Jump to content

Recommended Posts

Filmoteka Narodowa oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania zaprasza na kolejne "Spotkanie z Twórcami". Tym razem Jakub Knapik, Supervisor VFX w firmie Platige Image opowie o swojej pracy.

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w dniu 11 czerwca 2014 od projekcji filmu "Melancholia" przy którym Kuba pracował (bilety na film można nabyć w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej). Około godz. 20.30 rozpocznie się druga część - rozmowa z twórcą. Wstęp na rozmowę jest bezpłatny.

 

Całość będzie również dostępna na żywo online.

 

 

[h=2]Gdzie i kiedy[/h]Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a w Warszawie

11 czerwca - godz. 18.00 (projekcja filmu "Melancholia"), godz. 20.30 - rozmowa z Jakubem Knapikiem

 

 

Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona. Rezerwacja biletu na projekcję zapewnia uczestnictwo w dyskusji.

 

 

 

Wydarzenie będzię można oglądać na żywo na łamach Max3D.pl

 

 

[h=2]Organizatorzy[/h]Sponsor : Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT

Partnerzy : Filmoteka Narodowa, Platige Image

 

Patron medialny: Max3D.pl

[h=2]Jakub Knapik[/h]

jakubknapik-h200px.jpg

Absolwent wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W latach 2003 - 2004 współpracował z wrocławskim studiem RMG oraz prowadził własne studio w Krakowie. Współtworzył efekty do projektów reklamowych i fabularnych. W Platige Image pracuje od 2004 r. w charakterze VFX Supervisor, Lead Compositor i Lead 3D. Specjalizuje się w zaawansowanych technikach 3D (compositing, rendering, symulacja, animacja).

 

 

Współtworzył efekty specjalne do filmów fabularnych takich reżyserów jak Andrzej Wajda, Jerzy Skolimowski czy Lars von Trier.

Wśród projektów przy których pracował są: „Katyń” (reż. Andrzej Wajda) „Antichrist" i "Melancholia" (reż. Lars von Trier), "Essential Killing" (reż. Jerzy Skolimowski), "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (reż. Rafał Wieczyński)..

 

 

W trakcie pracy dla Platige Image nadzorował produkcję ponad 100 reklam. Współtworzył reklamy dla takich marek jak Vodafone, Ikea, Żubr czy Disney tv. W 2008 roku otrzymał nagrodę KTR za efekty do reklamy Lecha "Tornado". W 2011 nadzorował produkcję pierwszego mappingu zrealizowanego przez Platige Image dla marki Żywiec - "Wieczór premier".

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prawdopodobnie będziemy mieli jak ostatnio 10 biletów na film. Samo spotkanie z Kubą jest bezpłatne. Ale jak będę miał potwierdzenie napiszę więcej.

 

Sent from my phone

Link to post
Share on other sites

tmdag: Wpadaj. Będzie stream online! Trzeba podkreślić, że tutaj sponsoruje to szkoła (a taki streaming nie jest tani). Warto to mieć na uwadze. Chyba nie ma w tym nic złego, że napiszę, że sporo zależy od oglądalności tego streamu - tzn. przyszłość kolejnych tego typu eventów puszczanych live w eter.

 

A jeśli jesteście z Warszawy wpadajcie osobiście!

Link to post
Share on other sites

Kuby na pewno warto posłuchać, szczególnie jeśli opowie coś o ostatnich superprodukcjach vfx, a nie tylko melancholii i innych kotletach pre-2011. Chociaż wtedy pewnie nie będzie pozwolenia na stream i po powitaniu przełączy się na obraz z dachu tramwaju, jak na pokazie The Flądry.

Kuba to zaiste prawdziwy wymiatacz i z niejednego ekspresu kawę pił, a do tego niezły gawędziarz! :)

Link to post
Share on other sites

Mamy dla Was 10 wejściówek na seans "Melancholia". Tym razem rozdajemy je przez Facebooka:

 

Dodatkowo, jeśli nie będziecie na wykładzie osobiście i będziecie oglądać przekaz "live", w tym wątku możecie zamieścić pytania do Kuby. Nie odpowie na nie tutaj, ale ciekawsze zostaną zadane podczas środowego spotkania w kinie.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy