Jump to content
  • 0

Cinema 4d warto?

Question

Od dawno nosiłem się z zamiarem opuszczenia 3dsmaxa na jakiś normalny soft. Testowałem wiele znanych programów (nie wszystkich niestety) i zawsze wracałem ostatecznie do maxa. Maxio jest zacofany ale inne softy mają też wiele niedociągnięć. Tak, wiem że soft idealny nie istnieje i każdy ma jakieś zalety i wady, jestem za stary by wierzyć w idealne rozwiązania. Czy jednak z tego powodu warto się męczyć i wkurzać, gdy jednak można znaleźć narzędzie stworzone pod naszą ręke? Modo, krzyczeli wszyscy, rewolucja, szybki rozwój i parzenie kawy. No to testuje dziada, dzwiny jakiś no ale wiadomo, stare nawyki, więc trzeba się przestawić. Im dłużej robie, tym bardziej nielogiczny no ale kit. Wiesza się co chwilę... ooo, do tego przyzwyczaić to się nie da. Mawiają że, to użytkownika zawsze wina, że trzeba wiedzieć jak używać. No trudno nie wiem jak postawić boxa w modo by się nie zawiesił, nie dla mnie ten ... hit. Blender może? Moda taka na niego, trzeba przyhipstrzeczyć. Soft przyznaje fajny, interfejs nawet nie taki zły. To jednak nie to, ale jakimś cudem daje szansę C4D i...

... no właśnie przechodzimy do głównej części. Cinema jest jakby stworzona dla mnie. Zamiast się pytać, to testuje demko. Genialna idea zasad panujących w tym środowisku. Genialny manager, genialny interface, genialna stabliność. Wielkich pluginów nie brakuje, jest Vray pod cinemke, kosztowo wychodzi dość tanio, na samym primie da się zrobić wiele i wsumie w tej wersji oferuje więcej niż wiecznie żyjący MAX (sam pracując na nim tak długo, nie mogę zrozumieć popularność tego przestarzałego softu, który jest wielką kulą zlepek różnych pluginów). Cieneme testuję od niedawno, więc może za bardzo sobie wkręcam? Może ma ktoś jakieś porównanie do innych softów? Naczytałem się trochę na obcojęzycznych forach, że wyddajnościowo dośc słabo, chodź stabilnością bije konkurencje. Jak to jest z tym C4d? Warto się w niego pakować, jeśli chce się robić inne rzeczy niż motion design z którego tak słynie?

Po 5 minutach użytkownania tego softu, odrazu wiedziałem co i jak. Pomimo że z reguły ludzie wolą rozwiązania z poprzedniego softu (przyzwyczajenia), tutaj aż chce się zmienić workflow. Sam w sobie ten soft, ma wszystko co powinien mieć dobry sof, a do wyspecjalizowanych rzeczy i tak się używa zawsze innego softu, pluginów. Dobra integracja z Afterem, zapowiadana współpracą z Houdini... przysłość ma bardziej świetlaną niż Max.

Recommended Posts

• 0

Chyba wychodzi na to, że jednak idzie w abonament:

http://www.maxon.net/en/news/maxon-blog/blog-singleview/article/2016-opportunities-and-challenges.html

uch like MAXON, many of our customers have established subsidiaries around the globe, and have expressed a desire to manage their licenses from a central headquarters but utilize those licenses worldwide. To address this need, MAXON will be introducing a global licensing program in the coming year.