Jump to content
Sign in to follow this  
adek

Coolorus 2.0 - picker kolorów do Photoshopa

Recommended Posts

Wczoraj ukazała się nowa wersja pickera kolorów do Photoshopa o nazwie Coolorus oznaczona numerem 2.0. Przypomnę tylko, że jest to produkt naszych rodaków, który znalazł zwolenników wśród takich firm jak Naughty Dog, Blizzard czy Disney.

Pełna treść: Coolorus 2.0 - picker kolorów do Photoshopa

Hej grass, te slidery HSV to jest samo co HSB, (Hue, Saturation, Value/Brightness). Na filmie przełącza się pomiędzy różnymi sliderami ale akurat tego nie włącza.

Jest jest :D pomyliłem się , programik rewelka - zostaje na stałe :D

B ma więcej wspólnego z L niż V... ale nie mam fotoszopa więc nie sprawdzę co to tak naprawdę jest. Choć B w oryginalnych sliderach psa to zdaje się L tylko dali inną nazwę z jakiegoś powodu.

PS

hmm może dlatego, mają już slidery Lab a tamtejsze L mogło by się mylić ludziom z L z HSL, choć to _praktycznie_ to samo.

Jednak trzeba pamiętać, że L/B i V baaardzo się różnią, dodatkowo w zależności którego modelu koloru używasz, HSV lub HSL, zmienia się radykalnie działanie S.

Edited by n-pigeon

n-pigeon - V(alue) i B(righness) to jedno i to samo. I niewiele ma wspólnego z L(uminocity). W Coolorusie są dostępne między innymi HSV (innymi słowy HSB) oraz LAB, nie mamy natomiast HSL.

A reszcie dzięki za dobre słowo :)

Pozdrawiam

Łukasz

tez nabylem i jestem happy.

1 pytanko: mozna zmienic kolor gamut maski na ciemny jakis, bo mi wali po oczach troche?