Jump to content

Złote Krople - pierwszy zwiastun kinowy

Recommended Posts

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok, czy to już dekada? W sumie wyglada dobrze, szkoda tylko, ze graficy nie opanowali dobrze tak zaawansowanego efektu jakim jest bevel, bo 2d wygladałoby znacznie lepiej. Z ifltrów kolorystycznych też mozna wyciągnąć więcej - szczeegolnie jezeli o ma być produkcja familijna.

wow, ile to już lat? :) Gratulacje, że w końcu udało się to ukończyć. Sceny renderowane wyglądają bardzo ładnie, choć jednak osobiście nie podoba mi się połączenie ich z animacją 2d. Z doświadczenia wynika, że projekty tworzone przez długi czas nie są dobrą rzeczą, przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego i spotykają się z rozczarowaniem publiczności. Niemniej jednak fajnie, że w tym światku pojawi się coś tak dużego, życzę dużego sukcesu! :)

Fajne, że ktoś się stara zrobić coś fajnego. Scenografia 3d bardzo ladna,ale niestety postaci animowane 2d nie są nawet w połowie tak dobre. Szkoda ze całość nie jest 3d, bo na pewno wyglądała by znacznie znacznie lepiej. Kto wie może nastepnym razem? I tak życzę sukcesu!

Ale z was marudy, piszecie jak typowe trolle internetowe, kaman.

IMO wygląda bardzo dobrze, zarówno 2d jak i 3d. Co więcej, jest coś oryginalnego, jak jeszcze historia będzie fajna to wygracie na każdym polu.

Mysle, ze bedzie sukces, naprawde ladnie wyszlo. Scenariusz pamietam, ze byl fajny.

Daniel, jestes IronManem, dociagajac powziety temat do szczesliwego konca. Respekt.

Edited by Traitor

Moze to chlopaki robia juz 15 lat - pierwsze rendery pamietam u Daniela w 1999 lub 2000 roku jakos, ale trzeba przyznac, ze na to nigdy nie bylo kasy i w zasadzie film powstal dzieki osobistemu uporowi Daniela. Ponadto moze dla nas to ciagnacy sie temat od wielu lat ale publicznosc kinowa na pewno tla projektu nie bedzie znac i pojdzie oblookac to poprostu jak kazdy inny film - wiec bez "oczekiwan" innych niz fajny film z dobra historia.

wow - pozdrowienia dla Daniela i gratki za skonczony projekt / 12 albo 15 lat temu mialem z nim chybe interview do tego projektu zanim jeszcze zaczalem podrozowac po swiecie ;))))

kope lat

wyglada ladnie

Kurde, jeszcze trochę a wyjdą Jeźdźcy smoków!

Dobra, mam zasadę żeby nie hejtować i szukać pozytywów. Przyznaję że wizualnie to odstępuje od norm estetycznych, momentami to wręcz gwałt, ale mogę się tylko domyślać jakie boje trwały żeby doprowadzić tą produkcję do obecnego etapu, mam nadzieję że będzie strawna i że znój się twórcom opłaci.

Edited by biglebowsky

Bigu normalnie dorastasz :D, ja nie mogę wyjść z szoku że po 14 latach ta produkcja będzie skończona.

Do samej produkcji trudno się odnieść, widać na niej nie do końca subtelne rysy robienia tego filmu na raty na przestrzeni tylu lat i dosyć kontrowersyjne decyzje na starcie.

Widziałem prezentację Daniela Zduńczyka na VAFIE i byłem pod wrażeniem projektu. Wytrwałość, rozmach, pomysłowość w realizacji... Samo 2D wygląda spoko, choć jest to na pewno kwestia indywidualnych preferencji. Dzieciom się to będzie podobało i to jest moim zdaniem najważniejsze. (zakładam, że fabuła też będzie porywająca).

A to, że projekt nie dorównuje jeszcze poziomem Disneyowi? Cóż, od czegoś trzeba zacząć, tylko przez praktykę można osiągnąć wysoki poziom. Dlatego uważam, że twórcom ZK należą się brawa za ukończenie projektu. Czekam na premierę i trzymam kciuki za kolejne przedsięwzięcia.

z troski o wrazliwosc plastyczna moich dzieci, nigdy im tego nie pokaze.

z troski o wrazliwosc plastyczna pozostalych dzieci w pl licze, ze film okaze sie klapa i nikt odpowiedzialny za to cudo nic wiecej do kina nie zrobi.

niestety obawiam sie, ze bedzie inaczej.

tak, tak, wiem hejt totalny, polaczek ze mnie wylazl. a to duzo pracy bylo, walki itd. itp. co zrobic, jak zyc. czasem trzeba wyrzucic z siebie lata frustracji :)

Hej:)

Dzięki za Wasze wszystkie za i przeciw:)

Tak aby ukrócić pewne domniemania:)

Film w obecnej wersji robimy od 2010 roku. Stary scenariusz został całkowicie napisany od nowa. Pozostała tylko idea i bohaterowie. Zostały na nowo zaprojektowane postacie i wymodelowane scenografie. Z racji sentymentalnych zostawiliśmy w filmie tylko małe smaczki z wersji z 2001 roku. Tak więc to co oglądacie teraz to całkiem nowe podejście do tematy. A tytuł z premedytacją został ten sam;) a jak zapada w pamięć;)

Szkoda, że nie byliście na VAFie, pokazywałem cały proces produkcji, myślę że przeszliśmy sami siebie dobijając do szczęśliwego finału bo pracy było ogrom. Ekipa dała z siebie wszystko, co będzie oczywiście widać na ekranie. Film pełnometrażowy to nie 30 sekundowa reklamówka, to niesamowicie trudne logistycznie wyzwanie. Przy reklamówkach i krótkich metrażach nie da się zdobyć takiej wiedzy, trzeba to przejść i poczuć na skórze.

Sami sobie dzień po dniu podnosiliśmy poprzeczkę. Film jest do kina a duży ekran ma swoje wymagania, drożyliśmy detal do 5-tego planu. Jesteśmy już po testowych projekcjach i opinie są bardzo dobre:) Cały czas pada tylko pytanie jak osiągnęliśmy taką jakość mieszcząc się w budżecie jaki w produkcjach amerykańskich idzie na catering? :) Odpowiadam: ambitni i utalentowani ludzie, krew, pot i łzy. Najważniejszy był efekt końcowy a każdy dążył do maksymalnej jakości. To samo tyczy się animatorów rysunkowych. Dopiero przy produkcji filmu zrozumiałem jak jest to trudne i czasochłonne. Cały film w 4 lata narysowało 4 animatorów !!! Niewiele więcej czyściło i kolorował animacje. Poszukajcie ilu animatorów pracuje u Disney'a :) Tam animator robi (dopieszcza) średnio 7 sekund miesięcznie. U nas animator musiał zrobić ponad minutę!

Ogólnie każdy z nas pracował za 5-ciu ale w Polsce to już standard;) Ale się rozpisałem:)

Jeśli interesuje Was historia produkcji to zapraszam też na fejsa. Historia tej produkcji dobra by była na książkę:)

http://www.facebook.com/zlotekrople

Już niebawem zapraszam do kin, jeszcze w tym roku, sami ocenicie:)

No wlasnie - lepiej tego sie ujac nie da. Bo u nas takie podejscie jest - albo robmy poziom Pixara albo... nic nie robmy. Ale jak budzet to 1% poziomu Disneya to nalezy uznac za niesamowity sukces powstanie takiej produkcji. Wizualnie to troche nie moj klimat, ale detal jest dobry, a dzieciakom na pewniaka sie spodoba to negowane przez niektorych 2D, bo dzisiaj brakuje takich bajek - wszyscy robia Stereo 3D do kina a moze sie niektorym przejadlo? Moj syn w ogole nie chodzi do kina na takie rzeczy bo stwierdzil, ze go to meczy i woli poczekac na BR-D. Na Zlote Krople to go wezme nawet z sentymentu :).