kolejnosciach, pokombinuj, ale woda musi miec duzo poly wtedy, powinno byc zadowalajace

ps. woda według mnie to noise+wave, mozęsz zrobić jako materiał blend i dwie mapy displacement, z czego wave byłby bliżej brzegu, a noise dalej. Ms na końcu ;] pozdro

wody nie ruszam. poki co. ;]

Salvator -> brzeg jest modelowany... a na pomysl z displejsem wlasnie tez wpadlem. ;D oswietlenie lezy na calej linii na tamtym renderze bo... musze jeszcze pomyslec jak uzywac lightów, żeby było słonecznie ;)

oświetlenie w przypadku scanline - skylight z HDRI nieba bez słońca + direct lekko żółte , dopasuj moce.

co do innych to znam się tylko troszkę na mentalu i dość dobrze na yafrayu, więć ci nie pomogę zbytnio...

Displace zrób troche albo noise chociaż... Za płaski ten piasek :/

A w tle będzie widać jakieś palmy i inne tropikalne roślinki, oczywiście?

nom, to jest efekt zapoznawania sie z narzedziem. to jest tylko ogolny ksztalt i zarys. a woda wogle nie jest jeszcze ruszana. co do roslin i innych :) to jeszcze, jeszcze...

wlasnie, zobacz ile masz nieba i plazy na dole, a w panoramicznym by lepiej wygladalo wg mnie

nadal nie wiem jak to światło zamotać, żeby takiej czarnej plamy nie było...

:D

o34.jpg

coś mi się cień z tyłu łodzi nie zgadza :D

problem polega na tym, że w słoneczny dzień naprawdę są takie czarne plamy :D

skozystaj z Vrayowego swiatla ktore jest miekkie, (jesli uzywasz Vraya: ] )

imho, to jest dobre. Teraz tylko dopasuj oswietlenie i zrob w ps tak zeby jakos renderu samej lodki byla taka sama jak tla i bedzie fajna scenka:).

hmmm ja bym tą łudkę dał troche mniejszą żeby horyzont było widać, no i przydało by się kaustyke dorobić na deski

kaustyka... nie mam pojecia jak to zrobic jesli tlo jest tylko mapką.... prawde rzeklszy, a z tym horyzontem to tez mam takie odczucie. jeszcze bede testowal z innymi proporcjami obrazka i wogle... ;]

ze zdjęcia kaustyki nie wyciągniesz ale możesz wymodelować kawałek wody przy samej łódce (nie koniecznie ładny) ustawić mu żeby generował kaustyke i w properties odznaczyć "renderable" - wody nie będzie a kaustyka tak :] głupi sposób ale powinien zadziałać :P

u kuzynka widziałem jak tobił podobną scene i wode zrobił reacrorem ładnie wyszło i nie jakoś strasznie procko grzejnie

czy to jest normalne, że z włączoną kaustyką liczy mapy jakieś tam przez 3 lata?

chce powiedziec, iz straszliwie dlugo renderowanie trwa i ani razu jeszcze nie doszlo do konca, bo zawsze sie cos wywala...